Abdullah Galib Bergusi

Abdullah Galib Bergusi

Yazar
9.3/10
704 Kişi
·
2.303
Okunma
·
172
Beğeni
·
3565
Gösterim
Adı:
Abdullah Galib Bergusi
Unvan:
Filistinli komutan
Filistin'de nasıl boğazlandığımızı görmüyor musun?
Zavallı Gazze halkı nasıl da ambargoya alınmış?
Yazıklar olsun sana, ey korkak!
Gözlerini mi kapattın, yoksa gerçekten kör müsün?
"Zihnimi meşgul eden bir soru vardı;
Bir sıkıntıdan kurtulmak için kendini patlatmaya hazır birisi şehit mi olurdu, yoksa kendi kendisini öldürdüğü için katil mi?"
Malesef yöneticilerimiz zalim ve zorba, halklarımız ise uykuda. Ancak başlarına bir musibet geldiği zaman uyanır gibi oluyorlar ama aradan az bir zaman geçtikten sonra tekrar uyumaya devam ediyorlar..
Düşmanlarım bana ne yapabilir ki? Hapse konulmam halvet, öldürülmem şehadet, yurdumdan çıkarılmam ise hicrettir. Gerçek mahkûm, Allah'ın zikrinden uzak olandır. Hakiki esir ise nefsine köle olmuş kişidir.
"Benim ayakkabım sizin ayakkabılarınız gibi güzel ve parlak değil, yırtık ve tozla kaplı. Fakat üzerinde çocuk katili Siyonist askerlerin kan izlerini taşıyor. Bu yüzden ayakkabıma her baktığımda izzet, şeref ve gurur duyuyorum."
200 syf.
·Beğendi·10/10
en güzel yakıştırmaları sonuna kadar hak eden ender insanlardan biridir BERGUSİ.
üç kelime vardır onu anlatan ya şehadet ya esaret ya da zafer...
çalışkan yerinde durmayan ikamet ettiği yer alışkanlık yapmışsa terkeden kişidir Bergusi.
2003 yılından bu yana mahkumdur.
aşırı şekilde tavsiyeden bıkıp tamam okuyayım dediğim eser ...
bergusi hayat hikayesini anlattığı bitmese de devam etse dediğimiz bir kitap. namı değer gölge prens.
eser kızı olan Tâlâ'nın babasına mektubunda sorduğu şu soruyla başlar : ''Baba Sen Kimsin?'
ve filistin davasını otobiyografisini yazarak anlatır . arada ''Sevgili kızım , Koruyucu meleğim'' der ve anlatır.
girişte ise Türkiyenin Filistin davasına yardımından mutluluklarını dile getirir..:)
son sayfalarda ise Bergusinin babası ile bir röportaj var:)

Cihadı her alana yaymış bir kahramandır Bergusi.
Filistin islamın kalesidir cihadı iliklere işlemiş kahramanlarla doludur. ve bu kahramanlardan sadece biridir Bergusi .
Filistin topraklarını işgal güçlerinden kurtarmak için verdiği mücadeleden dolayı siyonistlerce 67 kez müebbet 5200 sene hapis cezasına çarpıtılmış esir değişiminde siyonistler ondan o kadar korkmuş olacak ki onu değişime tabii tutmamışlar:)
eseri okuduğunuzda Filistin davasının kutsiyetini daha iyi anlıyorsunuz.
hapis hücre otobiyografi denince akla gelen mücahidelerden biri de değinmeden edemeyeceğimiz tabii ZİNDAN HATIRALARI ile ZEYNEP GAZALİ'dir .aynı cefayı zulmü işkenceyi o da görmüştür.
ilgi çekici bir hayatı var örnek olması ile Ürdün Filistin Kore ye gidişi İngilizceyi amerikan aksanı ile konuşması Koreceyi kısa bir süre içinde öğrenişi ( zaten Korece ve İngilizceye bu kadar hükmedişinden dolayı kolay bir şekilde yakalanamıyor belki de bu sebepledir ki gölge prens deniyor )hücrede İbraniceyi çözüşü ... dövüş sporlarının bir çoğunu bilmesi ve tabi ki mühendisliğini cihat için kullanması ve başkalarına da öğretmesi bilgisayar ile şifreleri kırması ile kurumların içine sızıp bilgiler alması ile adeta siyonistlerin baş belası oluyor .
şöyle ki elinde ne varsa onunla cihat etmesini biliyor hücrede 17 kitap yazıyor dili güzel okuduğunuzda tüyleriniz diken diken oluyor bazen gülüyor bazen hüzünleniyorsunuz .
ve şunu demiştir cihadı için:“Eğer direnişe silahla destek olamazsam kalemim ve mürekkebim bu yolda silahımdır” diyen ve “1 numaralı hücremde 1 numara olmam gerektiğini öğrendim”

gittiği her yeri güzelleştiren anlamlandıran mana katandır.
(asıl olan da bu değil midir?:(( )

Dışarıda Hamza mahpusa düşse Yusuf olan Bergusi......
200 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Gölgelerin prensi-Abdullah Galip Bergusi

Uzun bir süre hatta belki hiç inceleme yapmayı düşünmüyordum fakat bu kitabı okuduktan sonra haksızlık olacağını düşündüm. Kesinlikle bu kitap hakkında yazmalı konuşmalı ve sıkça her yerde bu kutlu ismi anmalıydım.
Abdullah Bergusi gerçek direnişçi hak yolunda ülkesi uğruna herşeyi göze alıp davası için İsrailin zalim siyonistlerine karşı birçok darbe indirmiş kutlu insan.
Tam olarak 67 kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 5200 seneye mahkum edilmiştir.!

5 mart 2003 te 3 yaşındaki en büyük kızı Tâlâ ile beraber arabasıyla giderken İsrail tarafından tutuklandı.Kızının kendisini arabada bırakıp ortadan kaybolması ile kaybolma sebebini"Kimsin sen ve neden sen? sorusuna karşılık ele alınmış mektup niteliğinde olan Yoldaki mühendis Bergusi'nin baştan sona bütün yaşadıkları,direnişi uğruna davası uğruna yaptığı zaferleri ele almaktadır.

Elektroniğe ve dövüş savaşlarına olan ilgisi daha küçük yaşlarda olan Bergusi bu konuda kendini geliştirmek adına küçük yaştan eğitim almış ve kendi çapında bunu geliştirmeye çalışmıştır.İsrail in Filistin üzerindeki baskılarından zalimce katliamlarından dolayı Kuveyt te yaşamak zorundadırlar ailesinin maddiyat yönünde zorluk çekmesi ile Bergusi nin dışarda çalışmaya gitme kapıları aralanmıştır.İlk olarak yakın bir arkadaşının vesile ile Kore de çalışmaya başlamış ve kısa sürede baya bir zengin olmuştur bu sırada boş durmamış elektroniğe ve dövüşlere olan ilgisinden dolayı kendini bu anlamda baya bir yetiştirmiştir.Patlayıcılar yapmış bilgisayar üzerinden ağlara erişmiş,dövüş sanatlarında iyice ustalaşmıştır.

Kore li biri ile evlenmiş fakat uzun sürmemiştir çocuklarının olmaması üzerine ailesinin baskısı ile evlenmem dediği fakat gördükten sonra gözlerine tutulduğu şuan ki eşi ile evlenmiş ve 3 çocuğu olmuştur.
Kore den döndükten sonra özlem duyduğu Filistin'i ziyaret etmiş Kudus te namaz kılıp Kudus simidi yedikten sonra 'Dünyada hiçbir lezzet Kudüs simidinin tadını geçemez'demiştir

Ve onun için kutlu savaşı uğruna ya şehit olacagı ya esir olacagı günleri başlamıştır.
Artık davası uğruna yapmayacağı şey yoktur.İçine artık ülkesini bu zalimlerin elinden zalim siyonistlerin elinden temizleyeceği sevdası vakıf olmuştur.Filistin bütün şehirlerini gezmiş her yerini öğrenmiştir.Nerden başlayacağını bilemesede artık bişeyler yapmalı ve bu zulme ses olabilmeliydi.

Hamas ın Kassam koluna katılmış ve kutlu zafer zamanları başlamıştır ülkesine yağan bombaların üstüne cevaben birçok bölgede hazırladıgı düzenekleri patlatmışlardır.Beraber çalıştığı bu kutlu zaferde birçok yakın dostunu kaybetmiş ve ismini bilmediği birçok kişinin ismini daha sonra tek kişilik hücresinde öğrenmiştir.

Ve artık o siyonistlere indirdiği darbe ile korkulu rüyaları olmuştur.Her tarafta aranan sürekli sahte kimlik kullnamsı gereken hem ailesi hem kendisi için zorlu günlere selam vermiştir. Eşinin ailesinin desteği hem kendisinin direnişçi ruhu onu hiç bir zaman davasında geri durmaya sevk etmemiştir.

Bergusi Gölgelerin prensi,zamanın Fatih'i,Yavuz'u ,Kanuni si Hak yolu direnişçisi.

"Eğer direnişe silahla destek olamazsan; kalemim ve mürekkebim direniş ve mukavemet yolunda silahimdır"
Bu kutlu cümle 2003 ten beri 10 yıl tek kişilik hücresinde olan bu mübarek insanı çok güzel anlatmaktadır.Kızına yazdığı mektupta onunda yazması gerektiğini belirtmiş tir.
Ve bizde hiçbir şey yapamıyor sak bu kitabı okuyup herkese okuması için örnek gösterebiliriz.
Filistin özgür olmadıkça müslümanlar tutsak kalacaktır.

Kitabı okuduktan sonra ara sıra hüzülenmem bazen bu güzel insanı anmam ve onu görmeliyim bunaları onadn dinlemeliyim ,yaşadığı o zorlu günlere tanık olmalıyım dedim.Ülkesi uğruna yaptığı onca hizmet, siyonist lere indirdiği darbeleri ondan dinemeliyim.
Rabbim e dua ediyorum Gölgerin prensinin ve bu uğurda savaşan bütün arkadaşlarına güneşli günler göstermesini.Ve bu uğurda şehit olanlara Rabbim rahmet eylesin inşallah.

Ve ben tüm içtenliğimle Kudüs e gitmek istiyorum.Kubbetü's Sahra'da namaz kılmak istiyorum.
Yüreğimin üstünde taşıdım bu kitabı.Yüreğim burkuldu ama Yoldaki mühendisi tanıdım çok sevdim.

Ölümle konuştum..O da benimle konuştu.Çok defa ölüme galip geldim diyor Bergusi. Gökyüzüne kavuşacağın günü Dua ile bekliyorum Filistin in Kassam Komutanı.

Şimdi gökyüzüne tutuyorum bu kitabı yazdıların, direnişin dünyanın dört yanına ibret olsun diye.Kelimelerin sözcüklerin yüreklere belki kor ,belki su olsun diye.

Aydınlık yarınlar yakındır.Siyonistlerin, Allah'ın mübarek kıldığı Mescidi Aksa'dan gitmeleri yakındır.Filistin'in emperyalizmden, işgalden ve zulümden özgürlüğüne kavuşacağı günler çok daha yakındır.
Susmazsak!

İçi ey içim'diyorum.
Selametle kalın.
200 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
•••
Her Filistin Sevdalısının ve her Müslümanın muhakkak okuması gereken bir kitap. Çünkü içerisinde bir mücahidin anıları ve gerçek hatıraları var...
200 syf.
·10/10
Ya izzetli, şerefli, haysiyetli, onurlu bir hayatı seçeceğiz ya da sadece Allah'ın rızasını gözettiğimiz şehadeti.
Ya özgür, iyi bir hayat,
Ya da Allah yolunda şehadet.
128 syf.
·2 günde·10/10
Yaşamadığın acıların üzerine konuşmak hadsizlik midir biraz? Konuşsam haddimi aşar mıyım? Sussam meydanı şeytan bırakır mıyım?..

O halde konuşuyorum.

Dikkat! Bu bir iç döküştür.

Dünyada sadece iyi insan ve kötü insan vardır diyoruz değil mi? Ama dünyanın gücünü elinde tutan Firavunlar, sahte ilahlar, tağutlar insanları ikiye ayırırken Müslüman olup olmadığına bakıyor sadece.

Müslüman değilsen, cool'sun, çağdaşsın, bilgilisin, el üstünde tutulması gerekensin.

Müslüman isen, sen bi halta yaramazsın çünkü örümcek kafalısın, gericisin, cahilsin, at çöpe gitsin.

{"Müslüman isen"den sonrasını henüz beş vakit namazını bile kılmayan sözde Müslümanlara söylemiyorum elbette. Ki böylelerinin rengi gridir. Ne o yönden ne bu yönden olamamış, arada kaynamış gitmiş.. Allah ıslah etsin.

» Sözde Müslüman olup olmadığını, imanının seni harekete geçirip geçirmediğinden anlayabilirsin.}

Ben kendimi dinimden ötürü cehalet içinde görmüyorum, elhamdülillah. Ama genel bakış bu. Adın Müslüman mı? O saatten sonra yaptığın her şey boşa. Bi işe yaramaz. Sen ne yaparsan yap, ne kadar çabalarsan çabala. Bi kere sen inancından kaybettin. Boş insansın.

Ama ne hikmetse, acilen toprağın altını boylamak zorundasın. Çünkü varlığın tehlike. Varlığın zalimlerin tahtını tehdit ediyor. Bu yüzden Müslüman'san en kısa zamanda öldürülmelisin. Ve sen! Ürememeli, çocuk yapmamalısın. Senden bir tane bile olmasına tahammülleri yokken çınar ağacı olmanı katiyen istemezler. Soyunu kesmek için binlerce "aile planlaması" gibi safsata getirirler önüne.

ÖZDE MÜSLÜMAN İSEN ! . .

{Sözde Müslüman olup olmama konusunda turnusol kağıdı: Kafirlerin seninle anlayamadığın bir derdi olduğunu düşünüyor musun? Yoksa seni çok mu seviyorlar, insanlığından ötürü (!) ??}

Bu birinci meseleydi.

İkincisi ise,

Bazı kitaplar tokat gibidir. Hayallerini gösterir insana. Kitaptaki kişilerin yaşamlarıyla kendininki karşılaştırırsın. Ya haline şükredersin. Ya da anlatılan kişi gibi olmak istersin.

İşte baş kahramanımız Macide, olmak istediğim kişiydi benim. Kendini geliştirmiş bilgili bir anne, dini için savaşan mücahide, saliha kadın, ihlaslı mümin, aktif Müslüman, iyi ve itaatkâr bir eş..

Âh..

Hayaller hayatlar kısmındaki o can yakıcı ayrımdayım şimdi..

Ne olacağım demem gerekirken, ne oldum demenin bedelini ödemekteyim şimdi, manen. Beni anlıyor musun?

Koca bir gafletin içinde debelenip durmaktayım bataklığa düşenin misali.. Mücahide olmaya azmetmişken neden bu hale geldiğimi de iyi biliyorken, nasıl düzeleceğimi bilememekteyim.

Ben bir kitap okumadım. Ben bir tokat yedim..
(Acıma -gafletime- şahit oldun, dua etmeden geçme...)

Kitap için bir şiir..UMUT

Savaş..
ve getirileri..
götürüleri..
binler can verir binler can alır;
paylaşılamayan topraklar..
dünyanın gözü kapalı, sağır kulaklar..

acının tarifini Batılı derinden anlatır.
çünkü acıyı Doğuluya derinden yaşatmıştır.
batılı çizer. Doğulu'ya oynamak kalır.

Ancak bu böyle sürmez ilelebet.
Çünkü insanlar için çıkarılmış en hayırlı millet,
Gösterecek insan görünümlü vahşet önederlerine,
Neymiş İslamiyet, neymiş insaniyet..
200 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu kitaba yorum yapmadan geçemeyeceğim. İlk okuduğum vakit böyle bir insan olabilir mi, dedim kendi kendime. Okurken beni kendine hayran bıraktı. Cesaret, sevda, dava hepsi bu adamda toplanmış. Okurken mücahid gibi mücahid, dedim. Her mücahid ve mücahidenin örnek olması gereken bir kimlik.Özellikle Filistin davası için. Şuan hala yaşıyor olması beni mutlu etse de bir dava adamını hapiste bulundurmaları çok dokundu. Rabbim tez zamanda onu kurtarsın. Bir dava adamını hapishanede tutmak onun davasını körüklemektir ve siyonistlerin ondan delicesine korktuğunun göstergesidir.
152 syf.
·Beğendi·10/10
Filistin davası , İslam davası uğruna canından,sevdiklerinden, dünya nimetlerinden, malından vazgeçmiş bir adanmışlık Bergusi'nin adanmışlığı.Zalim Siyonistlere karşı vermiş olduğu mücadele adeta kanımı dondurdu, kimi yerde gözyaşlarıma hakim olamadım gözyaşlarım ona değildi aslında Allah'ı ve O'nun rızasını asıl gaye yapmıyarak sürdürdüğüm nefsimeydi. Siyonistlere karşı esir düşmeden önce cihat meydanında verilen bir mücadele esir düştükten sonra kabrim diye nitelendirdiği zindanda kalemiyle verdiği mücadelesini anlatıyor Bergusi. Neredeyse okuduğum her satır bir iç muhasebe şeklinde oldu onun mücadelesine karşı ezildikçe ezildim.
Silkelenip kendine gelmek isteyen herkes mutlaka okumalı.
200 syf.
Filistinlilerin deyimi ile "Gölgelerin Prensi" veya "Gölgelerin Emiri Abdullah Bergusi, devasa bir beyne sahip ama maalesef o beyin şuan Benî İsrail zindanlarında çürümeye mahkum bırakılmıştır. Tam bir internet dehası olmakla birlikte o bir mühendis. Bu iki ilim dalını birleştirince devasa beynin neler yapabileceğini ortaya koyan bir direnişçi aynı zamanda Filistinli Kassam Tugay'nın komutanlarından biri. Birçok meziyeti birden üzerinde taşıyan bir yiğit. Tıpkı teslim olmayan, boyun eğmeyen, ısrarından vazgeçmeyen ve umudunu hiç yitirmeyen Filistin gibi…

“Eğer direnişe silahla destek olamazsam kalemim ve mürekkebim direniş yolunda silahımdır.” diyen “Gölgelerin Prensi” kızı Tâlâ’ya ısrarla yazmasını tembihliyor. Zor zamanlarda yazmanın kurşundan ve bombadan daha etkili olacağını savunan Bergusi kızına yazmayı elde silah dövüşmekten daha önemsiz görmemesi gerektiğini öğütlüyor.
Kitap bir direniş kitabı.
Okuyan her direnişçiye selam olsun...
200 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Gölgelerin Prensi Abdullah Bergusi..

Davasıyla, azmiyle, zekasıyla, becerileriyle tarif edilemez bir insan.
Bir insanın amaçları uğruna istediği her şeyi başarabileceğini gösteriyor bizlere. Davası için hayatından ve sevdiklerinden vazgeçecek kadar fedakar ve gördüğü tüm işkencelere rağmen kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen çok ama çok güçlü bir mücahit..

Kitabı okurken hissettiklerimi tarif etmem mümkün değil. Ama hiç unutmayacağım kitaplardan biri olacağı kesin.

Rabbim Filistin'i, Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı bir an olsun unutturmasın bizlere. Ve tabi ki kahraman mücahit Bergusi'yi de.. Onun gibi bi dava şuuru versin tüm müslümanlara.

Herkesin bu kitabı okuması ve unutmaması gerektiğini düşünüyorum.
160 syf.
·3 günde·10/10
En az ilki kadar harikaydı. İşgal altındaki filistin topraklarına gidenler bilir, belki Bergusi'nin kaldığı hapishanenin yanından geçenler olabilir. Ben de kendimi hayal ediyorum ordan geçerken. Orda olduğunu bildiğim birisi. Orda olmaması gerektiğini bildiğim birisi. İmanına şahit olduğum birisi. "Koca" İsrail'in zapt edemediği birisi. O'nun yolunda, O'nun inayetiyle imkansızlılar içinde kitap yazıp onu bize ulaştıran birisi. Ve aramızda sadece duvarlar var.
Yoldaki mühendis olmak için sanırım fazla tembelim.
Ama yoldaki mühendis aday adayı olarak inşallah ben de kınamacının kınamasından korkmadan; kalemimi aşındırabilirim, sesimi yükseltebilirim ve inşallah dirayetli olup, davasından asla şüphe etmeyen birisi olabilirim.
Okuyun arkadaşlar, en kötü; kalbinizin bir köşesinde durur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdullah Galib Bergusi
Unvan:
Filistinli komutan

Yazar istatistikleri

  • 172 okur beğendi.
  • 2.303 okur okudu.
  • 65 okur okuyor.
  • 1.065 okur okuyacak.
  • 19 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları