Abdurrahman Umeyre

Abdurrahman Umeyre

Yazar
8.6/10
9 Kişi
·
34
Okunma
·
0
Beğeni
·
585
Gösterim
Adı:
Abdurrahman Umeyre
Unvan:
Yazar
Resulullah (sav)’da şu sözleri ile bu manayı tekit etmektedir:” Kadın üç şeyden dolayı nikâhlanılır:Malı için,güzelliği için ve dini için.Sen dinine bağlı olanı kazanmaya bak,elin bereketlensin.”

Ailenin temellerinin iman üzerine bina edilmesi gereklidir.Çünkü evi sıkıntılardan ve sarsıntılardan koruyacak olan tek unsur imandır.Evlilik ancak sevgi ve muhabbet ile ayakta durabilir.Allah-u Teala şöyle buyuruyor: “ Sizin için nefislerinizden kendileri ile sükûn bulacağınız ve aranızda muhabbet ve merhamet kıldığı eşler yaratmış olması da Onun ayetlerindendir.”
Rum/21
Resulullah( s.a.v) öldü mü? Onun yaşamı nasıl bu kadar kolay bir şekilde bitebilirdi? Kuşkusuz her canlını sonu budur. Sadece Hayy ve ebedi olan tüm noksanlıklardan münezzehtir. Allah subhanehu ve Teala şöyle buyuruyor. (Senden önce hiçbir beşere ebedilik vermedik . Sen ölürsen eğer , onlar ebedi mi kalacaklar ) Enbiya~ 34.
Önsöz
58. Onlardan biri, kız ile müjdelendiği zaman içi öfke ile dolarak yüzü simsiyah kesilir!

59. Kendisine verilen kötü müjde (!) yüzünden halktan gizlenir. Şimdi onu, aşağılanmış olarak yanında tutacak mı, yoksa toprağa mı gömecek? Bak, ne kötü hüküm veriyorlar!

Nahl
170 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Peygamber efendimizin (sav) evinin (Ehl-i Beytin) ve önde gelen bazı hanım sahabelerin örnek hayatlarının anlatıldığı güzel bir biyografik çalışma.

Kızların varlığının utanç sayıldığı, diri diri toprağa gömüldüğü insanlık tarihinin en karanlık dönemlerinden birinde, Peygamberimiz önderliğinde hayat bulan dinimiz İslamın kadınlara verdiği değerle kadınların nasıl önder bir hayat yaşadıklarının anlatıldığı güzel bir çalışma.

Dini ölçüler çerçevesinde yer yer evlilik hayatına ışık tutan kılavuz bir kaynak...

İyi okumalar
Filolog Hanım
Filolog Hanım Peygamber Evinin ve Sahabe Hanımlarının Yaşantıları'ı inceledi.
170 syf.
·100 günde·Beğendi·Puan vermedi
Peygamberimiz aleyhisselatu vesselamın hayatındaki inceliklere dair okunması gereken bir kitap. Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen ve bizim de her an, her koşulda tabi olmamız gereken Resulullah’ı hayatımıza örnekleyebilmemiz için önce onun hayatını, sorunlara karşı çözümlerini, hanımlarıyla ve genel olarak ashabıyla iletişimini iyi bilmemiz gerekiyor ki bu kitap bu iletişime ışık tutuyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdurrahman Umeyre
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 34 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.