Adnan Odabaş

Adnan OdabaşDikkat Misyoner Geliyor yazarı
Yazar
7.5/10
5 Kişi
25
Okunma
2
Beğeni
3.945
Görüntülenme

Hakkında

1960 yılında Giresunun Görele ilçesinde doğdu. Gazeteciliğe 1985 yılında Üsküdar Gazetesini kurarak başladı. Üsküdar Gazetesi o tarihten bu yana yayınını kesintisiz olarak sürdürüyor. Halkın ihtiyaçları ve çevre sorunları karşısında daima duyarlı davranan Adnan Odabaş, 1 okul, 1 cami ve 1 sağlık ocağı yaptırtarak devlete bağışladı. Sağlık Ocağına dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından Adnan Odabaş adı verildi.rnrnAdnan Odabaş, siyasi çalışmalarda da bulundu. İlçe başkanlığı yaptı, belediye başkan adayı ve milletvekili adayı oldu. Başta Aydınlar Ocağı olmak üzere bir çok vakıf ve dernekte başkanlık ve yöneticilik yaptı. Odabaş, 1996 yılı Cumhurbaşkanlığı Hizmet Ödülüne layık görüldü. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Valiliği, Gazeteciler Cemiyeti gibi kurum ve kuruluşlardan çok sayıda hizmet ödülü aldı.rnrn2005 yılında, 12 Eylül öncesi Türk milliyetçilerinin yayın organı olan HERGÜN GAZETESİnin isim hakkını alan Odabaş, din ve vicdan hürriyeti adı altında ulusal birliğimize saldıran siyasal misyonerlere karşı 44 vilayet dolaşarak 500 bin ücretsiz kitap dağıttı ve yüzlerce konferans verdi. Gazetesinde yayınladığı haberler üzerine Dünya Kiliseler Birliği ve Amerikan Yurtdışı Misyonerler Komserliği Masasına bağlı Amerikan Boardun 24 avukatıyla biri 100 bin, diğeri 30 bin YTL olmak üzere açtığı iki davayı da kazandı.rnrnÜsküdar ve Hergün Gazetelerinin İmtiyaz Sahibi ve Kariyer Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Odabaş, International Amerikan Newport Üniversitesi mezunu olup, Yüksek Lisans ve Doktorasını yine bu üniversitede tamamladı. "Dikkat Misyoner Geliyor" adlı kitabın da yazarı olan Odabaş, evli ve iki çocuk sahibidir.
Unvan:
Gazeteci-yazar
Doğum:
Giresun, 1960

Okurlar

2 okur beğendi.
25 okur okudu.
7 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Henüz kayıt yok
Reklam
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
168 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Toplumun içinde bilinmeyenler ve farkında olmadan bizlere ve bilinçaltımıza işlenen düşünceler...Belli bir politika izlemeksizin bireyden kitleye ulaşan misyonerlerin stratejisini anlatan güzel bir kitap...Aramızda gizli misyonerler var, unutmamak dileğiyle...
Dikkat Misyoner Geliyor
Dikkat Misyoner GeliyorAdnan Odabaş · Üsküdar Gazetesi Yayınları · 200524 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
Kitapta anlatılan misyonerlik faaliyetleri hala günümüzde de devam eden bir gerçek.insanların acizliklerinden,ihtiyaçlarından kendi isteklerine göre yararlanmaları da ayrı bir soru.Kısacası gerçekçi bir kitap okumak isteyenlere tavsiye ederim.
Dikkat Misyoner Geliyor
Dikkat Misyoner GeliyorAdnan Odabaş · Üsküdar Gazetesi Yayınları · 200524 okunma
168 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
18 saatte okudu
Haçlı seferleri ile Anadolu da emeline ulaşamayan, orta çağ Avrupasinin en Barbar insanları, Bu gün Türk hükümetinin Türkiyenin tamamini temsil etmediğini iddia ederek misyonerlik hareketi ile günümüzün Haçlı seferlerini başlatmış bulunmaktadır. Bütün bunları bilmemize rağmen Müslüman Türk milleti olarak konuyu ne kadar önemsiyoruz tedbir aliyoruzmu. Kitapta ayrıca Avrupa Birliği nin bize bakış açısı ve beklentileri, Hristiyanligin nasıl bir din olduğu üç ana mezhebe nasıl bölündüğu ve inandıkları dört ayrı İncil olan, Markus, Lukas, Matta ve yuhanna incilinden bahsediliyor.
Dikkat Misyoner Geliyor
Dikkat Misyoner GeliyorAdnan Odabaş · Üsküdar Gazetesi Yayınları · 200524 okunma