Ahmet Küçükkerniç

Ahmet Küçükkerniç

Yazar
8.3/10
27 Kişi
·
75
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.300
Gösterim
Adı:
Ahmet Küçükkerniç
Unvan:
Yazar
Doğum:
Konya, 1972
Ahmet Küçükkerniç 1972 yılında Konya'da doğdu.

İlk, Orta ve Lise öğrenimini Karaman'da tamamladı.

Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri ve kısa hikayeleri yayınlandı. 2010 yılından itibaren, Türk Edebiyatı'nın polisiye-macera alanını benimseyerek, bu alanda romanlar kaleme aldı.

Yazar, gözlerden uzak yaşamanın verdiği rahatlıkla çalışmalarını sürdürmekte ve alanında romanlar yazmaya devam etmektedir.
Bir insan zamanın bir köşesinde seni çok mutlu ederken,başka bir köşesinde de üzebiliyor.
" Azrail can mı alıyordu?

Yoksa ecel anında bedenden ayrılan ruha refakat mi ediyordu. Ruh o kadar temiz, o kadar saf ve o kadar korumasızdı ki, dört büyük melekten adı hep korkuyla anılan Azrail, ona yol gösterip, onu varılması en mutlak mekâna huzur içinde taşıyordu."
Ahmet Küçükkerniç
Sayfa 43 - Karakter: Şemseddin
İnsanlar da böyleydi...

Yapılması gereken ne kadar kabahat, dedikodu, fitne ve daha bir sürü günahı işlerken akıllarına dâhi gelmeyen inançları, mesela can korkusuna dönüşünce hemen ilk başa yerleşip, okunan dualara ayetlere dönüşüyordu.
Ahmet Küçükkerniç
Sayfa 231 - Tebrizli Şems
Tebrizli Şemsettin Efendi bir keresinde Şeyh Celalettin'e şunu dedi:
"Çok yerler gördüm. Çok insanlar tanıdım.Her biri ayrı baş, her biri ayrı bir akıl.
Tek bir hal gördüm;
Bu kadar insan hâşâ Allah olma derdine düşmüş. Hiç kul olma derdinde olan yok...
Sen ki Şeyh Celalettin, kul olmaya hazır mısın?"
Öncelikle incelemeye başlamadan söyleyeceğim şey KİTABİ KESİNLİKLE OKUYUN!!
Ben normalde internetten ya da özel olarak kitapçıya gidip almak istediğim kitapları alırım. Ama okumayı çok sevdiğimi bilen babam okumayı çok seven bi arkadaşından 6-7 tane kitap getirmiş bana. Kitaplar benim özel olarak seçtiğim kitaplar değil. Babamın arkadaşının sevecegimi düşündüğü kitaplar. Neyse ben kitaba başladım ama ilk sayfada yazarın imzası vardı. Bunun üzerine ben kitabi baya zor okudum. Yazarın kitabin sahibine özel imza atması kitabi benim için daha degerli kıldı ve ben kitabı incitmeden okumaya çok özen gösterdim. Kitaba gelirsek:
Kitap polisiye kitabı ama oyle boyle değil. Kenan adlı bi bas komiserimiz var ana kahraman olarak. Cinayet çözmeye calisan bi polis kendisi. Karşısındaki ise bi seri katil.
Peki aralarindaki bağlantı ne?
Ne hikmetse bizim Kenan (komutan :D) katilin öldürme anindaki yasadiklarini ruyasinda goruyor.
Ha diyeceksiniz ki ben de öyle dedim katil Kenan mi?
Yazar burada kafamizi allak bullak etmek istiyor galiba
Komiserimiz katili bulmaya çalışırken ben düşündüm. Acaba katil kendisi mi diye
Aslında spoiler yemeyi seven birisiyim ki son sayfaya atlayıp katil kimmiş ogreniyim dedim ama kendime karşı çıktım nedense bugun biraz mazoşist oldum :D
Kitapta bir de Kenan'ın Suna adinda ikizi var. O da psikolog. Bizim Kenan evde uyurken katil karsisina çıkıyor. Sohbet falan ediyorlar. Kenan bunu Sunaya anlatinca Suna diyor ki Birader sende kişilik bolunmesi var. Yani katil sensin.
Adam afalliyor tabi. Sonra katilin bıçağı giysileri falan arabasinda çıkıyor derken isler manyak bi hal alıyor.
Sonumu soylemeyecegkm çünkü hic tahmin edemedigim birisi çıktı katil.
Ama demek istedigim sey şu;hiç bilmedigim bi yazarin hiç bilmedigim bi kitabını okudum ve şu anda bu kitaba hayranım imzası var çünkü üzerinde ne güzel.
Kitap o kadar etkileyici ki bu kitabi benim okumayan insan çok şey kaybeder. Iyi ki okumusum. Düşünün beni oyle bi merak sardı ki saatlerdir kitabin basindan ayrilamadim ve bir gunde okudum kitabi.
KESINLIKLE HERKES OKUMALI
Tek kelime ile 'harika' bir romandı. Ve oldukça akıcı bir üsluba sahip roman,
Insanlarin ölürken gözlerindeki acıyı görmekten zevk alan bir psikopat ın hikayesini anlatıyor aynı zamanda polis memuru Kenan da kendini bu cinayetlerin ortasında buluyor..
Kan sıcağı işte damla damla akıyor yüreğine. O kadar güzel bir kitap ki bende bıraktığı etkinin tarifi yok herkese tavsiye ederim. Okudukça zenginleşir insan, okudukça bilgisi artar anlatacak bir şeyi olur.
Mevlana ve Şems konusunda farklı açıdan işlenmiş bir kitap. Alamut fedaisi olan Muhammedin nasıl Hz.Şems olduğu ile ilgili pek çok şey öğrendim. Tavsiye ediyorum.
Başlarda biraz sıkılmıştım ama sonralarda heyecanla okumaya başladım, hem aksiyon, hem korku, hemde eğlenceli bir kitap özellikle sonunu çok sevdim.. herkese tavsiye ederim :))
İlk başta biraz önyargıyla başladığımı itiraf edeyim. Çünkü okuyacağım mevzu üzerine çok yazılmış olduğu için tereddütlüydüm. Kitap 364 sayfa olması hasebiyle bir çok konuyu ele alıyor. Daha çok Sultan tarafını değilde, suikastı hazırlayanlar tarafını kurgu ediyor. Kıskaç ismi dönemi çok güzel anlatıyor. Her taraftan sarılmış mağrur bir padişah. Onlarında yaptıkları ellerinde kaldığı oluyor. Ama pes etmiyorlar. Bir nevi vur kaç hesabı. Hafiyelere de yer veriyor kitap. Oralar biraz acıklı. Okunabilir.
2.Abdülhamide yapılan suikasti ayrıntıları ile anlatan bir eser. Kitapta daha çok suikast girişiminde bulunanların yaptıkları planlara ağırlıklı olarak yer verilmiş. Yıldız istihbarat teşkilatındaki hafiyelerinde bu girişime karşı yaptıkları da kitapta akıcı bir uslüpla anlatılmış. 2. Abdülhamid Han’ın dönemini anlatan bir kitaptan ziyade belirli bir olay indirgenmiş olması o dönemi merak edenler için kısıtlı bir kaynak olarak gösterebileceğini söyleyebilirim. Böyle olmasına rağmen o dönemde dönen oyunları bir nebzede olsa açıklayan bir eser. Pek çok kişi ismi olmasına rağmen bölümler arası kopukluk oluşmamış ve bu durum kitabı sürükleyici hale getirmiş. İyi okumalar
Güzel bir polisiye roman daha. Kaya adında iyi bir bilgisayar programcısı milli bir yazılım projesinde çalışmaktadır. Ancak projede çalışan tanıdıklarından Oğuz intihar eder. Oğuz'un samimi arkadaşı Tayfun, olayın intihar olmadığını cinayet olduğunu savunmaktadır. Bunu Kaya'ya anlatır ve Müfit Hoca'sını da suçlar. Kaya bu duruma inanmaz ancak kısa süre sonra Tayfun da ölü bulunur. Artık Kaya bakkal Yunus dışında kimseye güvenemez olmuştur. Eski kız arkadaşı Yeliz ve ölen babasına da lanet okur. Hayatı ciddi bir şekilde tehlike altındadır. Acaba postu deldirmeden kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Küçükkerniç
Unvan:
Yazar
Doğum:
Konya, 1972
Ahmet Küçükkerniç 1972 yılında Konya'da doğdu.

İlk, Orta ve Lise öğrenimini Karaman'da tamamladı.

Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri ve kısa hikayeleri yayınlandı. 2010 yılından itibaren, Türk Edebiyatı'nın polisiye-macera alanını benimseyerek, bu alanda romanlar kaleme aldı.

Yazar, gözlerden uzak yaşamanın verdiği rahatlıkla çalışmalarını sürdürmekte ve alanında romanlar yazmaya devam etmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.