Ahmet Şefik Kemal

Ahmet Şefik Kemal

Yazar
7.5/10
32 Kişi
·
56
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.117
Gösterim
Adı:
Ahmet Şefik Kemal
Unvan:
Yazar
Bence insanoğlunun en temel güdülerinden biri tapınmadır. Her insan tapınma güdüsüyle yaratılmıştır. Bu güdü çoğu zaman Allah'a, bazen bir ideolojiye, bazen bir kişiye, bazen de maddeye taparak tatmin edilir. Hatta insan tapınmağa değer bir şey bulamadığı zaman Narsizm'e yakalanır ve kendine tapmaya başlar.
İnsanoğlu hep böyledir bilirmisin! Çok şey bildiğini zannetmenin kibriyle ayrıntılara iner. Sonuç, aslında aşikar olan gerçeklere kör bir bakış açısısı.
Bu yollar ne kadar tanıdıktı ve aynı zamanda ne kadar yabancı...
"İnsan otuz yıl yaşadığı bir kente, bu denli yabacılaşabilir mi?"
256 syf.
Bir kitap nasıl sağ gösterip sol vurabilir? İşte cevabı okuyup karşılaşacaklarınızda... Kitaba başladıktan sonra uzun zaman bitiremedim. İlk etapta bana yaklaşımı çok basit gelmişti, tabi bir kısmından sonra elimden bırakamayıp yaklaşımın çıktığı yeri yaşayıncaya kadar... Beni bana utandırdı. Teşekkürler :)
256 syf.
·1 günde·7/10
Arkadaşlar.sıra dışı sürükleyici ve akıcı bir kitap.Bazen farklı şeyler ararız işte tam da o sırada okunması gereken bir kitap ,bence deneyin.Çok beğendim umuyorum düşüncelerim doğru çıkar. Bitirdiğinizde çok şaşıracaksınız...
256 syf.
·9 günde·Beğendi·6/10
Her şeyden önce akıcı. Akıcılıkla birlikte oldukça farklı bir bakış açısı ile olaylara yaklaşıyor. Böyle olunca, ezberler bozulmaya, okuma ile düşünme eylemi bir arada yaşanmaya başlıyor, istense de istenmese de. Çok farklı çizgisi ile okunmaya ve kitaplıkta yer almaya aday bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Şefik Kemal
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 56 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.