Alaaddin Başar

Alaaddin Başar

Yazar
8.4/10
19 Kişi
·
54
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.150
Gösterim
"Allah, insanlar için noksanlık sayılan sıfatlardan münezzeh olduğu gibi, kemâl sayılan sıfatlardan da münezzehtir."

Imam Gâzali
Kuran-ı Kerim'de Rahim ismi, daha çok Gafur ismiyle birlikte kullanılmış, böylece en büyük rahmetin mağfiret olduğuna dikkat çekilmiştir. Şu halde mağfiret, Rahim isminin en güzel bir tecellisidir.
Cansız yumurtalar, onlardan çıkan canlılar ve yine o canlılardan çıkan cansız yumurtalar. ...

"Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden de ölüyü çıkarırsın." Ali İmran-27

...'yoğu var edemez' diyen adam yok olmalı!...
İnsan, herkesi kendisinden üstün bilmelidir. Kendisinde bulunan sû-i zan sâikasıyla başkalara teşmil etmesin. Ve başkaların bazı harekâtını, hikmetini bilmediğinden takbih etmesin.
İki zıt Hüküm : Bütün İnsanlar birbirine benzerler ve
Hiç bir İnsan diğerine benzemez

Bunların ikiside doğrudur
Birincisi tevafuk cihetiyle
İkincisi tehalüf cihetiyledir
90 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
"Kadın Nedir" elimdeki kitabın adı. Çok incelemeden ismine aldanarak okumaya başladım. Devam edebildiğim yere kadar edeceğim. (Dini yönü ağır basan bir kitap)

Kitaba önyargıyla yaklaşmıştım ilkin. Yine de okumamı bırakmadım ve okuduğuma da çok mutlu oldum. Kitap evet dini yönü ağır basan bir kitap ancak kesinlikle illaki bu yapılacak illaki şöyle olmalı, böyle olmalı tarzında değil. Yazarın dili muhteşem. Çok temiz akıcı bir dille yazılmış. Yazarın anlatmak istediğini katı bir şekilde anlatmayışı en sevdiğim yönü oldu. :)
104 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
"İnsanları canlandıran ümittir; öldüren yeistir, yani ümitsizliktir."
- Alaaddin BAŞAR -
Ümitsizlik dünya ve ahiret için de yok olmaktır.
Şeytanın vesvesesine kanıp hem dünyamızı hem de ahiretimizi yok etmeyelim inşallah...
173 syf.
·93 günde·Beğendi·10/10
Kadere çok güzel teşbihlerle bir pencere açılmış. İstifade edeceksiniz emin olun.

"Ruhla beden eşit olsaydı, ortada ne ruh kalırdı, ne beden. İnsan, ancak ruhunun sultan, her organının da birer nefer olmasıyla güzelleşir. Sultan neferle eşit olursa ortada devlet kalmaz."
192 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Hanımefendiler ve beyefendiler için güzel nasihatler içeren, insanı kendine getiren, gerçek nedir, sevgi nedir ilh. konulara değinen müstefid olabileceğiniz akıcı bir kitap.
133 syf.
·10/10
Yaratılışla ilgili zihninde sorular olan hususen gençlerin okumasını şiddetle tavsiye edebileceğim bir eser. Müellif nur külliyatının leziz ifadelerini de kitaba serpmiş, çok da güzel olmuş. Biyolojik bir teorinin nasıl ve niçin ideolojik bir hale getirildiğine değinilmiş. Müslüman bakış açısıyla yaratılış...
216 syf.
·Beğendi·10/10
Allah'ın isimlerinin kainattaki tecellilerini gözler önüne seren çok güzel bir eser. Rabbini sevmek isteyen, önce tanımalı. Bu hususta zaman zaman İmam Gazzali'den de iktibaslar yapılmış.
Süper herkese tavsiye ediyorum... Uzun zamandır böyle güzel bir eseri arıyordum.. Nihayet içeriğini öğrendim çok mutlu oldum.. Allah bizleri istikametten ayırmasın..

Yazarın biyografisi

Adı:
Alaaddin Başar
Unvan:
Akademisyen,yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 47 okur okuyacak.