Albert Einstein

Yazar 8,4/10 · 126 Oy · 15 kitap · 304 okunma ·  233 beğeni
Çağla, bir alıntı ekledi.
16 Oca 2015

Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar.

Albert EinsteinAlbert Einstein
Sinem Atılgan, bir alıntı ekledi.
06 Şub 2016

Korkarım ki bir gün teknoloji, insan etkileşiminin önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak.

Albert EinsteinAlbert Einstein
Bekir İstanbul, bir alıntı ekledi.
20 Oca 2016

"Hayat bisiklet sürmek gibidir, dengede kalabilmek için ilerlemek gerekir."

Albert EinsteinAlbert Einstein
Vedat Geçit, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2015

"Vicdanınıza ters düşen hiçbir şeyi yapmayın, bunu devlet istese bile. "

Albert EinsteinAlbert Einstein
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
 23 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Tanıdık geldi mi?
Konumu başka faktörlere ya da ayrıcalıklı bir sınıfa bağlı olan lider ya da yönetici ise bu konumu sağlamlaştırmak için dini fonksiyonları seküler otoritesiyle birleştirir veya siyasi yöneticilerin ve papaz kastının çıkarları doğrultusunda hareket eder.

Benim Gözümden Dünya, Albert Einstein (Sayfa 40 - Alfa Yayınları)Benim Gözümden Dünya, Albert Einstein (Sayfa 40 - Alfa Yayınları)
Hakan S., bir alıntı ekledi.
18 Eki 2016

Kendi hayatına ve başkalarınınkine anlamsız gözüyle bakan insan, yalnız mutsuz olmakla kalmaz, kolay kolay yaşamasını bile beceremez.

Dünyamıza Bakış/Seçme Denemeler, Albert Einstein (Sayfa 10 - Alan Yayıncılık)Dünyamıza Bakış/Seçme Denemeler, Albert Einstein (Sayfa 10 - Alan Yayıncılık)
ClauzeroN, bir alıntı ekledi.
17 Oca 2015

'Evrende en büyük ziyan,
sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir.’

Albert EinsteinAlbert Einstein
Hakan S., bir alıntı ekledi.
19 Eki 2016

Günümüzde öğretim özgürlüğü için en büyük tehlikeyi, bir dış tehlikenin varlığını ileri sürüp öğretim, düşünce alış-verişi, basın ve öbür haberleşme özgürlüklerinin kısıtlanmasında, engellenmesinde aramalıdır. Bu durum insanların geçim güvenliklerini tehlikeye sokan koşullarla, yaratılmaktadır. Bunun sonucu olarak da özel hayatlarında bile düşüncelerini açıklayamayanların sayısı günden güne çoğalmaktadır. Halk yönetiminin, demokratik bir yönetimin geleceğini tehlikeye düşüren bir durumdur bu.

Dünyamıza Bakış/Seçme Denemeler, Albert Einstein (Sayfa 55 - Alan Yayıncılık)Dünyamıza Bakış/Seçme Denemeler, Albert Einstein (Sayfa 55 - Alan Yayıncılık)