Alena Graedon

Alena Graedon

Yazar
6.7/10
9 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
592
Gösterim
Ana'nın yanakları hafifçe çökmüştü. Köprücük kemiği arkeolojik kazılarda diş fırçasıyla çıkarılmış kemikler gibi çıkıktı --Tabii yine de hâlâ büyüleyiciydi.
Kelimeler dünyalardan doğmuştur. Ama aynı zamanda bizi gidemeyeceğimiz yerlere götürürler: Konstantinopolis, Mars, Valhalla, Maymunlar Cehennemi. Dil; gördüğümüz, dokunduğumuz, sevdiğimiz, kaybettiğimiz şeylerden gelir. Sonuçta kelime Tanrısaldır. Bazıları konuşabilme becerimizin ilahi suretten (Bildung) yaratıldığımızı kanıtladığını söyleyebilir, çünkü diğer tüm yaratılanlar arasında sadece biz gerçekten konuşabiliyoruz.
Kitap gelecekte telefonların(mim olarak geçiyor) kitapları unutturacağını, bizleri bağımlı yapacağını söylüyor.Kurgusu mantıklı olan kitabın şu zamanda ki duruma bakılınca pek de inkâr etmek biraz zor.Bir macera kitabı.Kitap okumayı sevmeyenlere kitabı sevdirecek bir kitap.Aşk,macera ve silikon vadisinde olan medeni savaşla sizleri doyuracaktır.Genelde incelemelere kendi yorumumu daha fazla katarım ama bu kitapta pek katamadım.9 puan verecektim ama (belki problem bendedir)8 veriyorum.
İlk olarak kitap hakkında bilmeniz gereken en önemli konu, benim gibi ilk görüşte kitap ilginizi çektiyse ve o heves ile okumaya başladıysanız maalesef küçük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu durum beni biraz kitaptan soğuttu. Kitabı ilk gördüğüm zaman birkaç yorum okumuştum ama bu yorumlar bende kitaba karşı herhangi bir olumsuz etki yaratmamıştı.

Konusundan bahsedersek aslında bizim çokta yabancı olmadığımız bir dünya var kitapta. Sadece teknoloji biraz daha ilerlemiş durumda. Kitap, dergi, gazete vs. okumanın gittikçe bırakıldığı, insanların kendilerini teknolojiye teslim ettikleri ve "Mem" lerinden vazgeçemedikleri bir dünya.

Başlarda konu biraz detaylı anlatılıyor tabi bu detayları okurken 'ee hadi hala olaya gelemedik' dediğiniz anlar olabiliyor. İlerledikçe okuma hevesiniz artıyor ama dediğim gibi beklentilerim daha yüksekti kitaba başlarken. Sonuç olarak kitapta verilmek istenen mesajın gayet yerinde olduğunu düşünüyorum. Okuduğunuz için pişman olacağınız veya okumasam da olurmuş diyeceğiniz bir kitap değil bu konuda da emin olabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alena Graedon
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.