Allison Hoover Bartlett

Allison Hoover Bartlett

5.8/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
2
Beğeni
·
638
Gösterim
Adı:
Allison Hoover Bartlett
Unvan:
Yazar
''Bu kitabı sahibinden çalan veya ödünç alıp iade etmeyen... işte o kişiye inme insin, kavrulup kalsın bütün organları.. Kitap kurtları kemirsinler içinde ne varsa ne yoksa, ölmeyen o kurt adına. Ve o kişi nihayet gittiğinde son cezasına, cehennemin ateşleri yutsun onu, sonsuza dek.''
( Barcelona'daki San Pedro Manastırı'ndaki Ortaçağ'dan kalma bir el yazmasındaki beddua)
Kitaplar bir insan hakkında çok fazla şeyi açığa vurabilirler. Bu, özellikle de koleksiyoncular için geçerlidir, çünkü onların kitap rafı yalnızca ne okuduklarının değil, kim olduklarının da derinlemesine bir ifadesidir. Edebiyat eleştirmeni Walter Benjamin, 'Mülkiyet, insanların nesnelerle kurabileceği en mahrem ilişkidir. Nesneler kişide canlandığı için değil, kişi nesnelerde canlandığı için' yazmış.
Küf, kitabı harap edebilir, adamakıllı bir koklama da kitabın hasar görme tehlikesi altında olup olmadığını anlamanın güvenli bir yoludur.
Bloğumdan alıntılanan yapıyorum.Spoi içerir.Bilgilerinize.

Kitap çalmayı büyük bir keyifle yapan Gilkey bu işten hiç pişman olmuyor.Ve bence dünyanın en güzel işini yapıyor olabilir.Kitapta birçok alıntılama mevcut.Hem Gilkeyin maceraları hemde edebiyat,hukuk içeren güzel bir kitap.Gilkey'in her şeyden kolayca kurtulması da anlatılıyor.

Sizleri sadece fazla alıntılama yapılmadı ve olay örgünü bölen alıntılar rahatsız edebilir.Ama genel olarak güzeldi.

Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Allison Hoover Bartlett
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.