Allison Hoover Bartlett

Allison Hoover Bartlett

Yazar
6.8/10
11 Kişi
·
30
Okunma
·
2
Beğeni
·
690
Gösterim
Adı:
Allison Hoover Bartlett
Unvan:
Yazar
''Bu kitabı sahibinden çalan veya ödünç alıp iade etmeyen... işte o kişiye inme insin, kavrulup kalsın bütün organları.. Kitap kurtları kemirsinler içinde ne varsa ne yoksa, ölmeyen o kurt adına. Ve o kişi nihayet gittiğinde son cezasına, cehennemin ateşleri yutsun onu, sonsuza dek.''
( Barcelona'daki San Pedro Manastırı'ndaki Ortaçağ'dan kalma bir el yazmasındaki beddua)
Kitaplar bir insan hakkında çok fazla şeyi açığa vurabilirler. Bu, özellikle de koleksiyoncular için geçerlidir, çünkü onların kitap rafı yalnızca ne okuduklarının değil, kim olduklarının da derinlemesine bir ifadesidir. Edebiyat eleştirmeni Walter Benjamin, 'Mülkiyet, insanların nesnelerle kurabileceği en mahrem ilişkidir. Nesneler kişide canlandığı için değil, kişi nesnelerde canlandığı için' yazmış.
208 syf.
·3 günde·10/10
Kitaplara karşı aşırı ilginiz ve sevginiz varsa, okuyun bu kitabı!
Nadir kitapların incelikleri, kitap listeleri, yazarların ve koleksiyonerlerin hikayeleri gibi pek çok tadına doyulmaz bilgiye ulaşabileceksiniz keyifli bir şekilde.
208 syf.
·4 günde
Bloğumdan alıntılanan yapıyorum.Spoi içerir.Bilgilerinize.

Kitap çalmayı büyük bir keyifle yapan Gilkey bu işten hiç pişman olmuyor.Ve bence dünyanın en güzel işini yapıyor olabilir.Kitapta birçok alıntılama mevcut.Hem Gilkeyin maceraları hemde edebiyat,hukuk içeren güzel bir kitap.Gilkey'in her şeyden kolayca kurtulması da anlatılıyor.

Sizleri sadece fazla alıntılama yapılmadı ve olay örgünü bölen alıntılar rahatsız edebilir.Ama genel olarak güzeldi.

Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
208 syf.
Sonunu çok zor getirebildim. Bizi küçümseyen, hafife alan, oldukça basit bir biyografi. Adının beni yanılttığını itiraf etmeliyim. Hikayenin gerçek olması akıcılık sağlamaya yetmemiş. Sıkıcılığın tamamen yazarın tarzından kaynaklandığını düşünüyorum.
Ta
Ta Kitapları Fazla Seven Adam'ı inceledi.
@tolgaarasan·22 Eyl 2018·Kitabı okumadı
Bir dost bu kitaba bakınca beni hatırladığını söyledi, hemen fırsatçılık yapıp "yolla da okuyalım" dedim. Sağolsun kırmadı. Burdan bir kere daha teşekkür ediyorum...
.
Kitap, ille de iki kapak arasında toplanmış sayfalar (mushaf) olmasa gerek. Bence kitap bir kavramdır. Ve benim asıl sevdiğim şey de bu... Belli başlı yetkinliği olan, birikimli biriyle yapılan yarım saatlik sohbet de kitaptır. Kişinin kendiyle baş başa kalıp tefekküre dalması, bazı çıkarımlarda bulunması da bir kitap. Çünkü yaşadıkça o anlar ve öğrendikleri, belleğinin içinde kitap sayfaları gibi yankılanır.

Bazı olaylara tanık olmak, onu gözünün önünden geçerken görmek de bir kitaba bakmak gibidir.

Kadın romancı Allison Hoover Bartlett, sanırım OKUMAya değil de, MUSHAFa değer yükleyen bir adamı konu almış. Okuyalım...

Yazarın biyografisi

Adı:
Allison Hoover Bartlett
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.