Amy Engel

Amy Engel

Yazar
7.7/10
1.243 Kişi
·
3.317
Okunma
·
78
Beğeni
·
3.832
Gösterim
Adı:
Amy Engel
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Lawrence, Kansas, Amerika Birleşik Devletleri
Kansas, ABD doğumlu olan Amy Engel, genç-yetişkin türü The Book Of Ivy (Kurucunun Kızı) serisinin yazarıdır. Aynı zamanda da eski bir savunma avukatıdır.

Amy Engel, Missouri'de ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Roanoke Kızları'nı 2017 yılında yetişkinler için yazmıştır.
- Onu kırdım, defalarca.
- Ama sevgi budur zaten, değil mi? Sırf biri seni hayal kırıklığına uğrattı diye onu sevmeyi bırakmazsın.
Amy Engel
Sayfa 116 - Yabancı yayınları 3. Basım
Zor seçimler yapabilecek kadar güçlü ve cesur biri olmak istiyordum. Ancak doğru olanı yapabilecek kadar da adil ve sevgi dolu olmak istiyordum.
272 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle belirtmeliyim ; kitap aldığı bütün övgüleri hak ediyor...
Düşünün,evlilik kararınız verilmiş ve sizin hiç bir söz söyleme hakkınız yok...
16 yaşında ki İvy'nin evliliği Westfall'de yaşayan herkes ile hemen hemen aynıydı bir farkla,o başkanın oğlu olan Bishop ile evlenmek zorundaydı...
İvy,babası ve ablasının planlarını uygulamak zorundaydı demokrasi adına.Oysa ailesinin hesap edemediği bir gerçek ile yüzleşecek ve yapılan tüm planlar tehlikeye girecekti...
Westfall'de suç işlediğinde şehrin duvarının dışına atılacağını tüm kasaba halkı biliyordu,tabi ki İvy'de onlardan biriydi.Burada barış içinde yaşamanın kuralları vardı.İvy,Bishop ve intikamı arasında karar vermekte zorlanacak mıydı?
Ailesinin dışında birine güvenmenin ona nasıl bir zararı olabilirdi?
Son sayfasına kadar heyecan ve merak ile okudum.Kesinlikle devamı olmalı dediğim ender kitaplardan birtanesi.Yazarın akıcı dili ve kurgunun sonu sizi de şasırtacak...
"İhanetin bu kadarı fazla," diyeceğinizi duyar gibiyim...
Distopya tarzında kitap severlere kesinlikle tavsiye ederim...
264 syf.
İlk kitabı o kadar muhteşemdi ki, o kadar sürükleyiciydi ki, gerçi Bishop'un üzerinde fazla durulmamış, sanki o konuda bir şeyler eksik gibiydi, ama yinede bütün gün kitabı elimde taşımama yetecek kadar güzeldi.
ikinci kitabında ise aynı tadı alamadım her şey saçma bir şekilde aceleye getirilip saçma bir final kurgulanmış, tek tesellim mutsuz bir sonla bitmemiş olmasıydi...
272 syf.
·6/10
Üzerine çok düşünmeden okuyabileceğim hafif bir kitap okumak isterken karşıma Kurucunun Kızı çıktı. Hakkındaki yorumlarda hayli cezbedici olunca başladım. Açıkçası büyük beklentilerim yoktu iyi ki de yokmuş. Dili akıcıydı okurken sıkılmadım ama çok sürükleyici değildi de.
Sürükleyici olmamasının sebeplerinin;
-bu türün diğer kitaplarından çok farklı olmamasının hatta bir çoğundan basit kalmış olması,
-kızla oğlan arasındaki ilişkiye fazla önem verip hikayenin geri kalanının gözardı edilmiş olması,
-kız ve oğlan arasında yaşananların genel olarak basit ve klişe olması,
olduğunu düşünüyorum.
Distopik bir roman olmaktan hayli uzaktı, distopik ögeler çok geride kalıyordu ki bence yazar daha fazla ağırlık vermeliydi. Bu kitabı okurken aklıma Kiera Cass'ın Beni Seç serisi geldi o seride de distopik ögeler geri planda kalırken yazar kurduğu dünyanın sadece evlilik ve ilişkiler üzerine olan kısmıyla ilgilenmişti, burada da ortalama aynı durum yaşanıyor.
Son sayfalarda yaşananların okur üzerinde iyi bir etki bırakması gerekirken ben etkilenmedim sanırım bu da yazarın sunumundan kaynaklanıyor. Yazarın dilini biraz basit buldum.
Genç yetişkin türü artık beni pek sarmadığı için sanırım çok beğenemedim ancak zaman geçirmek için rahatlıkla okuyabileceğiniz kitaplardan. Kitaptaki aşkta güzeldi (ben çok sevemedim çünkü aşk romanlarıyla aram yok), kızın ikilemleri ve Bishop'la arasında geçenler zaman zaman klişe zaman zaman güzeldi.
Daha fazla uzatmadan, bu türü seviyorsanız ve çok beklentiniz yoksa iyi zaman geçirmek için okuyabileceğiniz güzel bir kitap.
272 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kurucunun Kızı beni böyle etkileyeceğini bilmiyordum, aslında biliyordum çünkü okuyan yakınlarım sürekli beni uyarmıştı. :)
Kitap bitti ve ben hüzün doluyum merakla 2.kitabı bekliyorum.
Ivy karakteri çok güçlü bir karakter. Yıllar boyunca ailesi ne derse ona inanmış, ailesi ne derse onu yapacak olan kızımızın planını bozan, tahmin etmediği bir şey vardır ki o da aşk!
Bishop karakterine hayran kaldım, cok ince ruhlu, ailesinin aksine yardımsever ve sevgi dolu.
Ivy ve Bishop aşkı sizi derinden etkileyecek. Yazarın yarattığı bu dünyaya kapılıp gideceksiniz benim gibi. Hala okumadıysanız daha beklemeyin. :)
264 syf.
·1 günde·9/10
İvy serisinin ikinci kitabı olan eser, Distopya'dan uzak sıkılmadan okunacak bir aşk romanı olmuşsa da yazarın yazım dilini beğendiğim için keyif ile okudum. Sonu istediğim şekilde bittiği için ise ayrıca mutlu oldum...

İvy, ailesine ettiği ihanetin bedelini ödemek için çitin arkasına ölüme terk edilmek üzere atılmıştı. Kurucu'nun Kızı olan İvy çitin dışı ile ilgili anlatılanlara dayanarak savaşması gerektiğinin bilinci ile yol almaya başlayıp, akıbetine doğru gözyaşları, korkuları, kalbinde Bishop'a olan sevgisi, yalanları ve güvensizlik duygusu ile ayağa kalkmış; her adımında yüreğindeki ateşini tekrar tekrar yakarak kaderine yürümeye başlamıştı...

Bir başına nasıl hayatta kalacağını bilmiyordu. Karşılaşacağı zorlukların bilmese de öfkesinin kendisine neler yaptıracağını biliyordu bilmediği ise çitin arkasında da insanların kendilerince hayatta kalabilmek için geliştirdikleri yaşam şartlarıydı...
272 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bu kitap bi harika. Bi solukta okudum. Zaten elime aldıktan sonra bırakamadım. Ivy nin kendi içindeki mücadelesi sonra kendini feda etmesi duygusal bir boyut kazandırmış kitaba. Yıllarca ailesi hayata yön vermiş kendi kararlarını dinleyen olmamış hatta kendi kararlarını bile verememiş iken şuan kendini bulma arayışına çıkıyor. Tabi Bishop sayesinde. İkisi harika bir ikili olmuş. Okurken arada bir duygusallaşırken buldum kendimi. 2. kitabi merakla bekliyorummmmmm.
272 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Okumaya çok büyük bir kararsızlıkla başlamıştım. Çünkü sevmeyeni çoktu. Ama okudukça anladım ki bir distopya gibi değildi her şekilde güzel bir kitaptı. Bishop çok iyi bir karakterdi. Bir erkek olmasına rağmen evdeki bütün işleri yapıyordu. Kitabın sonu çok heyecanlı ve güzel bir yerde bitti. Bir de kızın babasıyla ablası neydi öyle okuyanlar bilir. Ben bu kitabı beğenenlerdenim. Bence çok güzeldi yani.
264 syf.
·2 günde·6/10
Bu aralar nedense kitap isimleri ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Şimdi bu kitabı elinize aldığınızda, elbette ki bir devam kitabı olduğunu da bildiğiniz için isimden ortada bir olay, şaşırtıcı, sarsıcı bir şeyler olacağı beklentisine giriyorsunuz. İlk kitabın sonundan yola çıkarak beklentiyle hemen başladım bu kitaba. Ama... Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Distopyanın tümünü de ilk romanda kullanınca bu romana sadece "aşk" kalmış ve yazık olmuş... Sadece seriyi tamamlamak için yarım bırakmadım diyebilirim.
264 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
-İlk kitabı okumayanlar için spoiler içerir.-

Kurucunun Kızı bittiğinde meraktan çatlayanlar arasındaydım. Kitap çıkar çıkmaz aldım ama yeni okuyabildim ve dün gece bitirdim. Kurucunun Kızı'nı beğenenler çok fazlaydı, beğenmeyenler de öyle. Ben beğenenler arasındaydım ve bu kitabı da beğendim. Kitabın kapağını kapayınca, seri bittiği için çok üzüldüm.

Ivy'nin çitin dışına atılmasından sonra başına gelenleri okurken heyecan içinde kalıyorsunuz. Aşk biraz abartılmıştı. Aşkın arka planda kalmasını isterdim ama aşırı rahatsız olmadım. Kitabın son 50-60 sayfasında çok fazla gerildiğimi söyleyebilirim. Kitap hakkında bilgi veremiyorum, okumayanlar için sürpriz olsun istiyorum. Eğer ilk kitabı beğendiyseniz en kısa zamanda Devrimin Kızı'nı da okumalısınız.
272 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitap tamamen ikilem üzerine kurulmuş. Saf sevgi,kendinden vazgeçebilme özelliği göz önünde. Çok beğendiğim bir kitap oldu. Sonu biraz umduğum gibi bitmese de ikinci kitabında güzel şeylerin olacağına inanıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Amy Engel
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Lawrence, Kansas, Amerika Birleşik Devletleri
Kansas, ABD doğumlu olan Amy Engel, genç-yetişkin türü The Book Of Ivy (Kurucunun Kızı) serisinin yazarıdır. Aynı zamanda da eski bir savunma avukatıdır.

Amy Engel, Missouri'de ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Roanoke Kızları'nı 2017 yılında yetişkinler için yazmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 78 okur beğendi.
  • 3.317 okur okudu.
  • 31 okur okuyor.
  • 838 okur okuyacak.
  • 26 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları