Annie Besant

Annie Besant

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
2
Beğeni
·
676
Gösterim
Adı:
Annie Besant
Tam adı:
Annie Wood Besant
Unvan:
Aktivist, Yazar
Doğum:
1847
Ölüm:
1933
İngiliz Sosyal Reformcu, Feminist Aktivist, Teozof, Hindistan'ın bağımsızlık mücadelesi liderlerinden.
Tanrısal yolu takip eden ulu kişi, derin sadakatinin yanında eğer insanlık aşkıyla yanmıyorsa....Yalnızca insanlık mı dedim? Hayır, bu yeterli değil; eğer ilahi evrende ki canlı cansız, her şeye OLan sevgi ateşiyle yanmıyorsa, Yüce' nin bir sureti olamaz.
İnsan, tefekkürün ( düşünmek) yaratımıdır; bu yaşamında ne üzerinde düşündüyse, sonrakinde ona dönüşür.
Ateist en büyük unvanlardan biridir. Ateizm dünyanın kahramanlarının erdem nişanıdır: Copernicus, Spinoza, Voltaire, Paine, Presley...
Bilincinin tamamen uyanmış bedenlerini kontrol edebilen ve en önemli faaliyetlerini fiziksel bedenin haricinde gerçekleştiren kişiler, üst boyutlarda kullandıkları bilgiyi fiziksel bilince indirmek isteyen kalabalık ortamlardan uzakta dururlar.
Hak etmediysek hiçbir şey bizi değil incitmek bize dokunmaz, hiçbir şey bizi yaralayamaz. Ve her şeyde olduğu gibi, ekilen bir hasadın toplanabilmesi için bir mevsim olgunlaşması gerekiyorsa, bizim de öyle olgunlaşmamız gerekir.
Müteal (yüksek, yüce) varlık, ebedi ve tükenmez yaşamından yarattığı her şeye kendi yaşam ve sevgisini katmıştır.
" Hareketli veya hareketsiz hiç bir şey bensiz var olamaz " der .
Böylece kendinde ilahi evrende ki canlı cansız, her şeye OLan sevgi özelliğini geliştiremeyen insan, güzel veya çirkin, iyi ve kötü, çekici ve itici her şeye karşı sevgi duyamayan insan, her surette Ben'i göremeyen insan, Avatar'ın çetin yolunu takip edemez..
Insanligin büyük bir kismi " Kaba Beden " le ilgili gercekleri bilmiyor ve ilgilenmiyor Normal insanlar bedeni kendi kendine inşa etmesi icin serbest birakiyorlar .Öyle OLunca madde beden , insada kullanilacak maddeleri niteliklerine bakmaksizin gelisigüzel seciyor .
Maddelerin temiz ve asil OLan Ben "in - ebedi OLan gercek Insanin - ihtiyaclarina uygun OLup OLmadiklarina dikkat edecegi yerde , lezzetli ve damaga uygun OLmalarina bakiyor .

Siradan insan , bedenin icerisine alip sonra disari verdigi bu parcaciklarin niteligine önem vermiyor

Eline ne gecerse onu materyal olarak kullanan sorumsuz bir insaat ustasi gibi , yün saman balcik tahta kum civi ve her tür artigi kullanmaktan cekinmiyor . Bedenine gösterdigi özen bakimindan cagdas insanlar bu sorumsuz ustaya benziyorlar .
Hiç şüphe yok ki, iyi ve kötü düşüncelerimizin yoğunluğuna bağlı olarak kendi yarattığımız olaylar her taraftan etrafımızı sararak, kendimize ve çevremize refah ve keder veren, iyi ve kötü karmayı oluşturmaktadır. İnsanoğlunun altüst olmuş kötü düşünceleri her doğrultuda yayılarak, evrende benzer bir yaratıcı bulup tahribat yapmak için onun yaratıcı gücünü kullanmaktadır.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Annie Besant
Tam adı:
Annie Wood Besant
Unvan:
Aktivist, Yazar
Doğum:
1847
Ölüm:
1933
İngiliz Sosyal Reformcu, Feminist Aktivist, Teozof, Hindistan'ın bağımsızlık mücadelesi liderlerinden.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.