Arkadi ve Boris Ştrugatski Arkady Natanovich Strugatsky, Boris Natanovich Strugatsky

Yazar 7,7/10 · 121 Oy · 6 kitap · 228 okunma ·  20 beğeni
Semih, bir alıntı ekledi.
25 Oca 20:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

İnsan, istediğini elde edebiliyor ve elde edebildiğini istiyorsa, o zaman mutludur.

Pazartesi Cumartesiden Başlar, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 160 - İthaki Yayınları)Pazartesi Cumartesiden Başlar, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 160 - İthaki Yayınları)
Semih, bir alıntı ekledi.
25 Oca 19:19 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Sonsuzluğun kavranması, sonsuz zaman gerektirir.

Pazartesi Cumartesiden Başlar, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 134 - İthaki Yayınları)Pazartesi Cumartesiden Başlar, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 134 - İthaki Yayınları)
pluto, bir alıntı ekledi.
05 Oca 08:56 · Kitabı okuyor

...tek mülkü kitaplarla dolu çuvalı.

Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 54 - İthaki Yayınları, 2. Baskı, Ağustos 2017)Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 54 - İthaki Yayınları, 2. Baskı, Ağustos 2017)
Semih, bir alıntı ekledi.
13 Oca 16:00 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Öylesine yalnızsınız ki, düşmanlarınız bile yok sizin!

Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 104 - İthaki Yayınları)Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 104 - İthaki Yayınları)
Oblomov, bir alıntı ekledi.
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ayakların üzerinde ölmek, diz çökerek yaşamaktan daha iyidir.

Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 121 - İthaki Yayınları)Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 121 - İthaki Yayınları)
Semih, bir alıntı ekledi.
13 Oca 15:59 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Tanrı’yı reddettik, ama destek olmadan, mitlerden bir koltuk değneği olmadan kendi ayaklarımız üzerinde duramıyoruz hala. Ama durmalıyız! Bunu öğrenmeliyiz!

Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 104 - İthaki Yayınları)Kıyamete Bir Milyar Yıl, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 104 - İthaki Yayınları)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
03 Mar 13:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsanların sustuğu,sadece kargaların gakladığı şehirleri gördünüz mü?

Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 171)Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 171)
Gökhan, bir alıntı ekledi.
 03 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sabır ve uyum alışkanlığı insanları koyun sürülerine çeviriyor; bu yüzden anatomilerinden başka hiçbir şey, onları hayvanlardan farklı kılmıyor, hatta savunmasızlıkları bağlamında hayvanları bile aşıyorlar. Ve her yeni gün, kötülük ve şiddetin yeni bir dehşeti doğuyor."

Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 198 - İthaki)Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 198 - İthaki)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
 02 Mar 22:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Psikolojik olarak neredeyse hiçbirinin kölelerden farkı yoktu:inançlarının köleleri,kendilerine benzeyenlerin köleleri,ihtiraslarının köleleri,tamahkarlıklarının köleleri.Ve eğer bunlardan biri efendi olarak doğmuş veya daha sonra öyle olmuşsa,özgürlüğüyle ne yapacağını bilmezdi.

Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 145 - undefined)Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 145 - undefined)
Seda, bir alıntı ekledi.
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Piknik. Bir orman canlandır kafanda, bir köy yolu, bir çayır. Bir araba köy yolundan çayıra gidiyor, ellerine şişeler, yemek sepetleri, transistörlü radyolar ve kameralarla bir grup genç arabadan iniyor. Ateş yakıyorlar, çadırlar kuruyorlar, müzik açıyorlar. Sabah olunca da gidiyorlar. Gece boyu olan biteni korkuyla izleyen hayvanlar, kuşlar ve böcekler saklandıkları yerlerden çıkıyorlar. Ne görürler? Otlara dökülmüş benzin ve yağ. Etrafa saçılmış eski bujiler ve filtreler. Çaputlar, patlak ampuller ve geride bırakılmış bir İngiliz anahtarı. Yağdan kirlenmiş gölet. Ve tabii ki işe yaramayan ıvır zıvır; elma çekirdekleri, şeker kağıtları, kamp ateşinden kalan kömürleşmiş odunlar, teneke kutular, şişeler, birinin mendili, birinin çakısı, yırtılmış gazeteler, bozuk paralar, başka bir çayırdan toplanan solmuş çiçekler.”

Uzayda Piknik, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 119)Uzayda Piknik, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 119)
PA, bir alıntı ekledi.
14 Nis 00:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kafasında hiçbir düşünce yoktu, kendini hissetmez olmuştu.

Uzayda Piknik, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 183 - İthaki)Uzayda Piknik, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 183 - İthaki)
Mona'nın Lisa'sı, bir alıntı ekledi.
03 Mar 19:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yarım bir dost,her zaman yarım bir düşman demektir.

Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 210)Tanrı Olmak Zor İş, Arkadi ve Boris Ştrugatski (Sayfa 210)