Arthur Golden

Yazar 8,2/10 · 191 Oy · 1 kitap · 827 okunma ·  7 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

7 okur beğendi.
191 puanlama · 48 alıntı
0 haber · 1.540 gösterim
827 okur kitaplarını okudu.
213 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
5 okur kitaplarını şu anda okuyor.
12 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Arthur Golden'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Arthur Golden'in Biyografisi

1956 yılında Tenessee, Chattanooga'da doğdu. Çocukluğu ve gençliği burada geçti. 1978 yılında Harvard Koleji, Japon Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu. 1980 yılında Columbia Üniversitesi Japon Sanat Tarihi yüksek lisans bursu kazanan Golden; Mandarin Çincesi öğrendi. Bir yıl süresince, Bejing Üniversitesinde çalışmalar yaptı. Daha sonra, Tokyo'ya giderek bir dergide çalışmaya başladı. Bir süre Japonya'da çalışan yazar, Amerikaya dönerek, 1988 yılında Boston Üniversitesinde İngiliz dili konusunda uzmanlık diploması aldı. Karısı ve çocuklarıyla birlikte Massachusetts, Brookline?de yaşamakta olan Golden; Boston civarında bir okulda, edebiyat öğretmenliği yapmakta ve yazılarına devam etmekte
Muzaffer Akar, bir alıntı ekledi.
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Deniz kudurmuştu, kaya gibi dalgalar, keskin bıçaklara dönüşüyordu. Bana, Dünya da benim hissettiklerimi hissediyormuş gibi geldi. Hayat, bir saniye önce orada olan şeyleri sürekli alıp götüren ve orada boş, tanınmaz bir şeyler bırakan bir fırtına mıydı?

Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 20)Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 20)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Genç kızlar her türlü aptalca şeyi umut ederler Sayuri. Umutlar tıpkı saç tokaları gibidir. Kızlar çok sayıda takmak ister. Yaşlandıklarında ise bir tane taksalar bile aptal gibi görünürler.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur GoldenBir Geyşanın Anıları, Arthur Golden
Gün İlke Yıldırım, bir alıntı ekledi.
29 Nis 00:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Herkesin bir kaderi vardır. Fakat bunu öğrenmek için bir falcıya başvurmaya ne gerek var? Karnımın acıkıp acıkmadığını öğrenmek için aşçıbaşıya başvurmam gerekir mi?"

Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 258 - Altın Kitap Yayınevi)Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 258 - Altın Kitap Yayınevi)
Ayşegül Güray, bir alıntı ekledi.
01 Oca 02:29 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yere düşmeden önce bir saniye kadar boşlukta kalan bir top gibi, kendimi bir zamansızlık ortamında boşlukta dolaşıyormuş gibi hissettim.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur GoldenBir Geyşanın Anıları, Arthur Golden
Muzaffer Akar, bir alıntı ekledi.
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yanlış bir yaşam biçimi herhangi bir kimseyi kötü yapmaz mıydı? ......... Birkaç dakika acı çekmek beni bu kadar kızdırdıysa, yıllar yılı acı çekmek ne hale getirirdi? Taş bile yeterince yağmur yiyince şekli bozulmaya başlayabilir.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 128)Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 128)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Su, asla beklemez, şekil değiştirir; cisimlerin çevresinden akar ve hiç kimsenin akıl edemediği gizli yollar bulur. Su, beş element arasında en çok yönlü olanıdır. Toprağı alıp götürebilir, yangını söndürebilir, bir metal parçasını bozup yok edebilir. Suyun doğal tamamlayıcısı olan orman bile su ile beslenemezse varlığını sürdüremez.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur GoldenBir Geyşanın Anıları, Arthur Golden
Ayşegül Güray, bir alıntı ekledi.
01 Oca 17:12 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Keder, garip bir duygu; onunla karşılaştığımız zaman çok çaresiz kalıyoruz. Bu dilediği zaman kendiliğinden açılan bir pencere gibi. Oda soğuyor ve bizler de titremekten başka bir şey yapamıyoruz. Fakat pencere her defasında biraz daha az açılıyor ve günün birinde pencereye ne olduğunu merak ediyoruz.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur GoldenBir Geyşanın Anıları, Arthur Golden
Nargis, bir alıntı ekledi.
07 Şub 2017

Bu dünyada heç birimizə layiq olduğumuz qədər xeyirxahlıq bəxş olunmur.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 91 - Qanun)Bir Geyşanın Anıları, Arthur Golden (Sayfa 91 - Qanun)
rtgrlsln, bir alıntı ekledi.
24 May 2017 · Kitabı okudu

Eskilerin solup kurudukları yerlerde yetişen çiçekler, bize ölümün bir gün hepimize geleceğini hatırlatır.

Bir Geyşanın Anıları, Arthur GoldenBir Geyşanın Anıları, Arthur Golden
Bütün Alıntıları Göster

Arthur Golden kitap incelemeleri

Yasemin Yavuz, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · 9/10 puan

Anlatımı su gibi akıcı, betimlemeler gerçekten çok başarılı. Kitabı okuduktan sonra filmini izlemek ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama kafamda tasarladıklarımı biraz daha görsel hale getireceğini umuyorum. Kitap gibi olamaz kesinlikle farkındayım, zaten aynı tadı beklemiyorum.
Küçücük bir kız çocuğunu, genç bir kızı, çırak bir geyşayı, yetişkin bir geyşayı, olgun bir kadını nefis bir şekilde aktarmayı başarıyor kitap size.

Ayten Ernaz Tiryaki, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Okumaya başladığınız anda bitirmek isteyeceğiniz, Japon kültürü ve geyşalık kavramı üzerine çok farklı ve yeni şeyler öğreneceğiniz müthiş bir hayat hikâyesi.
Ailesi tarafından satılarak geyşa olmaya zorlanan küçük bir kızın, acılarla olgunlaşması ve sevdiği erkeğin gözleri önünde farklı farklı erkeklere hizmet etmek zorunda kalması çok etkileyici bir dille anlatılmış. Taa ki... Gerisi sürpriz!
Ben çok etkilendim, merak ediyorsanız size de tavsiye ediyorum.

Vildan Eyüpoğlu, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Küçük bir kız. Annesinin ölümü üzerine babası onu geyşa olabilmesi için yaşadığı balıkçı köyünden gönderir.
Ve kızın geyşa evinde yaşadıkları...sürükleyici bir eser.

Oldukça akıcı bir dille anlatılmış sanki yüz yüze hikayeyi dinlemişim gibi hissettim.bir yaşam kültürü olan geyşalık tüm ayrıntılarıyla anlatılmış.

Gün İlke Yıldırım, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
 30 Nis 18:11 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın adı, konusu hakkında gayet net bir bilgi verdiği için daha detaylı açıklamalar yapmaya gerek yok sanırım. Ama yıllardır okumak istediğim göz önüne alınırsa, yüksek beklentimi karşıladığını söyleyebilirim. Başlangıçta hikayenin içine girmekte biraz zorlandım ama ilerledikçe kendimi iyice kaptırdım. Hatta okurken gözümde öyle güzel canlandırdım ki, şimdi film beklentimi karşılayamazsa diye izleyemiyorum. Ama siz de okumakta benim gibi geç kaldıysanız, daha fazla oyalanmayın derim. Tavsiyemdir. =)

Nurcan Eraslan, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
30 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Uzun ama okuyana pek bişey katmayan bir kitap olmus. Hikaye kurgu sürükleyici merakla okuyorsunuz ama kitap bittiğinde size bişey katmiyor. Vakit öldürmek istemiyorum derseniz hiç başlamayın derim. Kitapli saatler.

Bu kitabın çok eski bir baskısını ikinci el olarak satın almıştım. Kitabın girişi bile oldukça ilgi çekici, merak uyandırıcı. Ancak beni fazla sarmadı. Bir kitabı bitirebilmem için başından sonuna kadar sürüklenmem gerekiyor. Başlarda yavaş ilerlediği için bitirmeden bıraktım. Diğer yarım bıraktığım kitaplar gibi tekrardan başlayıp bitirmeyi düşünüyorum. Tabii kitaba genel olarak bir yorumlama getirirsem, güzeldi.

Irem, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
23 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Japonya'da ekonomik durumu iyi olmayan kızların geyşaların yetiştirildiği yerlere yerleştirilerek gelecekleri garanti altına alınmaktadır. Geyşaların özel olarak dans, müzik, davranış eğitimleri aldığı okullarda ve evlerde yetişen geyşaların hayatı içlerinden birinin gözüyle en ince detayına kadar anlatılmaktadır. Sürükleyici ve geyşaların yaşamları hakkında detayların verildiği güzel bir roman.

Gülay, Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Japon kültüründe yer edinmiş olan geyşalık üzerine yazılmış mükemmel çok akıcı ve sürükleyici bir kitap.Bir zamanlar tanınan bir geyşanın kendi hayatını anlatan bu kitabı büyük bir heyecan ile okudum.

Bütün İncelemeleri Göster