Asım Aslan

Asım Aslan

Yazar
7.9/10
9 Kişi
·
30
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.850
Gösterim
Adı:
Asım Aslan
Unvan:
Akademisyen, Yazar
Doğum:
Sinop, Türkiye, 28 Mart 1967
Celal Bayar Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında çalışmaktadır. Türkiye'nin farklı bölgelerinde kaymakamlık yapmış olup daha sonra kendi isteği ile istifa etmiştir. Şu anda yazarlık yapmaktadır.
Atatürk milliyetçi idi. Ancak Onun milliyetçiliği ümmetçi ,gerici,ırkçı,turancı,kafatasçı,şöven,saldırgan,ayırıcı,bölücü ve yıkıcı bir milliyetçilik değil;kaynaştırıcı,birleştirici,bütünleştirici,bilimsel,akılcı,gerçekçi,barışcı,insancıl ve çağdaş bir milliyetçilikti.
Atatürkçülük demek, bilime inanmak demektir. Bilime inanmak, sosyal olaylarda da bilime inanmaktır. Ümmetçiliğe karşı milliyetçilik, şeriata karşı laiklik, uyduculuğa karşı istiklalcilik, padişahlığa karşı cumhuriyetçilik, imtiyazlı yönetime karşı halkçılık, tutuculuğa karşı devrimcilik, köleliğe karşı hürriyetçilik, emperyalizme karşı antiemperyalizm, sömürüye karşı toplumculuk, bağımlaşmaya karşı bağımsızlık mesleğini benimsemek Atatürkçülüktür.
Atatürkçülük, mazlum milletlerin "Hristiyan, beyaz ve batılı" emperyalistlere ilk başkaldırış hareketidir. Mustafa Kemal sosyalist değildi ama, bir devrimciydi.
Mustafa Kemal'in ölümü ardından yaşanan siyasal atmosfer , Mustafa Kemal'i ve ideolojisini bir sömürü düzeni kurmak için yozlaştırdı.

Pekçok maske altında , Mustafa Kemal adına , Kemalizm-Cumhuriyet adına insanlara zulmedildi...

Zulmedenler kendi Burjuva Sınıflarını güçlendirirken , yüzlerine kemalizm maskesi takarak iğrenç işler yapanlar yüzünden Anti-Kemalist ideolojide şekillenmeye başladı....

İşte bu kitap öyle bir kitaptır ki , Kimlerin nasıl bir maske taktığını , Atatürkçülüğün nasıl sömürüldüğünü ve gerçekte Atatürkçülüğün nasıl olması gerektiğini mükemmel birşekilde içinde barındırmaktadır...

Gönül ister ki bir başucu kitabı olsun , okullarda zorunlu olarak okutulsun ve Atatürkçülük maskesi takanların yüzlerine bir tokat gibi insin...

Kısacası okuyun - okutun dediğimiz kitaplar içerisindedir
1k ekibinden çok kültürlü bir arkadaşın sadece adı aynı diye 1973 yılında yazılan kitabın yazarı olarak 1967 doğumlu alakası olmayan bir zatın bilgilerini girdiği kitap :) Gerçek Asım arslan 1948 doğumlu eski bir hukuk mezunu kaymakamdır. Yani kulak burun boğaz doktoru değil. Neyse okuduğum 32.baskısı kitabın 96 yılına ait güncellemeleri yapılmış. Kemalistler kuran yaktı camileri ahır yaptı yalanlarının fesli deli kadir mısırlıoğlu ve üstad! Necip Fazıl'ın o dönem yazdığı propaganda yazıları sayesinde ortaya çıktığı kitapta kaynaklarıyla, dergi örnekleri ve alıntılarıyla gösterilmiş. Bugün ortalıkta sanki o dönemleri araştırmış gibi ortalıkta dolaşan çakma tarihçi çomarların dölleri o zaman atılmış meğer. Atatürk maskesi takıp laikliğe en ağır darbeleri vuranlar öyle güzel deşifre edilmiş ki bugün bile tanıyabilirsiniz onları. Kitabı herkes okusa keşke! En çok da Mustafa Kemal'i tanımayanlar okusa.
Türk ve Türkçülük aleyhinde bulunanları ezeceğiz dememiş miydi ? Komunizme sosyalizme kapitalizme emperyalizme her türlü dışardan gelen fikirlere karşı çıkmış yine de Türkçü olduğunu kabullenemiş insanlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Asım Aslan
Unvan:
Akademisyen, Yazar
Doğum:
Sinop, Türkiye, 28 Mart 1967
Celal Bayar Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında çalışmaktadır. Türkiye'nin farklı bölgelerinde kaymakamlık yapmış olup daha sonra kendi isteği ile istifa etmiştir. Şu anda yazarlık yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.