Asım Uysal

Asım UysalEvlilik ve Cinsel Hayat yazarı
Yazar
9.2/10
29 Kişi
186
Okunma
8
Beğeni
4.235
Görüntülenme

Hakkında

Konya'nın Çumra kazasının İnli köyünde 1957 tarihinde doğdu. İlk tahsilini 1964- 69 yılları arasında Konya'da Ferit Paşa İlkokulunda okudu. Orta ve lise tahsilini 1969- 1976 yıllarında Konya İmam Hatip Lisesinde okudu. 1976- 81 yılları arasında Erzurum İslâmi İlimler Fakültesinde Üniversite tahsilini tamamladı. Askerliğini 1982- 83 yıllarında Asteğmen olarak Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yaptı. 1983 yılında Ankara İlahiyat Fakültesi mezunu Mürşide Işık ile evlendi. Necati, Ramazan Fatih, Sümeyye ve Muhammed isimlerinde 4 çocuğu oldu.  2000 Eylül ayında İstanbul’da Başakşehir’e yerleşti. “Uysal Yayınevi” olarak yayıncılık yapmaktadır.
Unvan:
Yayıncı ve Yazar
Doğum:
Konya, 1957

Okurlar

8 okur beğendi.
186 okur okudu.
7 okur okuyor.
77 okur okuyacak.
8 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Evlilikte cinsel ve ruhsal uyum; evli çiftlerin en çok aradıkları, ancak pek azının bulabildiği bir mutluluktur. Dünyanın her yerinde cinsellik âdeta muhafazakârlık karşıtı bir alan gibi algılanmaktadır. Şüphesiz bu, zararlı ve yanlış bir tutumdur.
Bir Nasihat
Eşlerin birbirine verecekleri en büyük hediye.. Sevgi saygı sadakat güven ...ve cinsel mutluluk ruhu doymayan kimse sevginin tadını alamaz...
Reklam
Evlilikte cinselliği kullanmak ve korumak ibadettir...
Allah ahirette soracak..
"Ey kulum! Aklınızdan uydurduğunuz veya hristiyanlardan aldıklarınızı uydunuz da Kur'an'a uymadınız, Kur'an bu kadar mı değersizdi?"
Sayfa 16
Evlilik hayatı bir sanattır; güzel ve önemli bir sanat...
Bu sanatı bilen kişilerin sayısı azdır. Bu sanatı bilmeyen eşler arasında pek çok sorun çıkmakta, bunalımlar yaşanmaktadır. Bu da ailenin büyük sarsıntılar geçirmesine neden olmakta, çocukların başıboş yetişmeleri sonucunu doğurmaktadır... Gençleri evlendirmeden önce onlara evlilik siyaseti, âdâbı, çocuk psikolojisi ve eğitim metodları, cinsel eğitim ve mutluluk yolları yani evlilik sanatı öğretilmelidir. Bunun yolu da en başta iyi evlilik ilişkisinin yaşandığı bir ortamda yetişmek, ayrıca bu konuda okullar, kurslar açmak ya da bu konuda yazılmış kitapları okumaktır.
Asım Uysal
Asım Uysal
Müslüman Kadının, kendisiyle evlenmek isteyen erkeği İslam'a daveti (:
İzahlı Kadın İlmihali
İzahlı Kadın İlmihali
Reklam
Ayetlerin İniş Hikayeleri
Ayetlerin İniş Hikayeleri
Bu kitap ayetleri hikayesini anlatıyor ayetin sonundaysa soru soruyor bence güzel bir kitap.Okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
568 syf.
·
Puan vermedi
İslâm dinin hangi zorluklar ile başarıya ulaştığını orataya koyan çok güzel bir eser. Kelime-i Tevhidi gerçek anlam da anlayıp yaşan insanların kısa , öz ve anlaşılır bir şekil de anlatılmıştır. Bizleri örnek alması gereken kişilerin neler yaşadığını ortaya koymuştur. Bu yolun sabır yolu olduğunu , çile işkence yolu olduğunu açık ve net bir şekilde bu eserde anlaşılmaktadır. Söz de İslam değil de , hayatlar da İslam nasıl olur ortaya koymuştur ...
İşkenceler
İşkencelerAsım Uysal · Uysal Yayınevi · 201621 okunma
768 syf.
·
Puan vermedi
Yazar kitabı baya ayrıntılı ele almış. ( mastürbasyon, gebelik, zifaf gecesi, cinsel ilişki vs. vs) Konuları hem dinen hem tıbben alıyor. Ayrıca toplumda sorun olan mevzulara net bir şekilde çözüm, öneriler sunuyor. Dili yormaz. Açık ve anlaşılır. Bilgi noktasında doyum alınılabilir diye düşünüyorum. Evlenmeden önce okunması oldukça faydalı olacaktır. Kadın - Erkek olmak üzere iki tarafta okumalı ancak kendi hemcinslerimin okumasını özellikle tavsiye ediyorum.
Evlilik ve Cinsel Hayat
Evlilik ve Cinsel HayatAsım Uysal · Uysal Yayınevi · 200268 okunma
671 syf.
·
Puan vermedi
·
11 günde okudu
İlim, ayıp değildir!
İlim öğrenmek her Müslüman'a farz kılınmıştır. Evli olsun olmasın her hanımefendinin ve beyfendin kesinlikle okuması gereken, bilgi sahibi olması gereken kitaplardan. Bazı şeylere ayıp diye konuyu kapatıyorlar halbuki bu yapılan şey son derece yanlış! İnsan haddini hududunu bilmeli ki neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak etsin. Bilhassa nişanlılık evresinde olan kitapseverler, sevdiğinize bu kitabı armağan etmeniz isabetli olacaktır :) Dili üslubu gayet açık ve net. Delilleri kaynakçaları yine tastamam. Çekinmeden ve utanmadan okuyabilirsiniz.
İzahlı Kadın İlmihali
İzahlı Kadın İlmihaliAsım Uysal · Uysal Yayınları · 201063 okunma