Aşkım Kapışmak

Aşkım Kapışmak

Yazar
7.7/10
466 Kişi
·
1.403
Okunma
·
477
Beğeni
·
38.594
Gösterim
Adı:
Aşkım Kapışmak
Unvan:
Türk Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı, Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1979
1979 yılında İstanbul’da doğdu. On iki yaşındayken Arif Sağ Müzik Evi’nde konservatuvar eğitimi aldı. Lise yıllarında birçok sahne deneyimi oldu. Liseden sonra Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na girdi. Bölümünde mutlu olmadığını gören bir öğretmeni, onu profesyonel olarak insan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yapmaya yönlendirdi.Marmara Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra Amerikan Üniversitesi Newport’ta Davranış Bilimleri- Psikoloji lisansını tamamladı. Davranış Bilimleri okurken, zihinsel engelli ve kimsesiz çocuklarla gönüllü çalışmaya başladı. Maltepe Cezaevinde çocuk ve gençlere motivasyongünleri düzenledi.

Mezun olduğu Marmara Üniversitesi’nde öğrencilere Etkili İletişim Becerileri dersleri verdi, bu sırada birçok üniversiteden de konuşmacı olarak davet aldı. Bu seminerlere devam ederken Final Dergisi Dersaneleri’nde sınava girecek öğrencilere dört yıl danışmanlık yaptı. İki yıl boyunca Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi de alan Kapışmak, Türkiye genelinde seminerler vermeye başladı.

Sahnede daha etkili olmak isteyen Aşkım Kapışmak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde iletişim, beden dili, diksiyon, oyunculuk ve sahne sanatları dersleri alarak üniversitede edindiği bilgileri tek kişilik gösteri şeklinde sahneye koymaya başladı. Aşkım Kapışmak, şu an üniversiteler, belediyeler, özel şirketlerde gösteri ve seminerler düzenliyor. Bununla birlikte bireysel ve kurumsal danışmanlık eğitimleri de veriyor.
Uzmanımız kendi adını taşıyan danışmanlık merkezi nde bireysel olarak; aile içi çatışma ve ilişki problemi yaşayan kişilere, şirket çalışanları ve yöneticilere, kurumsal olarak; küçük ve büyük ölçekli işletmelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Etkili iletişim, pozitif yaşam, başarı ve hedef üzerine seminerler düzenlemekte ve Türkiye'de ilk kez Kadın-Erkek İlişkilerine dair bilimsel bilgilerinin anlatıldığı psikomedi türünde stand-up gösterileri yapmaktadır.
''Bebeklikten yaşlılığa kadar geçen sürede insan, ruhunu terbiye etmeyi öğrenir.
Bebeklik, sabırsızlıktır.
Çocukluk, taşkınlıktır.
Yetişkinlik, öfkedir.
Yaşlılık, eminliktir.
İhtiyarlık, teslimiyettir.
Ölüm ise, buluşmadır. ''
Ben görmedim kızım görsün, ben yapamadım oğlum yapsın diyen anne babalar. Kızınızın gördüğü, oğlunuzun yaptığı ortada. Kendi geçmişinizi evlatlarınızda düzeltmeyin. Sizin yaşamadıklarınızı yaşayarak mutlu olmalarını beklemeyin.
"Ah benim hatalarım, sen bıkmadın omuzlarımdan ama ben senden gidiyorum.
Ah benim umutlarım, sen bana gurbet oldun ama ben sana geliyorum.
Ah benim özüm, kendim, sen bana uzak kaldın ama ben seni öğreniyorum.
Ah aklımı çelen zihnimi delenler bir bir topladım sizi, gönderiyorum.
Ah geçmişimin çaresizlikleri, siz ben değilmişsiniz fark ediyorum.
Ah kalbimin kırık sesleri sizi bir bir onarıyorum.
Artık eski ben değilim tutsak kalan.
Şimdi yeni bir ben ile yarına biletler aldım.
Gidiyorum zannetmeyin
Asıl şimdi geliyorum..''
Kötülüklerin çokluğu iyi insanların tembelleşmesinden kaynaklanır. Kimse, "Ne kadar çok kötü insan var?" demesin. Ben ne kadar iyiyim, onu düşünsün.
Hiçbir şey istediğin zamanda, istediğin kadar olmaz. Biraz geç olur, çünkü arkadaki zamanda sabrı öğren diye. İstediğinden az olur, çünkü tamam deyip tembelleşme diye. Hiçbir şey düşündüğün kadar kötü olmaz, beklemediğinden erken gelir. Daha beterine tanık eder, çünkü sana gelene şükret diye. Erkenden sıkıntısı gelir yanındakilere bak ele diye. Sen ne yaparsan yap insan, sonuç değil sadece süreç elinde.
ÇÜNKÜ ADIM KADIN
Çok şey bekler kadın.
Çünkü çoktur kadın.
Çokluktur, çoğalmaktır.
Çoktur, çünkü tek bir bedende çok el, çok ayak, çok akıl, çok
yürektir.
Çok şey bekler kadın.
Kimine göre her zaman bir fazlasını...
Kimine göre vermeden almayı...
Aşkı, parayı, yeni bir ayakkabıyı, çiçeği, böceği.
Kıskanılmayı, kıskanılmamayı.
Çok kadın arasında, vazgeçilmez, tek olmayı.
Hep olmayı.
184 syf.
·2/10
Eğer kolay yoldan para kazanmak istiyorsanız siz de bir "kişisel gelişim" paçavrası karalayabilirsiniz. Benim bu kitaptan yaptığım çıkarım budur. Öncelikle bir insan kitap kapağına kendisini koyuyorsa muhtemelen içi bomboş bir şey yazmıştır savımı tekrar ıspatlayan bir paçavra olduğunu söylemeliyim.

"İçimizdeki çocuk" teması sanırım son 30 yıl içerisinde tüketilip çoktan öğütüldü. Peki bu kara kuvruk sözde hayat gurusu adam bu konu hakkında ne tarz bir mucizevi yaklaşım sunuyor? Hiç. Koca bir hiç. Zaten en gerizekalı insan evladının bile cam kenarında çayını yudumlarken muhtemelen içinden geçirdiği ne varsa amerikayı yeniden keşfettiğini sanan bu garip isimli vatandaş yazmış da yazmış...

Ya Aşkım Kapışmak mısın nesin bak şekerim, bu memlekette şu an %25 enflasyon var. Marketlerde her şey bir yıl öncesinin 2 katı durumda. Faizler fırlamış kredi çekemiyoruz. Altın dolar ne varsa bir inip bir çıkıyor aklımıza zor mukayet oluyoruz. Bugün bana patronum bu sene maaşlara %5 zam yapacağız dedi şaka gibi. Sen neyin kafasını yaşıyorsun hangi içimizdeki çocuğun edebiyatını yapıyorsun yahu? Yazdığın saçma zırva seylerin sokaktaki adamın boka batmış hayatıyla bir gram senkronize olması mümkün değil. Ne kişisel gelişimi ya?

Şu kitabı okuyup da "kişisel gelişimime çok faydası oldu" diyecek biri gercekten varsa (kitabın pr'ını yapan paralı askerler hariç) gerçekten müsait bir yerde bu ülkeden insin ayakta kalanlardan birini yerine oturtalım...

Neden 1 değil 2 verdim? Kaliteli kağıda basmış adamlar matbaaya puan verdim.
252 syf.
·Beğendi·10/10
Hayatımdaki eksiklikleri kapatmama yardımcı oldu . Sürekli geçmişe takılı kalandım, an'ın tadını cikaramayanlardandim ama bu kitap sayesinde artık an'da kalabiliyorum. an'da güzel şeyler yapıp gelecekten olumlu şeyler bekleyebiliyorum artık ...
Aklım , Şimdi de ve gelecekte
224 syf.
·Beğendi·10/10
İkili ilişkilerde sevgili ve evlilik döneminde erkek ve kadının hatalarına değinmiş.Erkekle kadın yapısının farklılıklarına değinmiş.İler ki yaşamınızda yada şuan bir birlikteliğiniz varsa okumanız gerektiğini düşünüyorum.İnsanları değiştiremeyeceğimiz olduğu gibi kabul etmemiz gerçeğini bu kitap sayesinde 1 kez daha anlamış oldum.Bir şeyi sürekli yapmıyorsun etmiyorsun değince daha çok yapılmadığına kanaat getirdim.İleride ki yaşamım içinde bir kaç taktik aldım.Meğerse çok kısıtlamak sevgi göstergesi değil,ilişkiyi sıkmak yıpratmış.Önce bir insana güven duymanız gerek mutlu bir ilişki yaşayabilmeniz için.
208 syf.
Doca Vıta - Tatlı Hayat-
Yazar eğitimini, bilgisini, tecrübelerini, öğütler ve tavsiyeler vermek yerine hayatın içinden ve yaşadıklarına dair örnekler vererek hayatın gerçeklerini, insanın varoluş amacını çok güzel bir şekilde özümsetmeye çalışmış ve kitabına başarıyla yansıtmış.
Hayat fısıldıyor sana...Ona dokun,hisset,anla, dinle, farkında ol ve öyle yaşa..
Bu Senin Hayatın... Ve Senin Hikayen...
Tavsiye ederim keyifli okumalar.
256 syf.
Kişisel gelişim kitabı içeriğinde akıcı ve sohbet havasında geçmesini beğendim.Küçük alıntılar halinde olunca sürekli okumadan arada elime alıp karıştırabıleceğim bir kitap. Farklılık ve farkındalıkları çok hoş işlemiş. Kelimelerle iyileşmek ister gibi...sevdim bu sözü ve okumaya başlıyorum insallah
235 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap çok güzel ve yararlı tabi kişinin kitaptan ne aldığına bağlı.Kitaptaki yazanları anlayarsanız ve uygulayarsanız hayatınız gerçekten de değişebilir bu size bağlı bende çoğu şeyi uygulamaya çalışacağım.Çok kısa bir sürede bitirebileceğiniz bir kitap ama bence kitabı sindirerek,anlayarak ve her sayfada yazılanı uygulamaya çalışarak okuyun.
256 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Her bilgi sahibi edebi yazı yazamazmış. Editör mü işini yapmamış yoksa yazar mı dalgınmış bilemiyorum, kitap sinir bozucu derecede anlatım bozuklukları ile dolu. Bir çok cümleyi anlamakta zorlanıyorum.
Örnek: Bizler de oluşturulan bu samimi hislerle adım attıkça, doğrularla birlikte olup, yanlışlardan da korunmaya başlarsın.
Özne yüklem uyumsuzluğu bana pes dedirtti mesela bu cümlede.
Tahammül sınırlarımı zorlayarak bitirmeye çalışacağım. Umarım yarım bırakmam.
252 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Öncelikle kitabın adını açıklamak istiyorum. ''Carpe Diem : An'ı yaşa, günü yaşa demektir.'' Kitabın adından da anlaşılacağı üzere anı yaşamamız gerektiği anlatılır. Geçmiş ya da gelecek düşünmeyip şimdinin tadını cıkarmamız gerektiği vurgulanmıştır. Geçmişteki pişmanlıklar,kırgınlıklar,söylenmiş incitici sözler vb. olumsuzluklar beynimizin bir tarafında hep durur. Başımızı yastığa koyduğumuzda, yemek yerken, kitap okurken vb. birden aklımıza gelir ve an'dan koparır bizi. An'daki güzellikleri görmemizi,duymamızı,hissetmemizi engelleyen zehirli düşüncelerdir geçmişi düşünmek. Başka bir zehirlenme iste geleceği düşünerek an'dan kopmadır. Gelecek adına kendi beynimizde ürettiğimiz kaygılar,endişeler,korkularda an'ı yaşamanın önüne bir duvar örer. Böylece o an yaptığımız eylemden o an bulunduğumuz ortamdan bizi soyutlar. Geçmişi ya da geleceği düşünmek beynimize negatif enerji verirken aynı zamanda da hayatla aramıza mesafe koyar. Kitapta insan zihninin şimdiki zamanda kalabilmesi için öneriler tavsiyeler verilmiş. Kendimizi birden geçmişin pişmanlıklarını ya da geleceğin kaygılarını düşünürken bulduğumuzda söyleyeceğimiz sihirli kelimeler '' şimdi, burada, hemen'' olmalıdır ve o an'a odaklanmaktır.
An'ı yaşamayi an'daki güzellikleri görebilmeniz dileğiyle...
252 syf.
·Beğendi·10/10
Hayatımda okuduğum ve bana ilham veren güzel kitaplardan bir tanesi.. Bana hayatla ilgili o kadar çok şey öğretti ki. Mesela karşılıksız iyiliğin , sevginin önemini. Sen iyilik yaptığında , iyiliği yaptığın kişi kıymet bilsin bilmesin sen yukarıdaki için yapıyorsun nasıl olsa. Ayrıca maddi şeyler mesela çok eşya, çok para, kalabalık yaratır insanın gözünde. Mümkün olduğunca az eşya olmalı etrafımızda. Cunku eşyalar, nesneler maneviyatı öldürüyor. Önemli olan objeyi değil manevi şeyleri seçmektir. Buraya o kadar çok şey yazarım ki iyisi mi okuyun bu kitabı anı yaşayın , anda kalın :)
208 syf.
·Beğendi·10/10
Yaşamanın tek şartı İNSAN olmak...
Beden eskiyen bir kıyafettir.Ruh yaşlanmaz,eskimez,ölmez.
Gerçek bir kişisel gelişim kitabı...
Önce kendini okumak isteyenlere...
Başucu kitabı olmaya layık...

Yazarın biyografisi

Adı:
Aşkım Kapışmak
Unvan:
Türk Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı, Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1979
1979 yılında İstanbul’da doğdu. On iki yaşındayken Arif Sağ Müzik Evi’nde konservatuvar eğitimi aldı. Lise yıllarında birçok sahne deneyimi oldu. Liseden sonra Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na girdi. Bölümünde mutlu olmadığını gören bir öğretmeni, onu profesyonel olarak insan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yapmaya yönlendirdi.Marmara Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra Amerikan Üniversitesi Newport’ta Davranış Bilimleri- Psikoloji lisansını tamamladı. Davranış Bilimleri okurken, zihinsel engelli ve kimsesiz çocuklarla gönüllü çalışmaya başladı. Maltepe Cezaevinde çocuk ve gençlere motivasyongünleri düzenledi.

Mezun olduğu Marmara Üniversitesi’nde öğrencilere Etkili İletişim Becerileri dersleri verdi, bu sırada birçok üniversiteden de konuşmacı olarak davet aldı. Bu seminerlere devam ederken Final Dergisi Dersaneleri’nde sınava girecek öğrencilere dört yıl danışmanlık yaptı. İki yıl boyunca Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi de alan Kapışmak, Türkiye genelinde seminerler vermeye başladı.

Sahnede daha etkili olmak isteyen Aşkım Kapışmak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde iletişim, beden dili, diksiyon, oyunculuk ve sahne sanatları dersleri alarak üniversitede edindiği bilgileri tek kişilik gösteri şeklinde sahneye koymaya başladı. Aşkım Kapışmak, şu an üniversiteler, belediyeler, özel şirketlerde gösteri ve seminerler düzenliyor. Bununla birlikte bireysel ve kurumsal danışmanlık eğitimleri de veriyor.
Uzmanımız kendi adını taşıyan danışmanlık merkezi nde bireysel olarak; aile içi çatışma ve ilişki problemi yaşayan kişilere, şirket çalışanları ve yöneticilere, kurumsal olarak; küçük ve büyük ölçekli işletmelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Etkili iletişim, pozitif yaşam, başarı ve hedef üzerine seminerler düzenlemekte ve Türkiye'de ilk kez Kadın-Erkek İlişkilerine dair bilimsel bilgilerinin anlatıldığı psikomedi türünde stand-up gösterileri yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 477 okur beğendi.
  • 1.403 okur okudu.
  • 56 okur okuyor.
  • 992 okur okuyacak.
  • 39 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları