Audrey Niffenegger

Yazar 7,8/10 · 30 Oy · 2 kitap · 94 okunma ·  4 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

4 okur beğendi.
30 puanlama · 20 alıntı
1 haber · 784 gösterim
94 okur kitaplarını okudu.
46 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Audrey Niffenegger'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Audrey Niffenegger'in Biyografisi

Audrey Niffenegger
Yazar
Doğum: 13 Haziran 1963 (51 yaşında), South Haven, Michigan, ABD
Kitaplar: Zaman Yolcusunun Karısı
Filmler: Zaman Yolcusunun Karısı
Eğitim: School of the Art Institute of Chicago, Northwestern Üniversitesi
Adaylıklar: Locus Ödülü - En İyi İlk Roman
Ruta/6245, bir alıntı ekledi.
20 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ama C'est la vie (hayat böyle). Zaman değişiyor. Ve biz bu anı yaşıyoruz.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 165 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 165 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Müberra Taşdelen, bir alıntı ekledi.
09 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Belki seni rüyamda görüyorumdur. Bekli sen de beni rüyanda görüyorsundur. Belki de yalnızca birbirimizin rüyalarında varız. Her sabah uyandığımızda birbirimizi unutuyoruzdur.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 80)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 80)
Ruta/6245, bir alıntı ekledi.
23 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ümitsiz anlar, insana ölçüsüz şeyler yaptırır.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 275 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 275 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta/6245, bir alıntı ekledi.
23 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bedenim bir çocuk istiyordu. İçimde bir boşluk hissediyor ve dolmak istiyordum. Kalıcı olacak birini sevmek istiyordum. Her zaman burada olacak birini. Bu çocukta Henry'den bir şeyler olmasını istiyordum. Henry gittiğinde, tamamıyla gitmiş olmayacak, bir parçası hep benimle kalacaktı. Afet halinde... Yangın çıkarsa, sel olursa... sigorta olarak...

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 332 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 332 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta/6245, bir alıntı ekledi.
23 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlkbahar Bahçesi:
bir yaz gemisi
kış hayalimin içinden
yüzerek geliyor.
6/4/79

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 347 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 347 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
İstanbullu, bir alıntı ekledi.
09 Eyl 2017 · Kitabı okuyor

Giriş
Yalnız başıma uyuyup uyanıyorum. Yürüyüşe çıkıyorum. Yorulana dek çalışıyorum. Bütün kış boyunca kar altında kalmış çalı çırpının rüzgarla oyununu seyrediyorum. Her şey üzerinde düşünmeye başlayana kadar basitmiş gibi görünüyor. Neden aşk, ayrı kalınca çok daha derinden hissedilir?

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 9 - Epsilon Yayınları)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 9 - Epsilon Yayınları)
Bütün Alıntıları Göster

Audrey Niffenegger kitap incelemeleri

Özge Uzun, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok sevdiğim karakterler, çok sevdiğim bir hikaye. Aklımın alamayacağı kadar büyük bir fedakarlık ve bekleyiş. İnsan keşke gerçek olsa diyor. Her ne kadar üzücü bir hikaye de olsa.

Büşra H., Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
26 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok satanlar listesindeki aşk romanlarını bir noktadan birbirine benzetmişimdir hep. Zaman Yolcusunun Karısı bu genellemeye kesinlikle uymuyor. Bence hem çok romantik hem çok şaşırtıcı bir kitap. Sadece aşk romanı kategorisinde değerlendirmek hata olur özünde fantastik sayılır. Belki de bu yüzden hem kitabı hem filmi çok beğendim.

Zeynep, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Okurken çok keyif alıp, kitabın içerisinde sürüklenmiştim resmen. Hüznü, aşkı okuyucuya çok iyi bir şekilde hissettirebilmeyi başarıyor. Sonrasında filmini izlediğimde kitabı okurkenki duyguyu tam olarak hissedemedim. Sonunu bildiğim bir hikaye olduğu için, sanırsam pek başarılı bulamadım.

senem reis, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
04 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Merak uyandıran bilim kurgu tarzında üstüne de aşk eklenince en çok okunan kitaplar listesine girmiş.Başlarda çok sıkılmıştım okuduğum dönemde tavsiye eden arkadaş devam etmemi söylüyordu. Sonlara doğru çok sürükleyiciydi. Sonunda teşekkür ettiğimi hatırlıyorum.

Sedat türksever, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Bu kitabın filmini izledikten sonra bu kitaba başladım.Film kadar güzel bulamadım yarıya gelmeden de bıraktım.Filmini gerçekten beğenmiştim ama kitabı sarmadı.

Melis, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
26 Şub 18:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sıfır beklentiyle başlayıp içim kan ağlaya ağlaya bitirdiğim bir kitap yorumuyla geldim.
//
Başlarını okurken oldukça sıkıldım. Ayrıca başları biraz karışık gelmişti. Çünkü adamın büyüklüğü ve küçüklüğü aynı anda konuşuyorlar. Bu da biraz karışık hale getiriyordu olayları. Neyse ki bir süre sonra kitap düzene oturdu. Sohbetler karışmamaya başladı. Ve işte tam orada kitap benim için başlamış oldu.
//
Başlarda gerçekten kitabı bırakmayı düşünmüştüm. Ama devam ettim ve iyi ki de devam etmiştim. Çok duygusal bir kitaptı. Özellikle son 100 sayfa ağlamamak için zor tuttum kendimi. Gerçekten öyle güzeldi ki... Çok farklıydı bir de. Daha önce zaman yolculuğunu bu şekilde aşkla birleştiren bir kitap okumamıştım. Gerçekten nasıl beğendiğimi anlatamıyorum.
//
Henry adında bir karakterimiz var. Henry çocukluğundan beriBen zaman yolculuğu yapıyor. Ama bunu isteyerek yapmıyor. Bir anda kendini başka bir zaman ve mekanda buluyor. Tabii bu her zaman başına güzel şeyler getirmiyor. Ama böylece hayatının aşkı Clare’in çocukluğunu görüyor. Tüm çocukluğu boyunca Clare ile birlikte oluyor. İşte bu yüzden çok farklıydı diyorum. Farklı bir kurgusu var. Başları ne kadar sıkıcı olursa olsun gerçekten çok güzel bitti. Sonu çok duygusaldı. Herkese öneriyorum. Okuyun. Lütfen okuyun bu kitabı. Çok güzeldi. Kesinlikle tavsiyemdir.

Puan: 5/5 ️

Ozi, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
26 Nis 15:54 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Uzun süre çok satanlar listesinin üst sıralarında yer alan, konusu ile çok değişik bulduğum bu kitabı ilk okumaya başladığımda çokta aradığımı bulamadım. Zaman zaman bazı bölümlerde kaybolup tekrar başa alıp yeniden okumak zorunda bile kaldım. Ancak ilerleyen bölümlerde sabrımın sonucunu gördüm. Konusu gerçekten çok sıradışı hatta o döneme göre orjinaldi. Sonlara doğru keyif aldım. Sonu offf dedirtti .

Boo, Zaman Yolcusunun Karısı'ı inceledi.
 26 Nis 09:46 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Başlarda Yer yer rahatsız edici, cinsel içerikli ve sıkıcı bir romandı. Sonlarına doğru ilgimi çekmeye başladı ve hatta duygusal unsurlar barındırdığı için daha okunabilir bir hale geldi. Dehşete düşüren noktaları var, bu yüzden enteresan bir kitap fakat tekrar okuyacağımı düşünmüyorum. Çok farklı beklentiler içersine girerek almıştım fakat okumaya başlayınca, bambaşka bir tarz ile karşılaştım.