Audrey Niffenegger

Audrey Niffenegger

Yazar
7.8/10
38 Kişi
·
122
Okunma
·
5
Beğeni
·
824
Gösterim
Adı:
Audrey Niffenegger
Unvan:
Amerikalı Yazar, Sanatçı
Doğum:
South Haven, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Haziran 1963
Audrey Niffenegger, Colombia College Chicago Center'da Disiplinlerarası Kitap Sanatı Programı'nda yazı, tipo baskı, özel kitap baskısı dersleri vermekte olan bir sanatçıdır.

İlk romanı olan Zaman Yolcusunun Karısı (The Time Traveller's Wife) 2004 yılının en iyi kitabı seçilmiştir.
Ama C'est la vie (hayat böyle). Zaman değişiyor. Ve biz bu anı yaşıyoruz.
Audrey Niffenegger
Sayfa 165 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009
Belki seni rüyamda görüyorumdur. Bekli sen de beni rüyanda görüyorsundur. Belki de yalnızca birbirimizin rüyalarında varız. Her sabah uyandığımızda birbirimizi unutuyoruzdur.
Benim durumunun asıl inanılmaz yanı, aslında gerçek olmam. Bu gelip gitmelerin, yer değiştirmelerin bir mantığı,bir kuralı var mı? Yerinden kımıldamamanın, her anı şimdiki zamanla doldurmanın bir kuralı var mı?
Bedenim bir çocuk istiyordu. İçimde bir boşluk hissediyor ve dolmak istiyordum. Kalıcı olacak birini sevmek istiyordum. Her zaman burada olacak birini. Bu çocukta Henry'den bir şeyler olmasını istiyordum. Henry gittiğinde, tamamıyla gitmiş olmayacak, bir parçası hep benimle kalacaktı. Afet halinde... Yangın çıkarsa, sel olursa... sigorta olarak...
Audrey Niffenegger
Sayfa 332 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009
"Ne Zaman, ne Mekân, ne Kader, ne de Ölüm arzularıma boyun eğdirebilir en son an gelene kadar..."
Audrey Niffenegger
Sayfa 256 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009
Ümitsiz anlar, insana ölçüsüz şeyler yaptırır.
Audrey Niffenegger
Sayfa 275 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009
Çok sevdiğim karakterler, çok sevdiğim bir hikaye. Aklımın alamayacağı kadar büyük bir fedakarlık ve bekleyiş. İnsan keşke gerçek olsa diyor. Her ne kadar üzücü bir hikaye de olsa.
Okurken çok keyif alıp, kitabın içerisinde sürüklenmiştim resmen. Hüznü, aşkı okuyucuya çok iyi bir şekilde hissettirebilmeyi başarıyor. Sonrasında filmini izlediğimde kitabı okurkenki duyguyu tam olarak hissedemedim. Sonunu bildiğim bir hikaye olduğu için, sanırsam pek başarılı bulamadım.
Çok satanlar listesindeki aşk romanlarını bir noktadan birbirine benzetmişimdir hep. Zaman Yolcusunun Karısı bu genellemeye kesinlikle uymuyor. Bence hem çok romantik hem çok şaşırtıcı bir kitap. Sadece aşk romanı kategorisinde değerlendirmek hata olur özünde fantastik sayılır. Belki de bu yüzden hem kitabı hem filmi çok beğendim.
Merak uyandıran bilim kurgu tarzında üstüne de aşk eklenince en çok okunan kitaplar listesine girmiş.Başlarda çok sıkılmıştım okuduğum dönemde tavsiye eden arkadaş devam etmemi söylüyordu. Sonlara doğru çok sürükleyiciydi. Sonunda teşekkür ettiğimi hatırlıyorum.
Kitap okumayı seviyorum özelliklede aşk kitaplarini bu kitabında en güzel kitap olduğuna eminim. Filmini izlemiştim harikaydı. O yüzden kitqbınıda okuyacağım.
Bu kitabın filmini izledikten sonra bu kitaba başladım.Film kadar güzel bulamadım yarıya gelmeden de bıraktım.Filmini gerçekten beğenmiştim ama kitabı sarmadı.
Sıfır beklentiyle başlayıp içim kan ağlaya ağlaya bitirdiğim bir kitap yorumuyla geldim.
//
Başlarını okurken oldukça sıkıldım. Ayrıca başları biraz karışık gelmişti. Çünkü adamın büyüklüğü ve küçüklüğü aynı anda konuşuyorlar. Bu da biraz karışık hale getiriyordu olayları. Neyse ki bir süre sonra kitap düzene oturdu. Sohbetler karışmamaya başladı. Ve işte tam orada kitap benim için başlamış oldu.
//
Başlarda gerçekten kitabı bırakmayı düşünmüştüm. Ama devam ettim ve iyi ki de devam etmiştim. Çok duygusal bir kitaptı. Özellikle son 100 sayfa ağlamamak için zor tuttum kendimi. Gerçekten öyle güzeldi ki... Çok farklıydı bir de. Daha önce zaman yolculuğunu bu şekilde aşkla birleştiren bir kitap okumamıştım. Gerçekten nasıl beğendiğimi anlatamıyorum.
//
Henry adında bir karakterimiz var. Henry çocukluğundan beriBen zaman yolculuğu yapıyor. Ama bunu isteyerek yapmıyor. Bir anda kendini başka bir zaman ve mekanda buluyor. Tabii bu her zaman başına güzel şeyler getirmiyor. Ama böylece hayatının aşkı Clare’in çocukluğunu görüyor. Tüm çocukluğu boyunca Clare ile birlikte oluyor. İşte bu yüzden çok farklıydı diyorum. Farklı bir kurgusu var. Başları ne kadar sıkıcı olursa olsun gerçekten çok güzel bitti. Sonu çok duygusaldı. Herkese öneriyorum. Okuyun. Lütfen okuyun bu kitabı. Çok güzeldi. Kesinlikle tavsiyemdir.

Puan: 5/5 ️
Başlarda Yer yer rahatsız edici, cinsel içerikli ve sıkıcı bir romandı. Sonlarına doğru ilgimi çekmeye başladı ve hatta duygusal unsurlar barındırdığı için daha okunabilir bir hale geldi. Dehşete düşüren noktaları var, bu yüzden enteresan bir kitap fakat tekrar okuyacağımı düşünmüyorum. Çok farklı beklentiler içersine girerek almıştım fakat okumaya başlayınca, bambaşka bir tarz ile karşılaştım.
Uzun süre çok satanlar listesinin üst sıralarında yer alan, konusu ile çok değişik bulduğum bu kitabı ilk okumaya başladığımda çokta aradığımı bulamadım. Zaman zaman bazı bölümlerde kaybolup tekrar başa alıp yeniden okumak zorunda bile kaldım. Ancak ilerleyen bölümlerde sabrımın sonucunu gördüm. Konusu gerçekten çok sıradışı hatta o döneme göre orjinaldi. Sonlara doğru keyif aldım. Sonu offf dedirtti .

Yazarın biyografisi

Adı:
Audrey Niffenegger
Unvan:
Amerikalı Yazar, Sanatçı
Doğum:
South Haven, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Haziran 1963
Audrey Niffenegger, Colombia College Chicago Center'da Disiplinlerarası Kitap Sanatı Programı'nda yazı, tipo baskı, özel kitap baskısı dersleri vermekte olan bir sanatçıdır.

İlk romanı olan Zaman Yolcusunun Karısı (The Time Traveller's Wife) 2004 yılının en iyi kitabı seçilmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 122 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 54 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.