Axel Scheffler

Axel Scheffler

YazarÇizer
9.0/10
51 Kişi
·
104
Okunma
·
0
Beğeni
·
416
Gösterim
Adı:
Axel Scheffler
Unvan:
Çizer
Doğum:
Hamburg, Almanya, 1957
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·Puan vermedi
Julia Donaldson'ın muhteşem kitaplarından biri de "Değnek Adam" kitabıdır. 4 yaş üzeri için uygundur. Nitelikli görselleri olan kitapta, Değnek Adam'ın sabah evinden gezintiye diye çıkıp bir türlü eve dönememesi ve başından geçen maceraları konu alır.

Mevsim konularını işlerken ya da bir materyali kaç farkli şekilde kullanılabileceği gibi çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek istiyorsanız bu kitabı çocuklarınıza edinebilirsiniz.

Oyunlaştırmaya da uygundur. Çocuklarla keyifle canlandırma yapabilirsiniz.
32 syf.
·Beğendi·9/10
Bir prenses ve bir ejderhanın olduğu bir hikaye düşünün. Şimdi de düşündüklerinizi unutun. Ezber bozmak için yazılmış bir kitap. Çünkü ne Zogi bizim bildiğimiz ejderhalara benziyor ne de Prenses İnci. Disney'in şatafatlı prenseslerine inat yaşasın Prenses İnci!
32 syf.
·Beğendi·9/10
Okuduğumuz ilk kitabin karakterimize etki ettiğini anlatan bir makale okuduğumda çok etkilenmistim. O yüzden bebeğime okumak için ilk bu kitabı seçtim. Çocuğunuza mutlaka okumalısınız. Ayrıca kitabın çizimleri o kadar güzelki hikayenin içinde kayboluyorsunuz. Kütüphanenizde olması gerekenlerden.
32 syf.
·Puan vermedi
Çok sevdiğim bir yazar olan Julia Donaldson'ın kitabı. Çocukların hayal güçlerini kuvvetlendirecek güzel bir kitap. Ayrica, görsel becerilerinin kuvvetlendirecek nitelikli görsellerle desteklenmiş. Yayazula (Tostoroman), kitabındaki Yayazula'nın çocuğu Yayazuli'nin karlı bir kış gecesi başından geçen macerayı konu alır. 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.
32 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Oğlumla severek okuduğumuz harika bir kitap. Memonun başına gelenlerle oluşan tekerleme kısmında çok eğleniyoruz. Yardımlaşma ve pozitif bakma konusunda mesajları ile her çocuğun kitaplığında bulunmalı.
32 syf.
·Beğendi·10/10
Zogi bence her çocuk kütüphanesinde bulunmalı. Zaten Julia Donaldson harika bir yazar. Neredeyse tüm kitaplarını aldım. Çocuklar çok seviyor, ben daha çok seviyorum:) Tüm kitaplarında bir olay örgüsü var, şiirsel anlatım var. Axel Scheffer de çizince tadına doyulmıyor
32 syf.
·Beğendi
Bu kitap oğlumun ve benim en sevdiğimiz kitaplardan olmuştu. O kadar beğenildi ki yüzlerce kez okuduk. Yazar Julia Donaldson ve Çizer Alex Scheffler harika bir ekip. Tüm kitaplarına hayran olduk. Kitap 3-4 yaşından başlayarak çocuklara okunabilir. Bu kitap özellikle kış mevsiminde okumak için çok uygun.

Kahramanımız sıradan bir değnek adam. Ailesiyle birlikte bir ağaçta yaşıyor. Bir sabah koşuya çıkınca başına gelmeyen kalmıyor. O bir değnek adam ama köpeğin sopası oluyor, kızın çubuğu, kuğunun yuvasının çöpü, kumdan kalenin bayrak direği, kılıç, çanta askısı, kalem, yay, sopa, bumerang, kardan adama kol ve nihayetinde şömineye odun olacakken kötü talihi değişiyor. Bacaya sıkışmış Noel Baba'yı kurtarınca Noel Baba'da değnek adama yardımcı oluyor. Değnek adamı evine ulaştırıyor.

Donaldson-Scheffler birlikteliğinin meyvesi Değnek Adam, yaratıcı ve eğlenceli bir öyküden ve defalarca bakmak isteyeceğiniz, her baktığınızda farklı ayrıntılar gördüğünüz resimlerden oluşuyor. Doğa ve aile sevgisiyle ilgili bu eğlenceli öykü, çocuklara kitapları sevdirmenin yanında, kullanılan eşyalara farklı bir açıdan bakmalarını da sağlamakta.

Çocuklarınızı bu eğlenceden mahrum bırakmayın! Tabii kendinizi de!
32 syf.
·5/10
ismi ve kapağıyla ilgi çekici bir kitap. içerik açısından da kısmen benzerlerinden ayrılıyor. oğlumla ilk okumam güzel geçti bakalım bir daha okumamı isteyecek mi?
32 syf.
·10/10
Oğlumuza aldık ama gerek hikayesi, gerek çevirisi çok başarılı ve eğlenceli bir kitap. Bir de devam kitabı var Yayazulanın Çocuğu isminde. O da çok iyi bir kitap. Bizim favorilerimiz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Axel Scheffler
Unvan:
Çizer
Doğum:
Hamburg, Almanya, 1957

Yazar istatistikleri

  • 104 okur okudu.
  • 32 okur okuyacak.