Ayça Seren Ural

Ayça Seren Ural

Yazar
8.3/10
7 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
498
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
216 syf.
·7/10
Güzel kitap fakat işte 90'lar diyor punkçı kız diyor Prodigy neyse Chemical Brothers da ne oluyor. Sex Pistols'un adı bile geçmiyor, The Exploited desen o ne diyecek. Girişte Örümcek Adam çizgi filminde bahsetmesi ise çok güzeldi bence. Müzik bilgisizliğine rağmen güzel kitap.
216 syf.
·3/10
Yazarın üslubu ve cümle kalıpları bana sığ gelse de, 90'lar dönemindeki aykırı gençlerin sokak/bar/uyuşturucu sosyalliklerini akıcı biçimde anlatması, kitabı bitirmeye olanak sağlıyor. O dönemlere özel bir ilginiz varsa, kitabı tavsiye edebilirim. Karakterler iyi işlenememiş; geldikleri sosyokültürel düzeyden ve sınıfsal kökenden aykırı davranıyorlar ve yazar bunun nedenini açıklamaya çalışmıyor. Oldukça zengin ve derslerinde başarılı genç kızlar, silahlı market soygunu yapıp, her gün kavga ediyor ve fahişe numarası yaparak potansiyel müşterilerini soyabiliyor. Hele ki, baş karakterin ilk defa eroin kullanıp trans halde halüsinatif bir yolculuğa girmesi ve geçmişiyle yüzleşmesi okuyucuda tebessüm oluşturabiliyor.
Yazar her karaktere daha fazla 'çılgınlık' serpiştirerek okuyucuyu heyecanlandırmaya çalışmış. Elbette, yazar hakkında genel yargılara varmak için diğer kitaplarını okumak gerek. Benim için 'Pogo' vasat bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayça Seren Ural
Unvan:
Gazeteci,yazar

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.