Ayşe Bilge Dicleli

Ayşe Bilge DicleliPencereni Aç yazarı
Yazar
Çevirmen
7.3/10
3 Kişi
13
Okunma
1
Beğeni
2.499
Görüntülenme
Çocukların kendileri hakkında olumlu bir fikre sahip olmaları anne babalara bağlıdır. Ne kadar küçük olurlarsa olsunlar, kendilerine değer verdiğinizi hissetmeliler.
Sayfa 90
Reklam
Herkes kendisine yönelik beklentilere uygun davranır. Onu kahraman gibi görürseniz, kahramanınız olur.
Sayfa 67
Eşlerin kendilerine ait uğraşları olması, farklı uğraşlara katılmaları ve kendilerini geliştirmeleri ilişkiye enerji katar. Bu sayede yaşam isteği ve çoşku artar; eşlerin birbirine anlatacak daha çok şeyleri olur.
Sayfa 38
İnsanların, uzun yıllar içinde ve çok farklı etmenlere bağlı olarak geliştirdikleri kimi alışkanlıklarını bir anda değiştirmesini beklemek gerçekçi bir tutum değildir. Eşinizin kimi alışkanlıklarını hemen değil, zaman içinde değiştirebileceğini bilmelisiniz. Üstelik bu değişim siz istediğiniz için değil, eşiniz istediği için gerçekleşecektir. Eşinizin hoşlanmadığınız yanlarını değiştirmek yerine, görmesini sağlamak daha sonuç alıcı bir yaklaşım olacaktır.
Sayfa 37
Eşinizin neyi neden yaptığı hakkında konuşmaya başlamadan önce, bu duruma yol açan kendi davranışlarınızı gözden geçirin.
Sayfa 33
Reklam
Sevgi, tarafların birbirleriyle ilgilenmesi ve birbirlerini önemsediklerini hissettirmesi sayesinde diri kalır.
Bütün gördüklerim içinde yalnız sensin hep görmek istediğim dokunduğum her şey içinde senin tenindir hep dokunmak istediğim Pablo Neruda Aşk şiirinden
Ortak değerler, hedefler ve düşler beraberliğin tutkalıdır.
Yakınlıkla kendi başınalığın dengesini kuran çiftler daha mutludur.
Reklam
Yeni Bir Güne Merhaba!
Ne giyerseniz giyin, eğer giydiklerinizi taşımayı bilmiyorsanız , yani duruşunuz dik, oturup kalkışınız zarif değilse, en şık kıyafet bile çirkinleşecektir. Kendine güvenen adımlarla yürüyün. Başınız ve sırtınızı dik tutun. Ayaklarınızı sürümeyin. Yürürken ayaklarınızın uçları dışa dönmesin-paytak yürüyen insan kendinden emin görünmez.
Sayfa 24 - Mess Yayınları
Yeni Bir Güne Merhaba!
Demek ki, başkalarının bize bakınca hakkımızda ne düşüneceklerine önem veririz.
Sayfa 14 - Mess Yayınları
220 syf.
10/10 puan verdi
" Sabah işe giderken apartman kapısında rastladığınız komşunuz ' Günaydın ' dediğinde, hiç karşılık vermeden başınızı çevirip geçer misiniz ? " ya da " Bindiğiniz otobüste oturacak boş yer yoksa, gözünüze kestirdiğiniz birisine yanaşıp, ' Kalk, ben oturacağım der misiniz? " diye , yazar daha eserin başlangıcında. Bu tür aksi
Eğrisi Doğrusu-Görgülü Ol Hoş Yaşa
Eğrisi Doğrusu-Görgülü Ol Hoş YaşaAyşe Bilge Dicleli · Mess Yayınları · 20055 okunma
Resim