Aytekin Gezici

Aytekin Gezici

Yazar
7.2/10
201 Kişi
·
528
Okunma
·
25
Beğeni
·
2162
Gösterim
Adı:
Aytekin Gezici
Unvan:
Türk Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Seyhan, Adana, Türkiye, 10 Ekim 1974
1974 yılında, Adana'da dünyaya geldi. 1993 yılında başladığı gazetecilik yaşamını, Zaman Gazetesi başta olmak üzere çeşitli yaygın ve yerel gazete ile televizyonlarda muhabir olarak sürdürdü. Star TV'de "Teksoy Görevde" ve TGRT'de "Babacan" Haber Programlarında muhabir olarak görev yapan Gezici'nin ilk kitabı, 1997 yılında "Bir Kısım Medya Manzaraları" Gazeteci Geyikleri, Öyküleri, Fıkraları ismiyle yayınlandı. Halen Adana'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi'nde Basın Danışmanı olarak görev yapmakta olan Gezici, evli ve üç çocuk babası.
Kahramanlar büyüsün masalda dev misali, 
Eğilsin öpsün gökler, canım nazlı hilali... 
Ordular yeniden Tuna`ya akın etsin! 
Bir Yıldırım çaksın da uzağı yakın etsin! 
Selam dursun karşısında bütün şerefler, şanlar! 
Namını tebcil etsin, yıldızlar Kehkeşanlar... 
İçimde hiç sönmeyen bir fetih sevdası var. Yavuz gibi diyorum: 
Bu dünya insana dar!
Coulomb kızılderililerin ülkesine (Amerika'ya)girip onları insan yerine koymayıp ilk ırkçılığı( anglosakson'u ) başlatan ve 2.000.000 kızılderili'yi katleden sonra kalan 28 milyon yerliyi de köle olarak satmaya başlayan kişidir.
Türkiye'nin varlığını yok etmeye çalışan herkesle, gücü ve kuvveti ne olursa olsun, kapanmamış bir hesabımız vardır, er ya da geç bu hesap görülecektir.
"Türk Milleti'nin tarihi yazılı metin olarak ne kadar doğru aktarıldı? Türk tarihi, tarihçilerin dışında bütün bir milletin öncelikle vicdanlarında, daha sonra da kitaplarında doğru, tarafsız olarak aktarılmaya muhtaçtır. Eğer bu vicdani muhakememizi yeteri kadar yapamazsak, bugun icine düştüğümüz durumları göz önüne alarak gelecekte bizi bekleyen daha büyük felaketlere karşı hazırlksız yakalanacağımız aşikardır."
344 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kulaktan dolma bilgiler sadece seni köreltir.
Oku.Öğren.
Geçmişin ne kadar yanlış anlaşıldığını görürsünüz.
Ben okudukça gururlandım
Ülkücü bir kardeşiniz olarak size tavsiyemdir.
344 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Hep sevmişimdir böyle şeyleri araştırmayı, bu kitabı arkadaşımda gördüğümde dedim ki evet bunu okumalıyım.Bilmediğim bir çok şey öğrendim ve bir çoğu da benim için çok ilginç bilgilerdi.Eğer merak ediyorsanız tavsiye ederim.
344 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Bozkurt Efsanesinden Adana'da doğan Üç Hilal'e, Ülkücü hareketin öncü isimlerinden Ülkücü Şehitlere kadar Ülkücülük tarihinin aktarıldığı en güzel tarihi kitaplardan biri. Ülkücü gençliğin bilmesi gereken bilgilerin bulunduğu, okurken birçok cümlenin altının çizilceği önemli ve güzel bilgilerin bulunduğu kitap. Türkçülük Günü'nün doğuşu ,Atsız ile Türkeş'in yol ayrımı, Turancılık ve daha nicesi bence okunmaya değer kitaplardan biri. Her ne kadar Tarih kitapları sıkıcı olarak adlandırılsada bence en zevkli okunan kitaplar ve o kitaplardan biride bu kitap.
140 syf.
·Beğendi·8/10
Hiç duymadığım bilgiler edindim çoğu bilgiye şüpheli yaklaşıyorum. Güzel bir kitap ama yazar çok fazla olay tekrarına düşmüş aynı olayı kitabın 3-4 yerinde anlatıyor bu da okuyana bıkkınlık veriyor. Her şeye rağmen okunması gereken bir kitap.
344 syf.
·Beğendi·6/10
Bu konu da hiç kitap okumamıştım, herkes gibi bende kulaktan dolma bilgilere sahiptim, bir göz atayım diye aldığım bu kitap bir günde bitti.
.
.
İçinde bol miktarda görsel var bu yüzden kalın olmasına rağmen çabuk bitiyor. Herkesin bildiği hedef: tel dil, tek devlet, tek din politikasından, 1 Mayıs masonluğun kuruluş tarihine kadar klasik meselelerden bahşedilmiş fakat hakkını yiyemem yazarın farklı bilgilerden de bahsetmiş. Türkiye’de ki masonlar hakkında bilindik isimler kullanmış ama delili yok. Ya da delilleri kendince yeterli. Bir masonun ismi bu kitaba yazılacak kadar düşmüşse o mason olamaz zaten bence
.
Masonlar konusunu öğrenmek istiyorsanız temel bir kitap olabilir, işaretler, kavramlar ve temel bilgiler kitapta mevcut. Şayet benimde bu konu da ilk okuduğum kitap oldu. Çok ilginizi çekerse altına not aldığım kısımları hikayem de sizlerle paylaşabilirim .
İlluminatinin 21 temel hedefinin ne olduğunu yazan 120. Sayfası aslında kitabın özeti niteliğinde olmuş
Klip, film ve çizgi filmlerde olan bariz mesajları resimlerle kanıtlamış. Pek çok detayı kulaktan dolma biliyordum ama Milet Cyrus’un kliplerindeki mesajları bu kitaptan öğrendim. 👁 Altı köşeli yıldız ️ Yeni kollu Şamdam Vb.
Aslına bakarsanız kurtlar vadisini izlemişseniz mason mantığını kapmışsınızdır bence başka konularda kitaplar okumalısınız ama ilginiz varsa tabiki okunabilir bir kitap tabiki bence de dünyayı yöneten gizli bir örgüt var ama bunun adı masonluk olsaydı gizli mi olmuş oluyor bu şimdi demeden edemiyor insan Ama bilinç altımıza yerleştirilen onca subliminal mesajı da yabana atamıyorum derken yorumu sizlere bırakıyorum Dünyayı Yöneten Gizli Örgüt İlluminati Aytekin Gezici
Kitabı biraz inceledim buradan da baktım kimse okumamış. Bende bir kaç sayfasını okudum sonra atladım ileri gittim ama benim anladığım kadarıyla yazar farklı şeyler ortaya koyma çabasında, kimsenin bilmediğini ben söyleyeceğim uğraşı içerisine girmiş ve ezber bozmak istiyor. Mesela Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini adı üzerinde Atatürk'ün ! İsmet İnönü'nün yazmış olduğunu iddia etmiş bu iddiayı araştırdım ve sadece bir gazetecinin (Oral Çalışlar) ortaya attığı sözde Ecevit'ten duyduğu bir iddia. Daha sonra sayfa 185 den 192 ye kadar Atatürk'ün boyunu yazmış kısa mıydı ? Uzun muydu ? Fotoğraflarda arkasında uzun insanlar olduğu için mi kısaydı falan filan.. Neymiş Atatürk saat 9 u 5 geçe değil sabah yedi buçukta ölmüş. Ben Atatürk konusunda hassas bir insanım ve onunla ilgili okumamız bilmemiz gereken şeyler böyle saçma sapan şeyler değil BENCE ! Hiçbir kitap hakkında bu kelime söylenmemeli belki ama ben çok gereksiz buldum bu tamamen benim fikrim incelemelerime dayanarak kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Banksy
Banksy Dünyayı Yöneten Gizli Örgüt İlluminati'yi inceledi.
344 syf.
·6/10
Bilgi anlaminda yogun bi kitaptı. Şaşırdığım bilgilerde çoktu. Fakat yazar bazen aynı konuları farkli yerlerde sürekli olarak anlatması rahatsz ediciydi. Resimlerle ve kaynakçalarla desteklemesi illumanitinin varlığına inanmayanlar için de iyi bir òzellikti. Anlatima gelecek olursam da akıcı ve yalındı. Bu tür gizemli konuları anlatan en iyi yazar bana göre Atilla Akar ve bunu bir kez daha gördüm. Bu kitapta okunmaya değer. Keyifli okumalar :)
376 syf.
İlluminati başta olmak üzere dünyayı yönettiği ve tüm dünya ekonomisine istedikleri gibi yön verdikleri varsayılan iddia edilen örgütleri apaçık ve bazı işaretler ile anlatan sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitap. Bilgilenme bakımından işinize yarayabilir.
376 syf.
·Beğendi·10/10
11 Eylül - kristof kolomb-masonluk-israil- tapınak şovalyeleri- yahudiler- başkan kenedy suikasti vb geçmişimde yaşanan gerçeklikler gün yüzünde . Belgeli anlatımlarla yazarımız bize buluşturmuş. Meraklıysanız okumanızı tavsiye ediyorum
376 syf.
·6/10
İlk olarak bu kitabı severek okumak istiyorsanız, yani sıkılmak istemiyorsanız bu gizli örgütler dediğimiz konuya, buna değilse tarihe, hadi o da değilse bi' şekilde farklı şeyler okumaya ilginiz olmalı. Zira bu bir araştırma kitabı ve malum bir konuya eğiliyor.
İçeriği hiç şüphesiz dopdolu, ciddi manada araştırma kokuyor ancak kızmak ya da yakınmak istediğim bir konu var kı; editör nerede!
Kitap özensiz. Sayfalar özensiz. Aynı yerler tekrar yazılmış, saçma sapan hatalar yapılmış ve bu o kadar sık oluyor ki kitabın heyecanına ha daldım ha dalıcam- BAM hatalar silsilesi gelip bir tokat atıyor!
Keşke daha özenli olsa, okuması daha kolay ve keyifli olurdu.
Ama tabisi bu kitaptaki bilginin değerini azaltmıyor.
Bu konulara ilgiliyseniz ya da bunlar neymiş diyip öğrenmek isterseniz buyurun gelin azizim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aytekin Gezici
Unvan:
Türk Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Seyhan, Adana, Türkiye, 10 Ekim 1974
1974 yılında, Adana'da dünyaya geldi. 1993 yılında başladığı gazetecilik yaşamını, Zaman Gazetesi başta olmak üzere çeşitli yaygın ve yerel gazete ile televizyonlarda muhabir olarak sürdürdü. Star TV'de "Teksoy Görevde" ve TGRT'de "Babacan" Haber Programlarında muhabir olarak görev yapan Gezici'nin ilk kitabı, 1997 yılında "Bir Kısım Medya Manzaraları" Gazeteci Geyikleri, Öyküleri, Fıkraları ismiyle yayınlandı. Halen Adana'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi'nde Basın Danışmanı olarak görev yapmakta olan Gezici, evli ve üç çocuk babası.

Yazar istatistikleri

  • 25 okur beğendi.
  • 528 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 339 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.