Bahadır Cüneyt Yalçın

Bahadır Cüneyt Yalçın

Yazar
8.0/10
121 Kişi
·
275
Okunma
·
48
Beğeni
·
5.115
Gösterim
Adı:
Bahadır Cüneyt Yalçın
Unvan:
Yazar
Doğum:
1982
Yazar hakkında Afilli Filintalar'ın yenisi olduğu dışında bir de mizahi eserler yazdığı dışında fazla bir bilgi yok. Yazılarını okumak isterseniz yazdığı siteyi ziyaret etmenizi öneririz.
Elindeki kitapla uyuyakalan birini görünce yüzüm güler, içim sevinçle dolar ve o yazar ben olmadığım için şükrederim.
"Bir araştırmaya göre, trafik ışığı kırmızıdan yeşile döndüğünde İtalyanlar ortalama beş saniyede, İspanyollar altı, Almanlar ise yedi buçuk saniyede korna çalıyormuş," dedi Ali.
"Türkler?" diye sordu Burhan Turhan.
"Türkler araştırmaya dahil edilmemiş çünkü bu araştırmadaki ölçü saniye. Salise değil."
"Elektrik kesilince ya da aşka düşünce gelir aklına,” dedi Aleksi Pavloviç. “Mum değil, bu herkese oluyor mu diye pencereden bakmak.”
Öğrenmiştim ki dünyanın dönme hızındaki yavaşlama nedeniyle 1 dakika çok nadiren 61 saniye sürermiş. O dakikanın bana gülümsediği ana denk gelmesi için dua ediyordum.
"Stetoskop gibiyim" dedi Aleksi Pavloviç. "Kalp atışlarını dinlettiler ama hiç aşktan bahsetmediler."
288 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap klişelerden uzak bir yol hikayesi, öyle ki okuyucuyuda yanında sürükleyip götüren cinsten. İlk cümlesinden son cümlesine kadar gülümseyerek okudum.
288 syf.
·Beğendi·9/10
Dolu dolu zeka içerdiği herkes tarafından kabul edilebilir. Zaten Bahadır Cüneyt Yalçın espri kabiliyetiyle zekasını birleştirmeyi çok iyi becerebildiğini yazdığı "Kuş Lokumu" yazılarında gösteriyordu. Yalnız kitabın geçişleri ve bakış açılarındaki değişim sadece bölümler üzerindeki işaretlerden anlaşılabildiği için belli bir süre kafanız karışabiliyor.
İkinci yarım bıraktığım kitap.... bir kutu kitap tarafından ayın seçkisi olarak gönderildi. Gevezeliği Komikliği sevmediğim içindir belki dicektim ama bu komik bile değil. Zaman kaybı...
288 syf.
·4 günde·9/10
Okurken yüzünüzden tebessümün eksik olmayacağı çoğu zaman fazlasıyla eğlenceli klişe şeylerden çok uzak harika bir yol hikayesi :) Mizah seven arkadaşlar biraz daha fazla sevebilir bu kitabı.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Afili Filintalar'da gezinirken kuş lokumları sayesinde tanıdığım cici adam Bahadır Cüneyt Yalçın.
Kitabı genel olarak özetleyecek üç kelime; Kuş Lokumu kutusu. :) Allah bu adamları çoğaltsın, bu romanları artırsın bi de tanışmak nasip olursa daha da bir şey kalmaz içimde. :)
Okuyun efendim, okutturun..
288 syf.
·13 günde·8/10
Cezaevinde askerlik yapmış biri olarak farklı bir duyguyla ve büyük bir keyifle okuduğum kitap. Merak edenler için Ali Paşa'nın askerlik yılları ile ilgili anlattığı her şey en ufak detayına kadar gerçek ve doğru. Bahadır Cüneyt Yalçın'ı yaptığı bu başarılı gözlem nedeni ile ayrıca tebrik etmek gerek.
Kitapta geçen Murat Murathanoğlu ve İsmet Badem detayını da ayrıca sevdim.
Eğlenmek ve keyif almak isteyenlere tavsiye edilir..
264 syf.
·3 günde·7/10
Bahadır Cüneyt Yalçın bir afili filinta efendim. Ciddi komiklerden biri. Nasıl oluyor bu ciddi komik gerçekten benim için anlatması çok zor. Kurduğu cümleler o kadar ince bir absürtlükteki içindeki zeka kendisini hemen belli ediyor. Bu adam böyle cümleleri nasıl düşünüp yazıyor anlamak mümkün değil.

Şener Kutlu garip bir adam. Hamile karısı Hale ile on sekiz gün evvel boşanıyorlar. Karısı bir hayli hamile. Yani Şener ile ikinci çocuklarını bekliyorlar fakat karısı bir astronota aşık olunca olay biraz karışıyor. Ece Güneş isimli çok komik bir kızları var ve Şener aslında bir komedyen. Hani şu barlarda sahne alan komedyenlerden. Bu arada gelecekte geçen bir hikaye bu. Uzaydan dünyaya gelen mültecilerin olduğu bir dönem. Savaşıp da gezegenlerinden sürülen ufak insancıkların dünyaya paylaştırılmaları. Ayvaz isimli bir Trinişeli'nin de Şener'in ev arkadaşı olması ile olaylar bence gayet komik bir hal alıyor. Ben sevdim kitabı.
262 syf.
·8 günde·8/10
Yazarın ilk okuduğum kitabı oldu. Beni çokça güldüren, samimi anlatımı, hoş laf oyunlarıyla kendini okutan bir kitap. Hayatta olmayan bazı sanatçılara yazdığı mektuplar kitabı benim için daha ilgi çekici yaptı. Hem kurgu olduğunu bilmek hem de hayatımızdan karakterleri bir kitapta okumak oldukça keyifli. Yazarı hep okuyup takip edeceğim. Siz de hep okuyun :)
“...Bütün sabunlar, bütün silgiler tam bitmeden acı ayrılıklarla yüzleşir. Bütün diş macunları tükenir, bütün çekmece kulpları kopar. İki dozerin sevişmesi de, dövüşmesi de hurda esnafını sevindirir. Yalnızlığın tüccarı kusursuzlar mahallesine yatırım yapar. Uçak leylek sürüsüne çarptığında leylekler mevzunun dışında kalır. Gene de kötümser laflara beyaz bayrak sallamayalım...”
285 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Harika bir kitaptı. Bahadır Cüneyt Yalçın'ın bütün kitaplarını okudum. Hepsi birbirinden harika her bölüm bir sonraki bölüme merak uyandırıyor. Bağlayıcılığı yüksek akıcılığı mükemmel bir kitaptı. Çok alıntı yapabilceğimiz bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bahadır Cüneyt Yalçın
Unvan:
Yazar
Doğum:
1982
Yazar hakkında Afilli Filintalar'ın yenisi olduğu dışında bir de mizahi eserler yazdığı dışında fazla bir bilgi yok. Yazılarını okumak isterseniz yazdığı siteyi ziyaret etmenizi öneririz.

Yazar istatistikleri

  • 48 okur beğendi.
  • 275 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 165 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları