1000Kitap Logosu
Bahadır Yenişehirlioğlu
Bahadır Yenişehirlioğlu
Bahadır Yenişehirlioğlu

Bahadır Yenişehirlioğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
2.399 Kişi
7,1bin
Okunma
1.163
Beğeni
21,5bin
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Akhisar, 1962
Yaşamı
1962 yılında Akhisar’da doğdu. 1979 yılında Akhisar Lisesi’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı ve 1985 yılında mezun oldu. Daha sonra Manisa Akhisar’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Almanya, İngiltere, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerinde araştırmalarda bulunmuş ve “Beyaz Usta Siyah Çırak” isimli romanını kaleme almıştır. Ulucamii Eğitim ve Kültür Vakfı, AK-SEK Vakfı, İnsan Hakları Komisyonu, İlçe Cezaevleri İzleme ve Denetleme Komisyonu ve Akhisar Tenis Severler Derneği'nde çalışmalarda bulunmuştur. Söz konusu derneklerde halen çalışmalarını devam ettiren Yenişehirlioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.
Hande gunkut
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Dili sade ama güçlü insanı etkileyen okunası kitapların usta kalemi Yenişehirlioğlu kalemin hiç susmasın Hilal... Ve... Alparslan... Birisi genlerden ve psikolojiden aktarım olan şizofreni kurbanı, diğeri ise babasının sözünden çıkamamanın kurbanı Her insanın anlaşılmaya ihtiyacı vardı. Her insanın dinlenilmeye. Kimi zaman hasta ediyordu insanı anlaşılamamak kimi hastayı da çaresiz bırakıyordu. Tuhaf bir şekilde can yakıyorsa aşk gerçektir cümlesi sadece aşığı değil, çevresini de yakıyordu. Kimi asaletine ve zenginliğine aşık yakıyor Alparslanı Zeliha dan ayrı koyarak.. Kimi el âlemin diline aşık veriyor Hilal'i sevilmeyeceği bir ev'e.. Anlaşılamamak hasta ediyor Alparslanı.. Anlaşılamamak daha da hasta ediyor hasta Hilal'i.. Bir hikâyede bir sürü can yitip gidiyor, Kulakları sağır bir sürü insanın elinde.. Merakla okunanlardan oldu.
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Nigar KAYA
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Bahadır Yenişehirlioğlu nu çok beğenirim ama biraz yavan kalmış sanki. Şizofreni anlattığı bu kitapta daha derine inebilirdi. Bazı bölümler de kesiklik vardı sanki. Koptum bir ara. Ama teyzesinin boynuzlarını gördüğü an ürpermedim değil. Yine de okunabilir
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Elif
Hanne'yi inceledi.
288 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
"Hanne" "İnsan, insana sığınmak ister. " Tek kelime ile muhteşem bir kitaptı. Kitabın ana karakteri olan Hanne'nin fırtınalı dönüşümünün romanı. Müthiş bir kurgu, akıcı bir üslup, güçlü bir kalem. Çok etkilendim açıkçası... Beni böyle derinden etkileyen kitapları öve öve bitiresim gelmiyor. :)) Mutlaka herkesin hayatından bir iz bulabileceği bir kitaptı. Kitabı okudukça her cümlesinde büyülendim adeta, ne yalan söyleyeyim kitabı okumaya başlamadan önceki beklentimin çok üstünde çıkmıştı. Her sayfa bir sonraki sayfaya dair beklentinin artmasına sebep olarak sürdü gitti. Ve bu durum da ; yazarın diğer kitaplarındaki beklentimin artmasına sebep oldu diyebilirim. Kitabın konusundan bahsedecek olursam, ana kahramanımız olan Hanne'nin kendi iç dünyasında yaşadığı çatışma ve bu çatışmanın sebeplerinden olduğunu anladığım çocukluğunda yaşadığı aile içi şiddet konu alınmıştır. İç dünyasında yaşamış olduğu bu çatışmadan dolayı, kendini sık sık sorgulaması, kitapta felsefe esintilerinin ortaya çıkmasına sebep olduğu için bu durum da kitaba ayrı bir tat vermiştir. Yazar, kahramanımızın bugünü ile geçmişini, yaşadığı bazı anlık durumlara dayanarak, hayal kurdurup o kadar güzel harmanlamış ki ; kendinizi o hayal anının içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Müthiş... Kitapta değinilecek bir diğer konu da Kültür çatışması diyebilirim. Kahramanımız Farklı bir toplumdan olan biriyle yaşamış olduğu evlilikte yaşadığı kültürel çatışma da, onun kendi öz köklerini arayışına sebebiyet vermiştir. Evet özellikle kitabın son 10 sayfasında kitabın kahramanlarından birisi olan Süleyman ve Hanne arasındaki Mesnevi ile ilgili sohbet de beni içine çeken konulardan birisi oldu. Büyülendim... Ve sonuç olarak kitabı okuyunca anladım ki : yaşamaktan korktuğumuz duygular, ertelediğimiz anlar, çözümsüz bıraktığımız sorunlar, gün gelir pişmanlıklarımız ve vicdan azabımız olarak karşımıza birer engel olarak çıkar. Yaşanması gereken her duygunun her anın ve çözülmesi gereken her sorunun zamanında yaşanması ve çözülmesi dileklerimle... Keyifli okumalar. :))
Hanne
8.1/10
· 681 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
68