1000Kitap Logosu
Barış Efendioğlu
Barış Efendioğlu
Barış Efendioğlu

Barış Efendioğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
28 Kişi
61
Okunma
10
Beğeni
990
Gösterim

İncelemeler

Ayşe Aktaş
Tutuşamayanlar'ı inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazardan okuduğum ikinci kitap. Kurgusu ve dili okuyucuyu içine çekmekte oldukça başarılı. Bir edebiyat öğretmeni olarak umarım, kısa süre içinde ders kitaplarımızda yerini alır. Çünkü bunu hak ediyor.
Tutuşamayanlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
booksofbet
Tutuşamayanlar'ı inceledi.
160 syf.
·
Puan vermedi
Iki günümü Tahir ve Timur ile balık pazarının orada bir masada geçirdim. Onlar içti, anlattı, hüzünlendi, anladı; ben sakince arka masada elim başıma yaslanmış dinledim. Gözümde canlanan sandalyeler, masalar doldu doldu boşaldı ama ben ikisinden başka kimseyi görmedim. Ne çok yakındım onlara ne de çok uzak. Şimdi düşününce bile bilmiyorum onlara ne kadar yakın ya da ne kadar uzak olduğumu. . Timur'a bakıyorum da aynı şeylerden muzdarip yanlarımız oldukça fazla. Dolayısıyla Tahir ile de öyle. Ancak ben tutuşamayan değil de sanırım tutunamayan kısımdayım. . Neyse, çoğunuz Taksim'de sahaf pasajını bilirsiniz. Bir kere bile olsa mutlaka gitmiştir oraya İstanbul'da yaşayan biri. Ben de gittim. Timur orada yürürken kendi yürüdüğüm zamanlar geldi aklıma. O her adım attığında ben bastım zemine ve dükkanları tek tek dolaştı gözlerim. Sanırım bilindik bir yeri okumak ya da anlatılan yere benzeyen bir yerleri biliyor olmak müthiş bir tat nedeni. Onlar tanışıp konuştular ben de hayran hayran bu roman içindeki hikayeleri dinledim. Dinledikçe hak verdim, bazen neden diye sordum. . Sonra? . Sonrası Rıfat'ın size anlatacağı birkaç sayfada gizli, bekliyor. Rıfat kim? Benim gibi o masaya hatta o masanın birçok kez tekrarlanışına şahit bir dost. . ️️ . Sevgiler . #kitap #book #okudumbitti #kitapyorumu #booksofbetinönerileri #booksofbetblog #booksofbetinkitapları #okudumokuyun
Tutuşamayanlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Gökçen EKİNCİ
Tutuşamayanlar'ı inceledi.
160 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Aşk acısı ve ayrılık yaşamayan yoktur. Herkes kendi penceresinden çizer ya da yazar yaşadıklarını kimi melankoliye bağlar kimi de kurtulmanın yollarını arar. Aşk acısına ayrılığa dair yazılmış çok farklı bir kalem yazarınki aynı zamanda İstanbul’da gezindiğinizi ruhunuza üflüyor. Sahafçılar pasajında buluyorsunuz kendinizi. Kötülüğün boyutlarını sorgularken insan olmanın sevmenin ama sevilmemenin nasıl bir duygu yarattığını da hem Timur hem de Tahir abi karakterleri ile öğreniyorsunuz.
Tutuşamayanlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Ayşe Aktaş
Neden Evlenmedim'i inceledi.
176 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okuyalı epey olmasına rağmen yorum yapmaya fırsatım olmamıştı. Şu kadarını söyleyeyim . Barış Bey hep yazmalı. Yeni kitabının haberini de kalem hayranlarına artık duyurmalı :)
Neden Evlenmedim
OKUYACAKLARIMA EKLE
2