Batuhan Dedde

Batuhan Dedde

Yazar
7.3/10
137 Kişi
·
428
Okunma
·
83
Beğeni
·
11522
Gösterim
Adı:
Batuhan Dedde
Unvan:
Şair,Yazar
"Sarı saçlı,mavi gözlü, Karadenizli serseri korsan CD satıcısı, şimdi, sokak edebiyatçısı.
Dünyada sosyal payaşım siteleri vasıtası ile ünlenmiş ilk şayir*- olan kişi."
Benim elimi tut bu şehrin sokaklarında, benim elimi tut parklarda, akşamlarda. Benim elimi tut Kadıköy' de çıkan bir yangında. Ve beni öp, gece yarısı işlenmiş bir cinayetin tam ortasında.
Gece biraz daha uzun olmalı Tanrım. Karanlık yetmiyor onu düşlemeye. Ve müzisyenler de yeni notalar bulmalı, şairler ise yeni kelimeler.
"Sevgili Noel baba, bütün bir yıl hüzünlü bir çocuk oldum, harika bir ölümü hak ettiğimi düşünüyorum"
80 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Dedde ile ilgili öncelikli görüşümü kısaca bildireyim gerçek "şair" ler varken benim yazdıklarım sadece "şiyir" olabilir diyen naif, mütevazi ve sosyal medyada kendi ile bile oldukça alaycı paylaşımlarda bulunabilen bir "şayir"
Ve kendine o kadar çok güvenmiş ki bu kitabını tanıtırken ilk şiir kitabım demişti
128 syf.
·Beğendi·8/10
çokça zamandır şiir okuyan ve yazmaya çalışan bir şahsiyet olarak şunu söylemek isterim, dedde bu kafayla devam ederse döneme damga vurabilecek bir yazar olacaktır. kitapta basmakalıp şeyler okumayacaksınız kesinlikle. ayık kafayla yazılmamıştır diyecek, hatta uyuşturucu ve alkol komasında yazıldığını düşüneceğiniz çok fazla cümle göreceksiniz. ben yazarı kırmızı eroin'le tanıdım ve sevdim. en uygun zamanda da okumadığım tüm kitaplarını alıp okumayı düşünüyorum. çağdağ edebiyat okuruysanız ve çok seçici değilseniz, tür ve yapı bakımından kurallarınız yoksa ve ahlaki anlamda da usturuplu yazar beklentiniz yoksa, kesinlikle bakın derim.
128 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Evet! Öleceğim bir gün
Hem de öyle bir öleceğim ki,
intihar bilim dalı olacak
Din olacak, iman olacak
Planları hazırla Lucifer, geliyorum
Bu sefer kanlı bir ihtilal olacak!
80 syf.
·Beğendi·9/10
kitap yeni çıktığında yakın bir arkadaşımın elime tutuşturduğu ve hemen ayaküstü bitirdiğim şiir kitabıdır. dedde'nin şayirliğini tanıdığım ilk kitaptır ve yine kendinde şiyir ve şiir farklarına dokunan bir kitaptır. şiirleri açıklamak durumu saçma gelse de; aşkın ve hayatın melankolik, problemli, sıkıntılı, düşşel halleriyle yoğunlaşmış şiirler bulabilirsiniz. sokak edebiyatı barındıran sert bir dili de var tabi. çağdaş şiirleri ve şairleri ucundan da olsa takip ediyorsanız, şairle ve şiirle beyin fırtınası ve şaşkınlık yaşamak istiyorsanız okuyun derim.
272 syf.
·5 günde·3/10
İntihar üzerine aylarca düşünmüş birisi olarak yazarın son denemelerinde bu kadar göze sokmasını anlamsız buldum. Sokak edebiyatını iyi temsil ediyor evet. Ama seni okuyanlar gençler sevgili Batuhan DEDDE. Her üzüntüsünde intihar düşünecek omurgasızlar da olacak. Umarım yaşın kadar düşüncelerin de büyür. Çünkü kelimelerin çok kuvvetli
128 syf.
Şiyir yazarımızın sistemleri yerden yere vurup toplum kurallarıylada acımasızca alay etmesi,kapitalizmin üzerimizde bıraktığı o kirli tozun kalplerimize birikmesini yansıtmaktadır.
%39 (113/296)
·1/10
Kitap kapağı tasarımı bence güzel. İçeriği ise bir sokak serserisinin gözünden insanlara bakışı anlatıyor genel anlamda. Bol küfürlü ve argolu bir dili olup, arka mahalle çoçuğunun yazdığı bir cümleler topluluğu. Edebi açıdan okuyucuya zenginlik veren bir özelliği yada katma değer ekleyen bir durumu yok. Eski dönem roman yazarlarını düşününce roman kültürümüzün bu kadar bayağı hale gelmesi üzücü. Bazı cümlelerdeki sosyolojik tespitler iyi ancak bunun için daha güzel kitaplar var. Eser oluşturmak mantığı ya da kaygısı olmadan sadece isyan bayrağını çekmiş birinin nefret kusan cümleleri. Okudum yarısından sonra çöpe attım.
296 syf.
·Beğendi·10/10
Çok ilginç sıradışı ve nefret kusan bir kitap, evet aynen beni anlatıyor ne kadar mesih tozu üretip insanlar üzerinde deneyip katil olmasamda fikirlerimiz bire bir uyuşuyor. Sıradanlık ve alışılagelmişlikten uzak bir roman mutlaka okumalısınız.
296 syf.
·Beğendi
Hiç okuduğum bir tarz olmamasina rağmen bitmesini istemedim. Edebiyat yok, yazım kurallarına uyma yok. Bu tip seylere takılan biri iseniz konu alıp götürüyor,

bir buhran meselesi.
296 syf.
·6880 günde·Beğendi·10/10
kitabı okumaya başladığımda başta saçma geliyordu ama anlamaya başlağınca çok güzel çarpıcı sübliminal mesajları çok fazla ama tam on ikiden vuran mesajlar veriyor hatta yer yer midemin bulandığı bazen mazoşistlik bazen sadistlik içeren kısımları da olsa kitap gerçekten güzeldi kötü diyemem ağzımdan burnumdan gelir çok güzel bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Batuhan Dedde
Unvan:
Şair,Yazar
"Sarı saçlı,mavi gözlü, Karadenizli serseri korsan CD satıcısı, şimdi, sokak edebiyatçısı.
Dünyada sosyal payaşım siteleri vasıtası ile ünlenmiş ilk şayir*- olan kişi."

Yazar istatistikleri

  • 83 okur beğendi.
  • 428 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 174 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları