Beki İkala Erikli

Beki İkala Erikli

Yazar
6.5/10
99 Kişi
·
453
Okunma
·
26
Beğeni
·
3148
Gösterim
Adı:
Beki İkala Erikli
Unvan:
Türk Kişisel Gelişim Yazarı, Yaşam Koçu
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1968
Ölüm:
İstanbul, Türkiye, 15 Aralık 2016
Küçük yaşta psişik yeteneklerini keşfeden ve uzun yıllar çevresinin de etkisiyle bu yönünü bir kenara atan Beki Erikli, İngiltere’de Sir John Whitmore’dan Executive Coaching ve Collin Reeve’den NLP Practitioner / Business NLP (Neurolingual Programming) eğitimi aldı. Heidelberg’de Coaches Training Institute’un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladı. Hawaii’li şaman Dr. Ihaleakala Hew Len’den aldığı Ho’oponopono eğitimi sayesinde öğrenciliği ve kariyeri boyunca bir kenara attığı içsel rehberliğine yeniden kavuştu. İçsel rehberliği, onu Münih’te Charles Virtue’dan Medyumluk Sertifikasyonu ve Hawaii’de Dr. Doreen Virtue©’dan Meleklerle Çalışma (ATP) ve Meleklerle Medyumluk (ATM) Eğitimi almaya yöneltti. Erikli, Executive Coaching/Yaşam Koçluğu’nun yanı sıra, gruplarla ve bireylerle yaşam ötesiyle iletişim, geçmiş yaşam şifası ve ‘meleklerinizle iletişim kurma’ çalışmaları yapmaktadır.

Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Erikli, on üç sene Procter & Gamble Turkiye, Almanya, İngiltere ve İsvicre’de Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. İngiltere’de Sir John Whitmore’dan Executive Coaching, Collin Reeve’den NLP Practitioner/Business NLP eğitimi aldı. Heidelberg’de Coaches Training Institute’un beş aylık yaşam koçluğu programını tamamladı. Hawaii’li Saman Dr. Len’den Ho’oponopono ve Hawaii’de Dr. Doreen Virtue’dan Angel Therapy Practitioner (Meleklerle Calisma) ve Meleklerle Yasam Ötesiyle Iletişim ve Past Life Healing (Geçmiş Yaşam Şifası) eğitimlerini tamamladı. Kasım 2010’da ilk kitabı “Meleklerle Yasamak”ı Goa yayınlarından çıkardı. 2009’da Türkiye’ye dönen Erikli, “Meleklerle İletişim Kurma Eğitimleri” vermekte ve Melekler Dünyası’ndaki arkadaşları ile bireysel çalışmalar yapıyor.
"Rabbin emri olmadıkça biz (Rabbin elçileri olan melekler) inemeyiz. Önümüzdeki, arkamızdaki ve bunun arasındaki her şey O'nundur ve Rabbim seni unutmuş değildir." Meryem Suresi
144 syf.
·Puan vermedi
Bu incelemedeki mizahi unsurlar, hiç bir din ile dalga geçme amacı taşımamaktadır.

Dünyanın en muhteşem kitabı diyerek sözlerime başlıyorum. Bu kitabı okuyunca 50. boyuta geçeceksiniz. Nietzsche'in üst insan modeli gibi bir şey.

Ne diyor kitapta kısaca spoiler ile açıklamaya çalışayım. Bir kadın 100 kilonun üstünde olan engelli annesini banyoda yıkarken kaldırmakta zorlanmış, Meleklerim bana yardım edin demiş. Koskoca 100 kiloluk kadın kuş kadar hafif olmuş.

Ben de hemen kalktım dolaba yapıştım. Meleklerim huu bana yardım edin dedim. Melekler duymayınca tekrar seslendim. Evet işe yaradı dolap üstüme üstüme gelmeye başladı. Durun meleklerim dedim ve dolap durdu. Az kalsın sakatlanıyordum. Demekki meleklere nazik davranmak gerekiyormuş.

Sonracığıma şimdi dolaptan sakatlanmadım ancak olur da siz sakatlanırsanız hemen baş melek Rafael'i çağırıyorsunuz. Rafael Melek doktormus. Bir kadının kocasını ameliyat olmaktan kurtarmış. Şimdi basım hafif hafif sızlıyor. Rafaelcigim gel gözünü seveyim diyorum gelmiyor. Bu melekler bana küstü sanırım.

Diğer melegimiz Michael güvenlik için bizi koruyacak olan melektir. Bana şuan bir deli cesareti geldi. Artık tüm kavga dövüşlerin arasına dalabilirim. Havaalanında bomba alarmı yapıldı diyelim. Hemen Michael meleği çağırıyorsunuz bomba patlamıyor. Patlasa da korkmayın size bir şey olmayacak. Şimdi gidip apartmanı havaya ucurabilirim.

Sınavlara girecekseniz eğer Uriel meleği yardıma cagirabilirsiniz. Kızın biri çağırmış. Melek gelip soruların cevabini duvara yazmış. Şu YGS başvuru tarihi ne zamandı. Hemen sınava girip Cerrahpaşa İngilizce tıp kazanayım. İçimde kalmasın. Meleklerim sağolsun.

Raziel, Raguel, Reremayel, Zadkiel meleklerinide çeşitli işler için yardıma cağırabiliyormuşuz. Ve bu kitabın yazarını bir kadın öldürdü. Melek o gün için yıllık izindeydi. Kurtaramadı kadıncağızı. Neyse okumayın demiyorum. Okursanız da inanmayın.
Hata !!! Error beynim yandı.
Neden çünkü hata edip es kaza böyle bir kitabı okuduğumdan değil haaa böyle bir kitabı birinin yazmış olması birilerinin basmış olması ve birçok kişinin (inşallah çok değildir)bu kitabı almış olması.Kitaba başladığımda güldüm,saf mısın ne ayaksın kadın dedim yazara ama yeter ama artık aaaa dediğim yeri okuyunca tamam dedim bırak kitabı.O neresimi anlatayım da duyun aaa dostlar.
Yazara hayatında iki kez Allah cevap vermiş onunla konuşmuş ikinci konuşmasında Allaha teşekkür etmis,Allah ta ona "bişey değil" demiş.Biri beni çimdikleyip kendime getirebilir mi.
Bu kitabı eşim bana iki yıl önce bu tarz şeyleri seviyorum diye almış ,adamcagiz bu tarz şeylerden hoşlanmadığı için açıp içine bakmamiş bile aklınca bana jest yaptığını sanıyor ama neyse bunu burda tartişmayacağım.Hayır iki yıldır okumadın şimdi niye okuyorsun olsun okuyacağım tuttu.
Kitapla ilgili olarak otopark melekleri varmış bakın , arabanızı park edecek yer bulamayınca otopark meleğim bana yardım et diyormuşsunuz,şaaakkk o sizin yerinize buluyormuş.Ayrica dua Allah'a ,meleğe ,evrene hiç farketmezmiş Allah ona öyle demiş.
Denişiklere musallat olmuş yazar ,ölmüş kadının arkasından nasıl konuşuyorum ya ben, Allah'ım sen beni affet.
Haaa unutmamak lazım bir de vurgu yaptığı noktalar var -çok lüks bir otelde tatil yaparken(burda devamında anlatılan konuyla otelin lüks olmasında hiç bir bağlantı yok).ben Frankfurt ta ki daha önce de defalarca gelmiştim,arkadaşım otelvari bir rezidans ta kalıyor......Hayırdır abla sen bizi paranla mı ezmeye çalışıyorsun demek isterdim ki maalesef yazar yaşam koçluğu yaptığı bir danışanı tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş (melekler yardım edememiş )Zanlı da ifadesin de bana şeytanları gösterdi onlarla musallat etti beni onla görüşmeler e başladıktan sonra beynim den böcekler hiç gitmedi.Demiş.
Denişikler var bu hayatta denişikler ,Allah muhafaza besmele mi çeker ben giderim
Aaaa tabiki kitabı okumayı bıraktım.
144 syf.
Kitabı bir arkadaş tavsiye ettiği için okudum. Benim için tam anlamıyla zaman kaybıydı. Kitabı okuduktan sonra bu tarz şeylere insanlar nasıl inanır dedim. Yazarın hayatını okudum. Boğaziçi Üniversitesi gibi gzl bir üniversitede okuyup akıl ve mantık dışı şeylere inanması misyonerlik hareketi gibi geldi. Çünkü yazar yahudi asıllı ve müslüman olmayan biri. Bizim dinimizde duanın gücü vardır. Yaratandan istemek vardır. Kitapta küfre giren o kadar şey var ki burada tek tek değinmek bile istemiyorum. Hülasa okumayı düşünenlere tavsiye etmem. bilmem melek tüyü bilmem şu melekten yardım istemek vs. bana saçma duanın gücüne güvenin ve Allah'tan yardım isteyin .
90 syf.
·1 günde·6/10
Eser, 90 sayfa olarak verilmiş olsa da sadece 64 sayfa ve yarı sayfaları boş olarak basılmış. Bir saate okunabilecek bir eser...

Yazarın önce ki kitaplarının tekrarı sadece ek olarak CD eklenmiş. Kitaba 12 sayfalık not almak için boş sayfa eklenip son bölümü ise yazarın seminerleri için yer ve iletişim bilgileri eklenmiş...

Boş zamanınızı doldurmak için okunabilecek bir eser...
144 syf.
·3/10
Okuyup ta çok güldüğüm bir eserdi.Melekler nurani varlıklar olmasına rağmen insanların kanat tüyü buldum veya meleğim arabama park yeri ayarla gibi söylemleri bana çok mantıksız gelmişti...
144 syf.
İnandığım şeylerden ziyade inanmadığım şeyleri de okurum, merak ederim çünkü. Fakat işkence çeke çeke okuduğum bir kitap oldu bu kitap. Meleklerin işi gücü yok bizimle uğraşacak, saçma sapan isteklerimizi duyacak güya. Yahu insanlar açlıktan ölüyor melekler madem varlar ve bu kitabın dediğine göre bize yardım ediyorlar o zaman benim saçma sapan arzularına cevap vereceklerine açlıktan ölmek üzere olanların yanına koşsunlar, tecavüzlere engel olsunlar. Açlıktan, acıdan, hastalıktan haykıranlarla uğraşsın bana tüy fırlatacağına onlara ekmek ve şifa dağıtsın kardeşim.
144 syf.
Beki İkala'nın okuduğum ilk kitabıydı. Meleklerden yardım isteyebileceğimizi, onların gün içinde bize işaretler göndereceğini, iç sesimizle onlarla aslında haberleşebileceğimizi karşımıza sürekli çıkan sayıların aslında birer anlamı olduğunu, kuş tüylerinin de bize işaret olarak geldiğini hayattan, danışanlarından örneklerle anlattığı kitabıdır.

Meleklerin Allah'ın elçileri olduğunu tabii ki bize yardım edebileceklerini çekinmeden bir şeyler istememizi hatta inanmakta zorluk çekiyorsak ya da olmayacağını düşünüyorsak küçük şeylerle başlamamızı öneriyor.

Sonraki kitaplarında da yazarın tekrara düştüğünü gördüm. Kişisel gelişim ya da spirütüellik alanında kitap okumak istiyorsanız Beki İkala'yı okumasanız da olur bence çok daha başarılı, etkili ve gerçekçi yazarlar var diye düşünüyorum.
120 syf.
Bu melekler serisi cümbüşünün hepsi aynı aslında. Merak ediyorsanız içlerinden sadece birini okumanız bile yeterli. Bu el kitabında, Meleklerle Yaşamak adlı kitaptaki melekler daha bi ayrıntılı ele alınmış.

Bu kitabı ben yazmış olsaydım adına Kendini Kandırma Sanatı derdim. Kitabın tamamını zırva ve boş buldum. Zaman kaybından başka bir şey değil. Tavsiye etmiyorum.
144 syf.
·7/10
Her gencin ergenlik döneminde yaşamış olduğu psikolojik negatif durumlardan kurtulmak amacıyla hayata pozitif tarafından bakmak amacıyla yakın arkadaşımın önerisiyle okumuş olduğum bir kitap. Açıkçası fazla sarmadı. Sadece gerçek hayatta iyi şeyler düşünüp iyi şeylerle karşılaşmak amacıyla yapılan yaşam tarzını anlatıyor.
144 syf.
·2 günde·1/10
Kitap aşırı sıkıcı ve saçmaydı bence. Çoğu kısmı atlayarak ya da göz ucuyla okudum. Kitapta ütopik olayların olması, meleklerin ağzından yazılar yazılması ve yaşanan tesadüfi olayların bir şeylere bağlanması isteği kitabın okunmasını zorlaştıran noktalar oldu bende.

Yazarın biyografisi

Adı:
Beki İkala Erikli
Unvan:
Türk Kişisel Gelişim Yazarı, Yaşam Koçu
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1968
Ölüm:
İstanbul, Türkiye, 15 Aralık 2016
Küçük yaşta psişik yeteneklerini keşfeden ve uzun yıllar çevresinin de etkisiyle bu yönünü bir kenara atan Beki Erikli, İngiltere’de Sir John Whitmore’dan Executive Coaching ve Collin Reeve’den NLP Practitioner / Business NLP (Neurolingual Programming) eğitimi aldı. Heidelberg’de Coaches Training Institute’un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladı. Hawaii’li şaman Dr. Ihaleakala Hew Len’den aldığı Ho’oponopono eğitimi sayesinde öğrenciliği ve kariyeri boyunca bir kenara attığı içsel rehberliğine yeniden kavuştu. İçsel rehberliği, onu Münih’te Charles Virtue’dan Medyumluk Sertifikasyonu ve Hawaii’de Dr. Doreen Virtue©’dan Meleklerle Çalışma (ATP) ve Meleklerle Medyumluk (ATM) Eğitimi almaya yöneltti. Erikli, Executive Coaching/Yaşam Koçluğu’nun yanı sıra, gruplarla ve bireylerle yaşam ötesiyle iletişim, geçmiş yaşam şifası ve ‘meleklerinizle iletişim kurma’ çalışmaları yapmaktadır.

Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Erikli, on üç sene Procter & Gamble Turkiye, Almanya, İngiltere ve İsvicre’de Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. İngiltere’de Sir John Whitmore’dan Executive Coaching, Collin Reeve’den NLP Practitioner/Business NLP eğitimi aldı. Heidelberg’de Coaches Training Institute’un beş aylık yaşam koçluğu programını tamamladı. Hawaii’li Saman Dr. Len’den Ho’oponopono ve Hawaii’de Dr. Doreen Virtue’dan Angel Therapy Practitioner (Meleklerle Calisma) ve Meleklerle Yasam Ötesiyle Iletişim ve Past Life Healing (Geçmiş Yaşam Şifası) eğitimlerini tamamladı. Kasım 2010’da ilk kitabı “Meleklerle Yasamak”ı Goa yayınlarından çıkardı. 2009’da Türkiye’ye dönen Erikli, “Meleklerle İletişim Kurma Eğitimleri” vermekte ve Melekler Dünyası’ndaki arkadaşları ile bireysel çalışmalar yapıyor.

Yazar istatistikleri

  • 26 okur beğendi.
  • 453 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 122 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.