Bernard Cornwell

Yazar 8,0/10 · 62 Oy · 9 kitap · 123 okunma ·  11 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

11 okur beğendi.
62 puanlama · 43 alıntı
0 haber · 1.315 gösterim
123 okur kitaplarını okudu.
49 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Bernard Cornwell'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Bernard Cornwell'in Biyografisi

Bernard Cornwell (d. 23 Şubat 1944; Londra), İngiliz yazar. Londra Üniversitesi'ni bitirip, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, BBC'de yaklaşık on yıl çalıştı. Hala eşi olan Judy Cornwell ile evlenebilmek için Amerika'ya taşındı.
Çalışmak için Amerikan Hükümeti'nden izin almak zorundaydı; ancak kitap yazmak konusunda izin gerekmediğinden bu mesleğe başladı ve bugün dünyada tarihi roman alanında en önemli yazarlardan biridir.

Bernard Cornwell'in Kitapları Kitap Ekle

7,6/ 10  (17 Oy) ·  35 Okunma
2. Şeytanın Atlıları (Kutsal Kase'nin Peşinde1)
7,8/ 10  (15 Oy) ·  30 Okunma
3. Heretik (Kutsal Kase'nin Peşinde 3)
8,0/ 10  (9 Oy) ·  23 Okunma
4. Cehennem Savaşçıları (Kutsal Kase'nin Peşinde 2)
8,4/ 10  (10 Oy) ·  19 Okunma
5. Kış Kralı (Bir Kral Arthur Romanı: Savaş Lordu Yıllıkları 1)
9,0/ 10  (4 Oy) ·  5 Okunma
6. Tanrının Düşmanı (Bir Kral Arthur Romanı: Savaş Lordu Yıllıkları 2)
8,3/ 10  (3 Oy) ·  5 Okunma
7. Excalibur (Bir Kral Arthur Romanı: Savaş Lordu Yıllıkları 3)
8,5/ 10  (2 Oy) ·  3 Okunma
9. Waterloo (The History of Four Days, Three Armies, and Three Battles)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  1 Okunma
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 21:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bana güveniyorsun çünkü ben sana aşığım ve bu da seni benim üzerimde söz sahibi yapıyor, dedim acı bir sesle, sonra da mızrağı gölün çamurlu dibine sokup kayığı ittim."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 93 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 93 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 17:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Mordred sarhoş bir ahmaktı, zaferi Arthur kazanmıştı; ama buna rağmen Uther onu denizin ötesine geri yollamıştı. Her ikisi de Uther'in oğullarıydı, lakin Mordred kralın gözbebeği olan varis iken, Arthur tahtta gözü olan isyankar bir gayrı meşru çocuktu."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 26 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 26 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 22:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Hukukta bir çocuğun sözünün hükmü yoktur, dedi üzgün bir sesle.
Bir çocuk, sözüne güvenilir olanlar arasında sayılmaz."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 167 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 167 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 22:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Yabancıları, sırf yabancılıkları yüzünden hiç düşünmeden katletmek bana yanlış geliyordu..."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 145 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 145 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 20:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"İhtiyarladım artık, dedi Uther, fazla ömrüm kalmadı. Bu söze itiraz edenleri susturmak için cılız bir kuvvetle elini kaldırdı. Kendi krallığımı bu topraklardaki diğer krallıklardan üstün gördüğüm yok, ama şunu da söylüyorum ki eğer Dumnonia, Saksonlar tarafından ele geçirilirse o takdirde bütün Britanya da Saksonlar tarafından ele geçirilir. Eğer Dumnonia'yı yitirirsek, o takdirde denizin ötesindeki hısımlarımız olan Armorica ile olan bağımız da kesilir. Eğer Dumnonia'yı yitirirsek, o takdirde Saksonlar Britanya ülkesini bölmüş olacak. Bölünmüş bir ülke ayakta kalamaz."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 67 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 67 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
10 Mar 23:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Gerçekten nasıl olduğumuzu görebilsek keşke, dedi, ne güzel olurdu. Bu, Tanrı'ya mahsustur, dedim. Sadece Tanrı bizi öyle görebilir."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 221 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 221 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Sangrariel, bir alıntı ekledi.
11 Mar 15:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Lancelot ilk anda anlamıştı senin kendisini sevmeyeceğini; sana bu yüzden meydan okudu zaten. Senin onu niçin sevmediğine dair bir mazerete, bir cevaba ihtiyacı vardı kendi kafasında; seni kendisine düşman ettirerek bu mazereti bulmuş oldu. Onun gözünde bir tehdit oluşturmayan kimselere karşı ise pek nazik olur. Bu yüzden Lancelot büyük bir kral olabilir."

Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 274 - Phoenix Yayınevi, 2004)Kış Kralı, Bernard Cornwell (Sayfa 274 - Phoenix Yayınevi, 2004)
Bütün Alıntıları Göster

Bernard Cornwell kitap incelemeleri

şafak esmer, Heretik'i inceledi.
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · 62 günde · 7/10 puan

her ne kadar o tadı alamayacak olsanız da yüzüklerin efendisi tadında bir kitap.ortada kutsal bir kase var ve ona sahip olmak için çatışan birbirleriyle yarışan gruplar var. sonu gerçi beklenmedik şekilde bitiyor fakat tadı güzel bir kitaptı.

Sangrariel, Kış Kralı'ı inceledi.
15 Mar 14:06 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı olmakla birlikte, set olarak almış olduğuma şükrettiren efsanevi öykü. Yazarla geç de olsa tanıştığıma ve bu kadar seveceğimi bilmeden, yazara ait dört kitabı, anlık ruh haliyle, aynı anda almış olduğuma çok memnunum.

"Britanya tarihinin Arthur'a ait döneminin Karanlık Çağlar olarak adlandırılmasına pek de şaşmamak lazım, çünkü bu yıllara ait şahıslar ve olaylar hakkında hiç bilgimiz yok. Arthur'un gerçekten yaşamış olduğuna bile kesin olarak emin değiliz; öte yandan M.S. altıncı yüzyılda istilacı Saksonları bir süreliğine dahi de olsa durduran Arthur (veya Artur veya Artorius) adlı büyük bir kahramanın varlığı gerçekten de söz konusu.

Sonuçta tarihsel kayıtların eksikliğini tazmin etmeye gayret eden, efsane ve hayal gücü ile yoğrulmuş, Karanlık Çağlara ait bir öykü bu."

saadet, Şeytanın Atlıları'ı inceledi.
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitaptaki bir iki olay dışında herşey gerçek tarihtenmiş.Öyle ise demokrasinin ve insan haklarının sözüm ona beşiği olduğu söylenen ülkelerde savaş zamanında yaşanan vahşete ne demeli.Her fırsatta atalarımız için kanasusamış, soykırım yapmış diyen milletler kendilerine dönüp baksınlar.Sömürgeciliklerinden bahsetmiyorum bile.Biz düşmanına bile merhamet eden esirlerini hor görmeyen öyle şanlı ve yüce bir milletiz. Bir kere daha Türk olduğum için gugurlandım.Kitabı okumanızı tavsiye ederim .

Sadettin TANIK, Şeytanın Atlıları'ı inceledi.
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Babasının emaneti adına yola çıkmış bir okçu kendisini birden savaş kahramanı olarak bulur. Sürekli heyecan hakim. Tarihi roman sevenlerin kaçırmaması gereken bir kitap

Mehmet Emre Çelik, Azincourt'u inceledi.
08 Mar 18:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İngiltere ile fransa arasındaki savaşı ve okçularla zırhlıların mücadelesini anlatıyor hook diye bir adam var okçu başrolde o var adam lanetli sürgüne gönderiyorlar adam çok iyi okçu ve daha sonra savaşa gönderiyorlar bi kızı franzsızın elinden tecavüz edilmesinden kurtarıyor sonra aşık oluyolarlar daha sonra savaşın getirdiği olaylar var şiddetle tavsiye ederim Bernanrd Cornwell savaşı yaşatıyor sana adeta pişman olmazsınız

Dilara Babuç, Kış Kralı'ı inceledi.
07 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabın neden duyulmadığına, okunmadığına dair hiçbir fikrim yok. Kitap konusu harika işlenmiş, okuyucuya farklı duyguları tattırabilen, anlatımı çok iyi ve güçlü karakterlere sahip. Umarım yanlışlıkla bile olsa bir gün birilerinin eline geçer ve kitap gerçek değerine kavuşur.

lutfkurt, Azincourt'u inceledi.
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Açıkçası şu an çok önyargılı yaklaştığımı farkediyorum kitaba. Tarihi olay örgüsüyle çok iyi harmanlamış Cornwell. Orta çağ Avrupa yapısının kafamızda şekillenmesini de sağlıyor. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

İlhan DALKIRAN, Azincourt'u inceledi.
 09 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Azincourt Savaşı hakkında daha önce okuduklarımın merakıyla bu kitabı okudum. Tarihi gerçeklerden yola çıkılarak yazılan bir romanı okumak isterseniz okuyabileceğiniz bir roman olmuş. Ben çok beğenmedim sebebi o kadar uzun bir şekilde savaşlar anlatılıyor ki çoğu yerinde sıkıldım.
Azincourt Savaşını İngilizler okçular sayesinde kazanıyor bu yüzden kahramanımız da bir okçu. Bunca savaşın içine bir de aşk hikayesi serpiştirilmiş ama roman tamamen savaşı anlatmak üzerine kurulduğu için diğer olayların gidişini kolayca tahmin edebiliyorsunuz.
Romanı okumayı düşünenler önce Azincourt Savaşı hakkında kısa bir araştırma yaparlarsa kitaptaki olayların anlaşılması daha kolay oluyor. Romanın son sayfalarından da bu tarihsel bilgilere ulaşabilirsiniz.
Yazarın Kutsal kasenin peşinde üçlemesi de bir okçunun gözünden yine aynı dönemi anlatıyormuş ama okuyacağımı pek sanmıyorum. Çizgi roman seven dostlar aşağıdaki sayfadan Crecy Savaşı ve İngiliz okçuları hakkında güze bir çizgi roman okuyabilirler.
http://www.cizgidiyari.com/...avasinin-oykusu.html

Kenan ÖZ, Şeytanın Atlıları'ı inceledi.
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Macera severler için harika bir kitap.
Hooktonlu Thomas okçu ve savaşçı olmak istiyor, ama babası onun rahip olmasını istiyor. Kutsal hazine peşinde Thomasın başına gelmeyen kalmıyor. Akıcı sürükleyici tarihi bir roman.

Bilgehan Bölek, Azincourt'u inceledi.
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Azincourt Kalesi demek daha doğru olur herhalde. Fransız bir okçunun savaş ve aşk hikayesini anlatıyor. Hollywood tarzı olabilir ancak gerçekten bir film izlercesine sizi peşinden sürüklüyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Bütün İncelemeleri Göster