Bilal Yararlı

Bilal YararlıAkıbet Cennet Mi, Cehennem Mi? yazarı
Yazar
9.2/10
249 Kişi
1.239
Okunma
49
Beğeni
5,9bin
Görüntülenme

Okurlar

49 okur beğendi.
1.239 okur okudu.
22 okur okuyor.
220 okur okuyacak.
11 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Öğretmen mum gibidir Kendisi eriyor insanlara ışık saçıyor :)
Bilim şunu kabul etmektedir ki: Hiçbir yapı veya kuram mimarsız olamaz. Eğer evren bir yapı olarak kabul ediliyorsa mimarı araştırılmalıdır. Aksi takdirde bilim tapıcıları kendileriyle çelişmektedirler.
Reklam
İnsan babasına güvenmez mi? Bir baba çocuğunun kötülüğünü ister mi?.. Ama ne her baba güvenilirdir ve ne de her baba çocuğunun sadece iyiliğini ister.
Bakmayın öğretmenlerin çoğu da okumaz. Kütüphaneden en az kitap alıp okuyan yine de öğretmenlerdir.
Hanım Sahabilerin Fazileti: İslam dışında hiçbir din, hiçbir ideoloji ve akımda bu kadar kadın öne çıkmamıştır. İslam tarihi, faziletli kadınların menkıbeleriyle doludur. Üstelik faziletli hanımları övmede de Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem, kendisi öncü olmuştur. Hanım sahabilerin üstünlüğünü o vurgulamıştır. İhya hareketi sonucu dünyada ve ahirette üst makamlara ulaşan hanım sahabilerin sayısı çoktur.
Örnek Hayatlarıyla Hanım Sahabiler
Örnek Hayatlarıyla Hanım Sahabiler
Reklam
Bir darbeyi beklemek Darbenin kendisinden Daha acıdır🍂🍂
Takip
Takip

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
160 syf.
7/10 puan verdi
·
291 günde okudu
İbret-i âlem için...
Kitabı okurken binbir türlü duygu ve düşünceye kapılıyorsunuz. Öyle ki kitap daha çok din üzerine ve ders almaya yönelik yazılmış. Parmaklıkların ardındaki gerçek kişilerin ağzından alınan hikâyeleri (ibreti ve doğru yolu bulma) konu edinmiştir. İşinde, gücünde Allah olmayanın yolu da bahtı da kapalıdır. Haram maldan ve mülkten hâyır çıkmaz. Üç günlük şu dünyada lâyıkıyla yaşayanlardan olmak dileğiyle. Rabbim kimseyi ailesiyle, evladıyla ve eşiyle, dostuyla sınamasın. Yolumuz din ve Kur'an yolu olsun. Güzellikler peşimizden ayrılmasın. Öyle ki kitap beni o kadar etkiledi ki içimdeki tüm duaları dile getirmek istedim. Kitapta kişinin zora düştükten sonraki hayatında nasıl Allah'a sığındığı ve tüm yaptıkları hataların farkına varmaları, doğru yolu bulmaları gösterilmiş. Rabbim bizi kötü yollara ve olaylara düşürmeden önce her zaman, her yerde ona sığınmamızı nasip etsin..Sevgiyle kalın..
Mahkum Eden Hayatlar
Mahkum Eden HayatlarBilal Yararlı · Dua Yayıncılık · 201940 okunma
230 syf.
10/10 puan verdi
Şimdi gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Sadece düşünün. Gözünüzü bir ormanda açıyorsunuz. İnsanlardan,insanlıktan dahası kendinizden bile bihabersiniz. Vücudunuzdaki organların bile işlevini bilmiyorsunuz. Bir vakum ortamından o ormana düşmüş gibi hissediyorsunuz. Bir gün ölümü ve dinleri keşfediyorsunuz. Şimdi soruyorum siz şartlandırılarak bu güne kadar gelen insanlara: Dünyaya bu şekilde gelmiş olsaydınız şu an olduğunuz ve bununla övündüğünüz kişi olabilir miydiniz?Ödün vermemek için mücadele ettiğiniz kişiliğiniz bu denli mı olurdu? Milyonlarca din ve inanç arasında şu an savunduğumuz inanca sahip olabilir miydiniz? Kitap gerçekten tüm bunları düşündürüyor. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Meçhul Adam
Meçhul AdamBilal Yararlı · Dua Yayıncılık · 2008147 okunma
221 syf.
·
Puan vermedi
Geceye doğru ev halkının uyumaya gittiği saatlerde yine adetim olduğu üzere mutfakta tek başına yarım saat dahi olsa kitap okuma başladım. Baba evinde ve ihl öğrencisiyim. O dönemde okumadığım gün yoktu. Elhamdülillah. Ve arkadaştan emaneten almış olduğum "Akibet Cennet mi, cehennem mi? Kitabını okumaya başladım. Kitabın içeriği Ayet ve hadis çerçevesinde Ölüm, Kabir hayatı, cennet, cehennem, sorgu, sırat, Berzah alemi, münker ve nekir vs vs konular işleniyordu. Daha doğrusu kitap üniversitesi öğrencilerinin bir kaza sonucunda kendi aralarında bu konular üzerine karşılıklı olarak yapmış oldukları konuşmaları ele almış. Evet saatin geç olması, ortamın da sesiz olması ve henüz dini donanıma tam vakıf olamadığından dolayı içime bir ürperti geldi. Samimi söylüyorum yerimde kıpırdayasım gelmedi. Kitap öyle bir anlatmıştı ki sanki okunanları o an yaşayacaksınız gibi bir his veriyordu. Daha okumaya vaktim olduğu halde O an ki duygu ve düşüncelerimden (şimdi öleceğim, azrail gecelecek, şekli şemali, cehennem vs) dolayı kitabı daha fazla okuyamadan uyumaya gittim. Tabii gözüme uyku da girmedi. Ertesi gün kitabı okulda bitirdim. Velhasıl kitap epey etki etti.
Akıbet Cennet Mi, Cehennem Mi?
Akıbet Cennet Mi, Cehennem Mi?Bilal Yararlı · Dua Yayıncılık · 2007389 okunma