Giriş Yap

Bilal Yararlı

Yazar
9.2
237 Kişi
Unvan
Yazar

İncelemeler

Tümünü Gör
640 syf.
·
52 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap çok güzel lakin eksiklikleri ve yanlış düzeltilmesi gereken tarafları var. Ama çok güzel bir kitap Kürsülerden genelde Erkek sahabilerden bahsettiler. Birazda Hanım sahabilerden bahsetseler günümüz genç kızları daha iyi kavrarlar İslamiyeti. İslamiyetin davasını nasıl yaşanması gerektiğini anlarlar. Cihadı, hicreti ,zorluğu,ilmi ve dava uğrunda HANIM SAHABİLERİN nasıl yaşadıklarını bilseler bu kadar rahat bir kafa yapıları olmaz. Gençliğin depresyona girmeye vakti kalmaz….
Örnek Hayatlarıyla Hanım Sahabiler
9.0/10 · 11 okunma
2 yorumun tümünü gör
Reklam
208 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ta Hz. Adem'den bu yana İblisin yaptıklarını anlatan, ve insanı dehşete düşüren müthiş bir kitap. İnsan okudukça meğer İblis insana ne vesveseler telkin edip yoldan çıkarıyor da, insan bunun farkına varamıyor ve hep kendi içinden gelen bir ses olduğunu düşünüyor. Ne kadar da ahmakça! diye düşünmekten kendini alamıyor. Zaten Bilal Yararlı gibi bir yazarın kitaplarından da bu beklenir. Okumadan önce %100 kaliteli ve akıcı bir kitap olduğunu bilerek okuyorum. Herkese tavsiye ederim. "Şeytan onlara vaad eder ve onları boş umutlarla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir." {Nisa-120}
İblis
8.9/10 · 51 okunma
·
221 syf.
·
Puan vermedi
Geceye doğru ev halkının uyumaya gittiği saatlerde yine adetim olduğu üzere mutfakta tek başına yarım saat dahi olsa kitap okuma başladım. Baba evinde ve ihl öğrencisiyim. O dönemde okumadığım gün yoktu. Elhamdülillah. Ve arkadaştan emaneten almış olduğum "Akibet Cennet mi, cehennem mi? Kitabını okumaya başladım. Kitabın içeriği Ayet ve hadis çerçevesinde Ölüm, Kabir hayatı, cennet, cehennem, sorgu, sırat, Berzah alemi, münker ve nekir vs vs konular işleniyordu. Daha doğrusu kitap üniversitesi öğrencilerinin bir kaza sonucunda kendi aralarında bu konular üzerine karşılıklı olarak yapmış oldukları konuşmaları ele almış. Evet saatin geç olması, ortamın da sesiz olması ve henüz dini donanıma tam vakıf olamadığından dolayı içime bir ürperti geldi. Samimi söylüyorum yerimde kıpırdayasım gelmedi. Kitap öyle bir anlatmıştı ki sanki okunanları o an yaşayacaksınız gibi bir his veriyordu. Daha okumaya vaktim olduğu halde O an ki duygu ve düşüncelerimden (şimdi öleceğim, azrail gecelecek, şekli şemali, cehennem vs) dolayı kitabı daha fazla okuyamadan uyumaya gittim. Tabii gözüme uyku da girmedi. Ertesi gün kitabı okulda bitirdim. Velhasıl kitap epey etki etti.
Akıbet Cennet Mi, Cehennem Mi?
9.1/10 · 309 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42