Bilal Yararlı

Bilal Yararlı

Yazar
9.4/10
74 Kişi
·
259
Okunma
·
19
Beğeni
·
2776
Gösterim
Bazı insanlar size karşı haklı olduklarında sizleri bakışlarıyla ezer, sorularıyla küçültüyor, benliğinize nefreti ekerler.
Bilal Yararlı
Sayfa 24 - Dua Yayımcılık
Bazen insanlar, sizde bir değişimin olamayacağına şartlanmışlardır. Hz. Ömer'i bilirsiniz. İman etmeden önce, Müslümanlara karşı şiddeti uygulayanların başını çekiyordu. Atalarının dinine sımsıkı bağlı ve inananlara işkence edecek kadar azgın görünüyordu.
O yüzden o zamanki müminler şöyle dermiş:
-İbn-i Hattab'ın eşeği iman eder, ama Ömer İbn-i Hattab iman etmez.
Ne demek istediğimi anladınız. İnsan değişkendir. Ve azgın kimse dahi eşekten önce imana gelebilir.
Söz konusu insan olunca bütün ihtimaller geçerlidir.
Bilal Yararlı
Dua Yayıncılık
-Bu kadar ağır azabı hak edecek iş yapmamıştım.
-Sen galiba aldatıcılığı hafif sanıyorsun. Emin gözüküp aldatmak en büyük suçtur. Azabın şiddetlisi sizin içindir.
Eski zamanlarda popüler bir kitap olduğumu sanırdım. Tecrübelerim, ancak bir sayfa kadar yer işgal ettiğimi öğretti. Farkına vardığımda, bir cümle kadar değerirnim olmadiğini gördüm. İsmim kadar bir kelime olabilsem kendimi bahtlı sayarım. Ona da razı değilseniz beni heceleyerek bir edatla başkasına nispet edebilirsiniz. Şunda anlaşalım, yerinde durabilen sahih harf olsam kafidir.
Allah Resûlü şöyle demiştir:"Ben nasıl rahat olabilirim ki,sur'un sahibi sur'un ağzına almış, alnını eğmiş,kulağını vermiş, kendisine emir verilmesini bekliyor ki sur'a üflesin."
Resulullah'ın bu sözü karşısında, o nazenin kalp sahipleri Sahabeler, cuş-u huruşa gelip "Ey Allah'ın Resulü, o anda biz ne diyelim?"diye sorarlar.
Allah Resûlü:" Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.Allah'a güvenip, dayandık, deyin." der.
Bilal Yararlı
Sayfa 101 - Dua Yayıncılık
-Denilir ki; kul günahlarla baş başa kalıp işlerken Allah mü'minlerin ona karşı nefret duygusu yerleştirir. Ve kul da bunun farkına varmazmış. Kul, Allah'ın emirlerine aykırı hareket ettiğinde sevenleri onu yermeğe başlarmış.
Bilal Yararlı
Sayfa 95 - Dua Yayıncılık
221 syf.
·10/10
Bismillah...

Bu kitab'a sıradan bir roman gibi bakılmamalı. Kesinlikle bütün gençlerin, özellikle Üniversiteli kardeşlerimizin okuması gereken bir kitap. Kalbinde zerre kadar iman bulunan her kesin göz yaşları bir kaç damla bile olsa akacaktır...

Ayriyetten yazar'ı olan Bilal Yararlı kardeşimizin hayatı da araştırılmaya değer bir hayattır..

Bilinçlenme duası ile hayırlı okumalar...
221 syf.
Ölümü, kabri, mahşeri, hesabı, sıratı, cennet ve cehenemi...
Öyleyse ölüme / bir ahiret yolculuğuna hazır mısınız?
Bu çalışma, inanan ve inkar eden bir grup üniversiteli gencin otobüslerinin uçuruma yuvarlanmasıyla başlayan bir ölüm / bir ahiret yolculuğunun romanıdır. Bu yolculukta karşılaşılan tek gerçek, inanılan / inkar edilen "hakikat"tı.
AKIBET; o hakikatle ayetler ve hadisler ışığında yüzleşmenin romanıdır. Okuyun, yüzleşin...
221 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Bilal Yararlı ' nın sevdiğim ve etkilendiğim bir kitabı daha...
Her yaştan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bir grup inkar eden ve Allah'ın yolunda olan üniversite öğrencilerinin bir okul gezisi sırasında otobüslerinin devrilmesi ve artık gerçek ve sonsuz olan alem için sorguların, hesapların,berzah, kabir,sırat, cennet ve cehennem zamanının ve aleminin başlaması demektir. Bu süreci ayetlerl destekleyip güzel akıcı bir dille anlatan yazar yine vermek istediği mesajı çok yalın bir halde dile getiriyor. Okurken korkudan ve heyecandan kalp atışlarımın hızlanması heralde kitaptan ne kadar etkilendiğimi gösterir. Umarım biz de o(kitapta bahsedilen karakterler) kurtuluşa erenlerden oluruz inşallah.

Bilal Yararlı
208 syf.
·Beğendi·10/10
Sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ve cok beğendiğim kitapların arasında yer aldı diyebilirim.Şiddetle tavsiye ederim, herkesin okuması ve kütüphanesinde bulunması gereken bir kitap.
221 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitabı okuyan herkesin üzerinde olumlu yönde etkisini mutlaka göreceklerdir..
Üniversite gençliği yaşam ve sonuç
208 syf.
·4 günde·8/10
özellilkle sondaki hikayelerle puanım bir anda 7 den 8 e yükseldi... okunması kesinlikle gerek olan bir kitap spoiler etmiyim alın okuyun mutlu olacaksınız kısasslar çok hoşunuza gidecek
320 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Kitap
Güzel ülkemde özgürlüğün olmadığı herşey dikta yönetimi ile yönetildiği zamanı anlatıyor.
Tabi iman edenlerin sabır Ve mücadelesini
Ve Allahın ayetini duyuyorsunuz.
"Onlar ağızlarıyla üfleyerek Allahın nurunu söndürmek istiyorlar. Fakat Onlar istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır. "
221 syf.
·9/10
Kitap çok güzel başucu kitaplardan olmalı bence kitabı okurken dünyadan kopup farklı bir dünyaya dalıyorsun ve kendini hesaba çekip acaba benim yapmam gereken nedir diye soruyorsun kendi kendine...
230 syf.
·8/10
Duyu organlarının bile ne işe yaradığını bilmeyen bir adamın zaman içerisinde aklını kullanarak hidayet yoluna girmesini anlatıyor. En sonunda yaşanan her şeyin rüya olması biraz sinir bozucu gelsede okunmaya değer bir kitap.
160 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu kitap; sömürülmüş ve tarumar edilmiş hayatların rahmet damlalarına olan özlem ve iştiyakın eseri.

Bu kitap; adil suçlardan zindana girip Yusufi Mahkumlar ile tanışarak iman ve hitayet tohumlarının kalplerine misafir olduğu ve bunun neticesinde nedamet ve tövbeler ile Rabbe kul olma cehdinde bulunan Mahkum Edilen Hayatların hikayesi.

Bilal Yararlı'nın kaleminden tek çırpıda okuyacağınız bir eser daha: Mahkum Eden Hayatlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Bilal Yararlı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 19 okur beğendi.
  • 259 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 72 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.