Burcu Büyükyıldız

Burcu Büyükyıldız

Yazar
7.8/10
218 Kişi
·
543
Okunma
·
63
Beğeni
·
3.382
Gösterim
Adı:
Burcu Büyükyıldız
Unvan:
Türk yazar
Doğum:
İstanbul, 1987
Burcu Büyükyıldız, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mezuniyetinden bu yana özel sektördeki profesyonel kariyerine devam etmekte olan genç yazar, 2011 yılında evlendi. Eğitim hayatından beri kurgulamaya devam ettiği hikâyelerini ilk kâğıda döküşü 2012 yılında başlamıştır. O tarihten beridir de aktif olarak sosyal medyada hikâyelerini okuyucuları ile buluşturmayı sürdürmektedir.
"Hiç... Kalp ağrısıyla uyuduğun oldu mu?" Yanan gözlerini kapattı. Onu kucağında daha sıkı sarıp, dudaklarını boynuna bastırdı. Son nefesine dek, ona olan özlemini dindiremeyeceğini biliyordu. "Her gece..." diye fısıldadı. "Senin yokluğunda her gece..."
"Bırakma..." Asla bırakmam , küçüğüm. Ne olursa olsun, benden gidemezsin. Ne yaşarsak yaşayalım, sonsuza dek benimsin."
“Eski bir efsaneye göre...” diye mırıldandı saçlarını hafifçe kavrarken. “Zamanın birinde, bir yerlerde, idam mahkûmlarının boynuna bir çiçek asılırmış.” Parmakları onun bakmaya doyamadığı gözlerinin kenarında dolaştı. “Hem umudu... Hem de ölümü simgeler gibi... Hem kurtuluş, hem de yenilgi...” dedi dudaklarını onunkilere sürterken. “Rengi, senin gözlerinin renginde... Ne mor, ne mavi... İsmi, Cezayir Menekşesi...”
Burcu Büyükyıldız
Sayfa 483 - Ephesus Yayınları
"İyiyim ben,"dedi artık kalbine sığdıramadığı aşkının sesine taşmasına izin verirken,"sen az önce sarıldın ya bana...Kendi isteğinle bana koştun ya...Ben çok iyiyim güzelim."
Mutluluk, varlığı yalnızca ufacık bir iğne ucunun dokunuşuna bağlı olan bir balon gibiydi. Ne kadar büyükse, patlaması o denli şiddetli ve yok ediciydi.
"Kadınlar için çıkan savaşları unutuyorsun. Onlar uğruna kardeş kardeşe düşman olur, kan dökülür, şehirler fethedilir ve dünya yerle bir olur. Bir kadının sebep olacağı şeyleri çok küçümsüyorsun."
İlk görüşte aşka umutla inananlara... İlk görüşte aşkın büyüsüne kapılanlara... Ve yüzyıllardır anlatılan, yaşanan ve sonsuza dek varlığını koruyacak olan aşk'ı bekleyenlere...
''Her şey burada başladı'' dedi Sarp. Dudaklarını Onun alnına bastırırken. Derin bir soluk aldı. ''Senin bana gelişin... İlk gözlerime bakışın''
509 syf.
·Beğendi·10/10
#kitapyorumu
#AşkHerşeyiAffederMi
#BurcuBüyükyıldız

Burcu ve Demir birbirlerini ilk gördükleri anda dünyada sadece kendileri varmış ve o anda zaman durmuş gibi hissettiler. Gözleriyle konuştukları yaşayacakları günlerin habercisiydi...

‍️ Burcu: Naif bir kadın, güçlü ve mücadeleci, özgürlüğüne düşkün.. Sevdiği adam için özgürlüğünü feda edilecek kadar fedakar..

‍️ Demir: Tutkuyla, kıskançlıkla seven bir adam. Benim olana, benim dediğime benden başka kimse dokunamaz diyen tutkulu adam.

Burcu’nun mücadelesi, geçmişte yaşadıkları zordu. Demir’in varlığını hissettiğinde kalbi yerinden çıkacak kadar atarken tek isteği sonsuza kadar Demir’e ait olmaktı. Tutkuyu, acıyı ve sahiplenmeyi Demir’in kollarında hissetti.

Delicesine aşık oldu, aşkından deli divane oldu..

Demir’in Burcu’ya hissettiği aşk değdiği her yeri yakıp geçiyor. Takıntı derecesinde, kendini kaybedercesine seviyor...

Tutkuyu ve aşkı iliklerine kadar yaşadılar. Kırıldılar, yoruldular, herşeyi fazlasıyla yaşadılar.

️ Demir sadakatinden, Burcu aşkından hiç vazgeçmedi.

Aşkın herşeyi affedip affetmeyeceğini birlikte öğrendiler.

Şimdi sizlerde aşkı, tutkuyu, acıyı, mutluluğu zirvede Burcu ve Demir ile yaşamak ister misiniz??

Geç kalmış sayılmazsınız mutlaka bir an önce okuyun..

️ Kitap büyüleyici bir kurguyla, başarılı betimlemeler ile olayların içinde kendinizi ait hissedecek mükemmellikte yazılmış.

Beğenerek, keyifle, mutlulukla okudum.

Yazarımızı tebrik ediyorum.
“Aşkı mükemmellikle anlatan kadın”
Okuyun, okutturun..
Tavsiyemdir. 5/5
640 syf.
·7 günde·8/10
↬ Burcu Büyükyıldız'ı ilk "Çilek Mevsimi" ile tanımıştım. Çilek Mevsimi'ni sevmemiştim. Yani sadece aşk vardı, arkada dönen bi olay olsa da... Dolu dolu sadece onu okuyosunuz ve bunu beni baymıştı. Elimdeki "Bir Günah Gibi"yide daha okumadan önyargımın sonucu direk satmayı düşünmüştüm.
Hatta kitapçıya gitmek için hazırlık yaparken elime almıştım. Kitaplıkta duralı iki yıl olmuştu resmen. Elime almışken de biraz karıştırayım/kurcalayayım dedim ve farkettim ki ben bunu vermek istemiyorum ∩▂∩

Sonra o ele alışla başlamam bir oldu. Ama iyiki de vermemişim kitabımı. Çünkü o önyargılarım yıkıldı ve iyi bir ders oldu bana. Hemen ilk kitabı beğenmeyip yazarın diğer kitaplarını da yok saymak yanlış bir davranış olduğunu iyicene öğrenmiş bulundum efenim :)

↬ Evett! "Bir Günah Gibi" çok severek okudum. Çünkü heyecan vardı. Olaylar tıkır tıkır işledi. Heleki ilk 400 sayfayı çok zevkle okudum. İlk 400 sayfa kalpti benim için. ∩﹏∩

↬ "Çilek Mevsimi"inden aşina olduğum Sarp Aras'ın hikâyesini bu denli farklı olacağını düşünmezdim. "Çilek Mevsim"indeki o gizemli Ela'nın da olayının bu denli üzücü olacağını da bilemezdim.
》Belki de beklemediğim bir kurgu olduğu içindi bu merak ve heyecanlı okuyuşumla sevgim...

▪ Ama şöyle bi gerçekte var ki! 400-500 arası sırf aşktı ya sırf yani o sayfalarda çok sıkıldım, bir geçip gidemedi. Tamam böyle bir kurgu, hikaye, için aşkları dolu dolu anlatılmalı zaten ancak bu denli uzun olması beni sıktı biraz. Fazlaydı ya! Belki siz seversiniz bu tam anlamıyla zevk meselesi ama o sayfalarda baygınlık geçirdiğimi anımsıyorum

》O baygınlığın ardından, sayfa 500 den sonra yine bi olaylar dönmeye başlayınca beni kendime getiridi. Güzelcene okudum. Bitirdimm..
Sonuç → mutluyum!

↬ Kitap her şekilde akıcıydı. İlk 400 sayfayı çok severek okuduğum için hele o sayfalar ne ara gelmişim ne ara geçmişim hiç farketmemiştim. 400'den sonrası da akıcı bi şekilde okunmadı mı? Okundu. Ancak o sayfalar bana ekstra uzatılmış geldi. Bu kadar uzatılmadan da özüyle bitebilirdi. Tabi kitabın fanları için onlara dolu dolu gelmiştir. Bundan eminim... Ama benden biriyseniz sizede uzun geleceğini eminim :)

▪ Cidden bir şans daha verip başlayıp okuduğuma mutluyum. "Çilek Mevsimi"nin üstünde bir kitaptı. Daha hissederek okudum, duygular daha gerçekçi geldi tabi bazı şeyler de ütopiklik olsada...

↬ Burcu Büyükyıldız'in kitaplarını canım efsane bir şekilde 'aşk' istediğinde başvuracağımı belledim. Çünkü dolu dolu bazende bıktıracak düzeyde var kitaplarında...

~Eğer ki şöyle dolu dolu bir aşk hikayesi okuyayım efenim biraz da heyecan, gizem olsun diyorsanız işte o kitap budur derim :)

İyi Okumalar!
512 syf.
·1 günde·7/10
Evet sarp sonrası kızımiz Mira yi okudum
Diğer kitaba göre nedense birazcık düşük geldi bana.
YaziM şekli düzelmis konular geçişler güzel ama kitabın yarısından çoğu aşk :) her sayfa hemde böyle hep aynı şeyi okuyor gibi oluyorsunuz yani ben öyle oldum ama sevdim yinede :)
10/6 veririm kitaba sanırım fena halde aşk okumak istiyosaniz okuyun beni pek açmadi ama yinede okunabilir bi kitap
640 syf.
·2 günde·7/10
Spoiler(bu kelimeyi yazmaktan hoşlanmıyorum yok mu bunun Türkçe karşılığı) içerir. Arada kaldığım kitaplardan biriydi. Sevip sevmediğime karar veremiyorum. 400 sayfa boyunca "zorbasın, beni kaçırdın, istemiyorum seni, uzak dur benden" diyen bir Ela ile "senden asla vazgeçmiyorum" diyen bir Sarp arasında gidip geldik. Çok fazla uzatılmıştı bana göre ki bütün olaylar geriye kalan 230 sayfada çözüldü. Yine bir Stockholm Sendromu konusuydu ki bence artık bundan vazgeçilmeli. Sizi zorla alıkoyan birine aşık olmak normal bir durum değildir. Ama aile ilişkileri, Sarp'ın annesiyle babasının birbirine aşkı, kuzenlerin arkadaşlıkları, çok güzeldi. Tam sahip olmayı isteyeceğiniz bir aileydi. Sarp'ın annesinin ve babasının Ela'ya sahip çıkmaları koruyup kollamaları gerçekten çok güzeldi. Yeni bir yazarımız. Akıcı bir kalemi var. Eminim zaman geçtikçe çok daha güzel eserler verecektir.
512 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle kesinlikle bu yorumları haketmeyen bir kitap okudum yapılan yorumları okudukça şaşırıyorum aynı kitaptan mi bahsediyoruz acaba diye ben çilek mevsimini de yağız ve mirayı da çok sevdim severek okudum size tavsiyem denemeden geçmeyin ve ilk yazarın aşk herseyi affeder mi kitabından başlayın kitaplar bir seri ilk basılan kitap çilek mevsimi fakat aşk herseyi affeder mi miranın anne ve babasinin hikayesini anlatıyor ben bunu bilmiyordum ve ikinci kitap olarak okumaya başladım
640 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Burcu Büyükyıldız yine güzel bir kitap yazmış. Aşk Her şeyi Affeder mi? adlı kitabın baş kahramanları olan Demir ve Burcu'nun oğlu Sarp'ın aşkı bulması ve aşık olduğu kızın kalbini kazanmaya çalışması anlatılıyor.
Ela, annesini küçük yaşta kaybetmiş babası ve iki ağabeyi ile birlikte yaşıyor. Ama aile sevgisi nedir maalesef öğrenemeden büyümüştür. Ana okulu öğretmeni olarak bir kreşte çalışmaktadır Ela, çok sıkı yetiştirilen nefes bile almasına zor müsaade edilen sıkıcı bir hayatı vardır. Ve sorumsuz bir baltaya sap olmayan ağabeyleri ve çalıştığı tüm parayı son kuruşuna kadar almaları Onu daha da bir mutsuzluğun içine itmektedir.
Ela, gizliden gizliye aldığı zammı iş yerinden almayıp müdürlerin de birikmesini istemiştir. Babasına her şeye rağmen kıyamadığı için Onu da alıp gidip özgür olma hayalleri vardır. Parayı biriktirebildikten sonra....
Sarp, günlük ilişkiler yaşayan iş kolik, disiplinli ve çapkın bir adamdır. Ama hayatında boşluk hissetmektedir ve artık tek gecelik ilişkiler den de tatmin olmamaya başlamıştır.
Bir gün yeğeni için oyuncak almak için bir oyuncakçı da bir iki genç kızın konuşmalarına şahit olur ve Konuşan kızın yüzünü görünce, daha doğrusu yemyeşil gözlerini görünce artık O gözleri unutamaz ve bir sapık gibi her gün Onun işe gelmesini ve işten çıkışını izler. Ela Sarp'ta resmen saplantı haline gelmiştir. En sonun da kuzenine anlatır ve kızın hakkında bazı şeyler öğrenir . Ondan vazgeçmek ister çok uğraşır ama vazgeçemez. Ama Ela'nın karşısına çıkmak için çok geç kalmıştır. Neden mi?
Çünkü Ela abisinin kumar borcu karşılığında Hasan adında bir adamla zorla evlendirilmiştir. Bir de üstüne adamdan dayak yeyip hırpalanmaktadır. Bunu öğrenen Sarp Ela'yı kaçırır evet yanlış duymadınız başkasının karısını kaçırır.
Olaylar böyle başlar....
Bakalım Sarp kendine aşık edebilecek midir? Ela'yı ...
Ela'nın kocası peşlerini bırakabilecek midir?
Peki Sarp'ın ailesi bu işe ne diyecektir?
Bunları okuyup ta öğreneceksiniz.
İyi okumalar....
528 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Güzel sarışınımız Selin, başarılı bir iç mimardır. En yakın arkadaşı Emoş'un çalıştığı şirketin yılbaşı partisine katılır Selin, Emoş ile birlikte. Ve bu partide gördüğü adama adeta vurulur. Bu adam, hiç kuşkusuz ders verdiği okulda kendisine "Buz Pelerin" lakabı takılan Kuzey Doğan'dan başkası değildir.
Kuzey, kendini aşktan arındırmış, kadınlarda sadece tutku arayan bir adam. Aynı kuzenleri gibi. Ünlü ve başarılı bir avukat ...
Burcu Büyükyıldız'ın kitaplarında en sevdiğim şey, kalabalık aile-kuzen ortamı...
Kitap kesinlikle güzeldi. Tavsiye ediyorum. iyi okumalar...
512 syf.
·Puan vermedi
Kurgu hikaye aslında hoşuma gitti ama yazarın o aşkı anlatım tarzını sevemedim bi türlü, çokk sıkıldım kitabı okurken.. Hatta bazı yerlerde atladigim bile oldu. Birde sanırım çokk mutlu hikayeler bana göre değil sıkılıyorum. ..
528 syf.
·3 günde·8/10
Yılı Cezayir Menekşesi kitabı ile bitirmekten mutluluk duyuyorum. Bildiğim kadarıyla Aşkın Renkleri serisinin üçüncü kitabı. Yanlışsam lütfen düzeltin.
Ben Kuzey ve Selin'in hikayesini okumaktan zevk aldım. Kuzey'in kalabalık ailesinin de yer alması hikayenin tadı, tuzu olmuş.
Kitabın en beğendiğim özelliği karakterlerin duygularını hissetmem oldu. Kuzey'in soğuk, başarılı, korkusuz avukat kimliği ve Selin'in karşında ki arsız kimliği çok güzel harmanlanmış. Geçişler çok güzeldi. Bir tarafta buzdolabı görünümlü Kuzey (hatta lakabı buz pelerin), diğer tarafta tutkularına engel olamayan arsız Kuzey.
Selin ise; aşkı için savaşması, sabırsız halleri, hiçbir şeyi içinde tutamaması ve güzelliğini okumaya değer.
Gizem ve aksiyon kısımları da hoşuma gitti. Son bölümlere doğru büyük şok yaşattı bana yazar.
Söylemeden geçemeyeceğim yatak odası ve otele bayıldım. Orada olmak isterdim 🤣
Son olarak; Barut ve Kıvılcım'ın hikayesini çok merak ediyorum. Acaba ne zaman okuyacağız?
Unutuyordum Kitabın kapağını ve iç tasarımını çok beğendim.
Seneye görüşüüürüz 🤣
528 syf.
·18 günde·4/10
Sevgili Burcu Büyükyıldız'ın kalemi ile Çilek Mevsimi kitabıyla tanışmıştım. Başlangıcını sevsem de klişe bulmuştum. Yazarın bir kitabını daha okuyup öyle karar vermek istedim ve maalesef sonuç yine hüsran :( Yazarı o kadar naif bir hanımefendi ki kötü bir yorum yapmak beni üzüyor. Ama sevmediğim bir kitaba da sevdim, harika deyip geçmek öncelikle kendimi sonra sizi kandırmak olur. Sevenlerine ve yazara saygım sonsuz ama sevmediğim noktaları belirtmek isterim. Kitabın konusu, karakterleri tamamen klişeydi. Zengin, mevki sahibi, ulaşılması imkansız erkek karakterin hicbir kadına bağlanmak istememesi, kadınlarla sadece tek gecelik ilişkiler yaşaması, hayatına giren kadın baş karakterin hayatında gördüğü en güzel ve kusursuz kadın olması, başlarda ona sadece fiziksel olarak sahip olmak istemesi, birlikte olduktan sonra sana benden başka kimse sahip olamaz tek erkeğin benim horozlanmaları, anca kadının başına bir şey gelince aşık olduğunu(!) fark etmesi, diğer yan karakterlerin gerçekçi olmaması özellikle çiftin anne babaları o ne genişliktir Yarabbi ! Ve daha bir sürü şey... Maalesef baştan sona klişe ve gerçekçi değildi bütün diyaloglar o kadar kalıptı ki... Aynı diyalogları ve karakterleri Fatih Murat Arsal'ın ve Asude'nin kalemi de dahil olmak üzere bir sürü kitap ve filmde görmüştüm. Ve hiç birini sevmemiştim. :( Çok sevenleri var biliyorum zaten çerezlik olsun kafam dağılsın hafif bir şeyler okuyayım diye okudum ama sanırım bana göre değil. Çerezlik bir şeyler istiyorsam Sophie Kinsella tarzı yazarlardan şaşmayacağım. Yazarın elimde Aşk Her Şeyi Affeder Mi? adlı kitabı da var onu da uzun bir süre geçtikten sonra okurum herhalde. Neyse kitapla ilgili söylencek, eleştirebileceğim daha bir sürü nokta olsa da bu kadarı neden sevmediğimi anlatmak için yeterli sanırım. Kitabın kapak,cilt ve sayfa tasarımlarına ise bayıldım o ayrı :). Siz Cezayir Menekşesi'ni okudunuz mu? Klişelerden hoşlanır mısınız? Yorumlarınızı merakla bekliyorum sevgiyle kalın :)
.

Yazarın biyografisi

Adı:
Burcu Büyükyıldız
Unvan:
Türk yazar
Doğum:
İstanbul, 1987
Burcu Büyükyıldız, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mezuniyetinden bu yana özel sektördeki profesyonel kariyerine devam etmekte olan genç yazar, 2011 yılında evlendi. Eğitim hayatından beri kurgulamaya devam ettiği hikâyelerini ilk kâğıda döküşü 2012 yılında başlamıştır. O tarihten beridir de aktif olarak sosyal medyada hikâyelerini okuyucuları ile buluşturmayı sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 63 okur beğendi.
  • 543 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 265 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları