C. C. Humphreys

C. C. Humphreys

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
378
Gösterim
Adı:
C. C. Humphreys
Tam adı:
Chris (C.C.) Humphreys
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
473 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
#spoiler#

Dracula :) çocukluğumdan beri kalbimde.yer etmiş en kötü kahraman :) tabii bu aşkta pek te gecinemedigim annanemin katkısı büyük (nur çinde yatsın) ..aslinda gündüzleri pek birbirimize tahammülümüz yoktu sanırım... malum o yorgun ,ben ergen :) birazda dik kafalı olunca elinde kepçe ile kovaladıgını bilirim valla :) annanem ile maceralarımı yazsam pek bi eylenirsiniz yeminle :)
Neyse hava kararır evin bitmek bilmez işleri durulur, annanem başlar bize masal anlatmaya ağzından bal damlar ..tirnova cadısımı istersin ,kerevette bütün gece oturan cinler perilermi istersin, ağzım açık dinlerim ..ağaç kovuğunda kıstırılan ,sazdan örülmüş halıyla sarılıp 4 öküzün inleye inleye zor taşıdığı vampirleri anlatırdı. .derdiki "mezarı bi açmışlar tırnakları uzun ,dişleri köpek gibi uzamış bir adam" :))) ölmüş -dirilmisleri
"cadı kalktı " diye anlatırdı. ..gece gezen gündüz uyuyan bir çocuk olduğum içinde anneme şikayet ederken .."buna bişey olsa "cadı kalkar.,gezer evin içinde "derdi .
O zaman bu zaman bende oluşan bu gece yürüyenler.aşkının da.meyvesi vlad dracul dur :) bu kitapta vlad tepes in Stoker tarafından yaratılan vampirlik mitosu değil tamamen insanı yaşamı anlatılıyor ..babası isyan etmesin diye devşirme olarak alınışı ,fatih sultan mehmet han ile arasındaki çocukluktan kalma husumet..kardeşi Radu ve Mircea nın akibetleri...korkmamak için korkutmayı,işkence.görmemek için işkence etmeyi,ölmemek için öldürmeyi nasıl zaman içerisinde kazıklı lakabını aldığı. .tarihi roman olarak bize sunuluyor ..sevdiği kadın ,can dostunun ihaneti ,savaşlar ,savaşlar,savaşlar....

Ben onun hakkında ne bulursam okurum ..
Tarihteki bazı karakterlere inanılmaz takıntım vardır ki sanki onlarla birlikte o dönemde yasamisim gibi hissederim ..o konuya pek girmeyeyim, aklımdan şüphe falan edersiniz neme lazım :))

Vlad drakul efendim nam-ı diğer kazıklı voyvoda ilginiz ,merakınız,sempatiniz varsa okuyun ..
yok ,derseniz adına yazılmış tüm kitaplar bana kalır :))

sevgiyle kalın :))

Yazarın biyografisi

Adı:
C. C. Humphreys
Tam adı:
Chris (C.C.) Humphreys
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.