Camille Noe Pagan

Camille Noe Pagan

Yazar
6.7/10
25 Kişi
·
89
Okunma
·
0
Beğeni
·
679
Gösterim
Üzerinden atması gereken en zor şey fazla kilolar değil, başkalarının beklentilerinin ağırlığıdır.
Hayat öyle ya da böyle devam edecek. Tek fark onu nasıl ele alacağınızdır. Gelen dalgayı yakalayıp, onunla yol alabilir ya da akıntıya kapılıp dibe çekilebilirsiniz
"Üzerinden atması en zor şey, fazla kilolar değil, başkalarının beklentilerinin ağırlığıdır."
"Zorbalık yalnızca birilerine kötü lakaplar takmak ya da fiziksel açıdan zarar vermek anlamına gelmez. İnsanlara emirler yağdırarak her istediğinizi yaptırmak da zorbalığa girer."
"İnsanlar aşkın küçülmek anlamına geldiğini sanıyorlar. Yani asıl isteklerini bir kenara koyup kendini bir başkasına adamak olduğunu düşünüyorlar. Ancak böyle davrandığımız zaman da kırılıp güceniyoruz. Ne zaman ki kendi ihtiyaçlarımızı kabullenip, kendimize etrafımızdaki insanlar kadar parlak bir şekilde ışıldama fırsatı tanırsak işte o zaman birilerini gerçekten sevebiliriz."
360 syf.
·8/10
Arkadaşlık üzerine yazılmış olan bu kitap bana çok düşündürücü geldi.Arkadaşlığın bazen sınırlara dayalı olduğunu akıcı bir anlatım diliyle anlatıyor ve buna benzer konularda düşünmemi sağladı.

Anlatım basit olsa da insana bir şey katan bir kitap diyebilirim.Kapağı ve baskısını çok beğendim.Çoğu insan beğenmemiş olsa da benim çok beğendiğim bir kitap oldu,ayrıca duygusal da.

Tavsiye edebileceğim,sürükleyici ve kendine has bir kitap.Kesinlikle okunası.Kitaplığında yer etmesi gereken romanlardan birisi.
360 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Arkadaşlık kavramını sorgulayanlar için harika bir kitap.. Arkadaşınızın gölgesinde yaşamak.. Ailem dediğiniz insanın aslında aileniz olmayışı.. Kendinizden çok sevdiğiniz bir insanın aslında size o kadar değer vermeyişi... Farkındalık yaratan bir kitap. Tavsiye ederim :)
360 syf.
Arkadaşlık kavramını sorgulayan bir kitap. Çok beklenti içine girmeden okumalısınız. Sonuna gelene kadar neden hep taraflardan birinin verici olması gerektiğini sorguladım. Kitap bu açıdan sıkıcı gelmeye başlasa da gerçek hayatta örneklerini gördüm.

Siz siz olun kimsenin himayesi altında yaşamayın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Camille Noe Pagan
Unvan:
ABD li yazar

Yazar istatistikleri

  • 89 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.