Can Hikmet Değirmenci

Can Hikmet Değirmenci

Yazar
6.6/10
61 Kişi
·
201
Okunma
·
12
Beğeni
·
3.619
Gösterim
Adı:
Can Hikmet Değirmenci
Unvan:
Radyo programcısı,yazar
Uzun süre uluslararası şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapan Can Hikmet Değirmenci, "eğitimcinin eğitimcisi" sıfatıyla kişisel gelişim alanına giren birçok konuda danışmanlık ve eğitmenlik yapan uzman bir araştırmacı yazardır ve halen bu çalışmalarına devam etmektedir. Öfke yönetiminden stres yönetimine, güzel konuşma tekniklerinden beden diline kadar birçok konuda kurumsal firmalara eğitimler vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda radyo programcılığı da yapan Değirmenci, uzun süre radyonun romantik sesi olarak tanınmış ve çok geniş kitlelere ulaşmıştır.
1879 tarihi elektriğin icat edildiği tarih olarak gösterilsede Benjamin Franklin 1752 senesinde konuyla ilgili ilk deneyleri yapmaya başlayan kişidir.
285 syf.
·1 günde·8/10
Yapay zeka nedir sorusuna konuda uzman veya fazla bilgi sahibi olmayan kişiler için anlaşılır ve akıcı üslupla cevap veren bir kitap. Çok kolay okunuyor ve konuya dair temel bir alt yapı oluşturuyor. Yapay zeka ile yeni ilgilenmeye başlayan herkese kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yani sıra insan beyni ve duygusal zeka hakkinda da pek çok ilgi çekici bilgi mevcut...
264 syf.
·2 günde
Yeni umutlar yeni mutluluklar. Arayışlar içinde süren hayatlarımız. Her yeni kitapta yepyeni fikirlerimiz, hayallerimiz ve yüzleştiğimiz gerçek hayatlarımız.. Mutluluğun tanımı aslında kendimizde saklı ama önemli olan o tanımı keşfedebilmek.. Bu kitap bana mutluluğu nerede değil nasıl arayacağım hakkında bilgi verdi.
285 syf.
·579 günde·5/10
Kitap yapay zekanın nasıl işlediği hakkında çok fazla bilgi ve fikir vermiyor. Kitap daha çok YZ'nin tarihi gelișimi, dünyadaki, endüstrideki yeri hakkında yorumlar ve ünlü bilim insanlarının düşüncelerini içeriyor.

Kitabı teknik bir açıdan okumak isteyenlere kesinlikle önermiyorum. Genel kültür amaçlı okunabilir.
272 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
“Başarının ardından insan şımarma duygusunu hisseder, bütün kaslar harekete geçmiştir, yerinde duramaz olur, havalara zıplamak koşmak ister ve içindeki güç sevgiyle karıştığında çok güzel tablolara döner.” “İnsan hangi yaşta olursa olsun çocukça duyguların yaşandığı dünyadaki istekler küçük şeylerdir. Mutluluk da küçük şeylerdir. Mutluluk da küçük şeylerde saklı, insan bir çocuk gibi küçük şeylerden mutlu olmalı.” “İnsan duyguları yer altı hazineleri gibidir. Onları bazen kendiliğinden, bazen yaşadığımız olaylar sonucu fark ederiz. İnsanı insan yapan insanın varlığını hissetmek için hoşgörülü olmak gerek. Hoşgörülü olmak yaşama bakışınızdan tutun insanlar hakkındaki duygularınızı da olumlu etkiler.” “Yaşamın gerçek yanı çocuk kalbinde saklı. Saf ve temiz duyguların hakim olduğu küçücük kalplerde yaşamın gerçek yanı sevgi önemli yer tutar, orada devamlı öğrenmenin yanında her şeye sevgi ile bakan bir dünya vardır.” “Çocukça duygular aslında insanın hep içindedir, yaşama çocukça bakarsanız her gün değişik şeylerin farkına varırsınız. Yaşamdan daha çok keyif alır daha az sinirlenir ve daha çok şey öğrenirsiniz.” “Sanat inceliktir, sanat nezakettir, sanat süslemedir, sanat güzelliktir, müziktir, resimdir, şarkıdır, şiirdir, romandır, felsefedir, mantıktır. Sanat, güzel olan her şeydir, sanatçıysa bütün güzellikleri içinde yaşayan insandır.” “İnsanda kalite, insanın düşünce gücünü kullanmasıyla başlar. Vizyonu, imajı, konuşma ve beden diliyle hissedilir ve daha birçok özelliğiyle devam eder.” “Kaliteyi içinizde hissedin çünkü kalite insanın ruhundadır. Ruhunuzdaki kaliteyi keşfedin ve kaliteli yaşamaya özen gösterin, mutlu olmak mı o zaten yaşamın kalitesidir.
Mutlu olmak için yaşam kalitesini yakalayın.” #CanHikmetDeğirmenci

Can bey yine harika bir eserinizi keyifle okudum. Biz okuyucularına bu harika güzellikleri sunduğunuz icin teşekkür ediyorum. Yüreğinize sağlık diyorum ve nice yeni eserler ile birlikte olmak dileğiyle.
175 syf.
·Puan vermedi
Masum bi aşktı bizimkisi. Ama günümüzde, masumiyet bile masum değil ki... Onu bile kirlettik.

Kim bilir sevilecek daha nelerin var?
Sahi her şeyin güzel mi senin?
136 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
"Aşkın en güzel tarafı insana insan olmayı öğretmesi ve bir zaman sonra yerini saygıya bırakmasıdır." "Aşk bir su damlası gibi berrak olmalıdır." "Sen kimsesiz zamanlarımın şarkısı gizli melodi sessiz akan nehirler gibi ıslak gözlerimde sevgi. Gecemi aydınlatan samanyolu aşk kokan zamanların en güzeli." "Her insan aşkı yaşamalı ancak aşkın ömrü bir buçuk ya da iki yıldır." "Aşk dünyanın en güzel duygusu, duyguların doyumsuzu, yaşamın anlamı, en güzel hazların yaşandığı duygudur. Ancak aşkın bir başka yüzü daha vardır o da acı çekmektir." "Çimenler, güller elbet her sonbahar solacaktır ancak çimenlerin yeşermesi, güllerin yeniden açması için ilkbaharlar devam edecektir." #Canhikmetdeğirmenci

Can bey kaleminize yüreğinize sağlık. Eseri keyifle okudum ve bir bölümünü seslendirerek paylaştım, umarım beğenmişsinizdir.
255 syf.
·4 günde·7/10
Birçok psikolojik sorunun nedeninin anlaşılmamak olduğunu vurgulayan sorunlu ilişki örnekleri. Beklentilerimiz benzeşirken birbirimizi anlama konusundaki yetersizliğimiz manidar gerçekten. Yalın akıcı dili sayesinde beğeni ile kısa sürede okudum.
325 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Öfke kontrolüne fazla değinilmediğini düşünüyorum. Motivasyon konusunda iyiydi diyebilirim. Yazar çoğunluk la kendi deneyimlerini/karşılaştıklarını aktarmaya çalışmış.
325 syf.
·32 günde·3/10
‘Başlıklar iyi görünüyor fakat imla ve anlatım bozukluğu açısından elden geçirilmeli. Büyük harf kuralından bile bihaber baskıya verilmiş, yetmemiş ikinci baskı aynı hatalarla çıkmış. Hataları düzeltmekten kitaba odaklanmakta zorlandım, umarım okumayı bırakmam.’ dedim ve bitirdim
325 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
“Çalışmak bir yaşam biçimidir, yaşam gelişim demektir, gelişim yaşam sürdükçe devam edecektir, her gelecek gün bu günden ileride olacaktır. Çalışma yaşamı da tıpkı yaşamdaki gibi çözülmesi gereken problemlerle doludur ve yaşam gelişim gerektirtir. Soruların tümüne doğru yanıtlar verirseniz gelişiminiz durmuştur ve çağın gerisinde kalmışsınız demektir.” “Bilgi insanın yaşama bakışını şekillendirir. Bilgi en değerli kaynaktır, ancak bu kaynağın nasıl kullanıldığı önemlidir. Bilgili olmak, bilginin ne kadarının kullanıldığı ile doğru orantılıdır, yani bilginizin ne kadarını kullanıyorsanız o kadar bilgili sayılırsınız demektir. Aksi taktirde siz ne kadar bilgili olursanız olun hiçbir önemi yoktur.” “İnsanlar genel olarak bilgili olduklarını zannederler, hatta bilgili tavırlarıyla iddialı tablolar sergilerler, oysa insan ne kadar bilgili olursa olsun mutlaka öğreneceği birçok şey vardır.” “İnsanın kişisel gelişimin tamamlayıcısı pozitif karakter, optimist bakış, yapıcı düşünce, önyargılardan uzak psikoloji ve özgüven gibi paradigmalar konusunda başarılı olması gerekir. Bu değerler insana özgüven kazandırır, öfke kontrolü de özgüveni yüksek, deneyimli, güçlü insanın başarıya yürüttüğü bir uygulamadır.” “Beyninizle düşünün kalbinizle karar verin çünkü öfke anında kırılan kalbinizdir.” CHD “İnsan öfke karşısında suçlu olabileceğini düşünmüyor ise öfke kontrolünde başarılı olması çok zordur.”CHD “Öfke insanın hayatın zorlukları karşısında sınavıdır.” “Yaşamınızın bir anlamı olmalı.” “Kişisel gelişim var oluşun en önemli gücüdür. Kişisel gelişimde bir yere varmak istiyorsanız önyargılarınızdan kurtulmanız gerek.” “Öfke kontrolü, güçlü kişilik ve pozitif karakter gerektirir.” “Kendisini gerçekten kişilik olarak geliştirmiş bir insanın aile yaşamı, iş yaşamı ve sosyal yaşamı farklıdır, sıra dışıdır, çünkü o bir yaşam ustasıdır.” Not: Eserin 99. Sayfasındayım ve çok fazla not olduğu için ara paylaşım yapmak istedim. Görsellerdeki notların bir kısmını yukarıya yazdım, görsellerdeki notlara da göz atarsanız sevinirim ;)
@bircisaydin @chdcan

Yazarın biyografisi

Adı:
Can Hikmet Değirmenci
Unvan:
Radyo programcısı,yazar
Uzun süre uluslararası şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapan Can Hikmet Değirmenci, "eğitimcinin eğitimcisi" sıfatıyla kişisel gelişim alanına giren birçok konuda danışmanlık ve eğitmenlik yapan uzman bir araştırmacı yazardır ve halen bu çalışmalarına devam etmektedir. Öfke yönetiminden stres yönetimine, güzel konuşma tekniklerinden beden diline kadar birçok konuda kurumsal firmalara eğitimler vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda radyo programcılığı da yapan Değirmenci, uzun süre radyonun romantik sesi olarak tanınmış ve çok geniş kitlelere ulaşmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 201 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 196 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.