Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Celal Hafifbilek

... Ve Sevgili Rozika yazarı
Yazar
8.3/10
3 Kişi
22
Okunma
1
Beğeni
1.791
Görüntülenme

Hakkında

Celal Hafifbilek ana tarafından beş göbek Ankara'lı. İlk, orta ve yüksek öğrenimini bu kentte yaptı. Liseden sonra gazetecilikle tiyatroculuğu birlikte götürdü.Akşam gazetelerine takma adlarla 'tefrika' romanlar yazdı. İlk romanı Sessizler Sokağı epeyce ses getirdi. Sonra edebiyatı bırakıp ekonomi dünyasına girdi. Dergi çıkardı, ekonomi kitapları yazdı.Yurt dışına gitti, Fransa'da 68 günlerini yaşadı. Rannes'de doktora çalışması yaptı. Zürih ve Viyana'da çeşitli kol işçiliklerinde çalıştı. Türkiye'ye dönünce tekrar gazetecilik yaptı. Antalya Sanatçılar Derneği başkanlığı yapan yazar Dünya Kitap gazetesinde değiniler yazıyor.
Unvan:
Yazar, Gazeteci
Doğum:
1930
Ölüm:
2012

Okurlar

1 okur beğendi.
22 okur okudu.
27 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"İnsanın zamanı varsa çay içmeye ölüm bir kafiyedir sonunda yaşamaya."
Reklam
O kadar iyi ol ki seni görmezden gelemesinler. Steve Martin Günaydın 1000Kitap... Evet yine yeniden bir Pazartesi :) Yeni bir hafta. 4 yılda gelen bir gün. Bugün 29 Şubat :) Bugün itibariyle doğan bir edebiyatçı yok maalesef: Vefat edenler ise; Ruth Pitter Jerome Lawrence
Celal Hafifbilek
Celal Hafifbilek
Edward Frederic Benson Mutlu günler, sendromsuz olanından. Güzel bir hafta dileğiyle... İyi okumalar.

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
121 syf.
5/10 puan verdi
·
Beğendi
insani özellikler atfederek hayvanı aşağılamak
Romanda av adlı vahşete çok gerçekçi bir şekilde değinilmişti bu açıdan takdir ettim yazarı fakat kitabın ana kahramanına bağlanamadım (ki benim bir köpeğe bağlanmam için kapımın önünden geçmesi bile çoğu zaman yeterli olur) bunun nedeni de bazı bölümleri yapay bulmam olmalı. Köpeğin çevresine bakışının bu kitapta anlatıldığı gibi olmadığını düşünmüyorum. Bir köpek etrafında yaşanan olayları bu anlatımla kavrayamaz. Çok daha önemlisi bir köpek bir kere gördüğü bir köpeğe aşık olup ona yarenlik eden bir başka köpeği dışlamaz. Yazar insani özellikler atfederek hayvan doğasını küçültmüştü bence. Her şeye rağmen av gerçeği ile ilgili yaklaşımı için yazara teşekkürlerimle.
Sevgim Beni Anlıyor
Sevgim Beni AnlıyorCelal Hafifbilek · Telos Yayınevi, · 20022 okunma
350 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Bu kitapta tipik bir Anadolu Kasabasındaki yönetici eşrafın kafa kol ilişkilerini, rant çıkarlarını görürsünüz. Şehir Kulübünde toplanan Mal Müdürü, Kaymakam Bey, Garnizon Komutanı, Tapu Kadastro Müdürü gibi kelli felli adamların sıradanlığını, kurnazlıklarını görür içten içe kızarsınız.Okur olarak heyecanlıysanız kendinizi tutamaz kasabaya inebilirsiniz. Ya da bir küfür sallarsınız maazallah!!!! Kısacası arkadan konuşan önde diz çöken koca koca devlet adamlarının ilişkilerini size tahlil eder.
Kasaba
KasabaCelal Hafifbilek · Öteki Yayınevi · 19977 okunma