Celaleddin Vatandaş Prof. Dr. Celalettin Vatandaş

Yazar 9,0/10 · 63 Oy · 15 kitap · 174 okunma ·  19 beğeni

Yazarın Bilgileri

 • Yazarın Adı:
  Celaleddin Vatandaş
 • Yazarın Tam Adı:
  Prof. Dr. Celalettin Vatandaş
 • Unvan:
  Türk Akademisyen, Sosyolog, Yazar.
 • Doğum:
  Kırşehir, Türkiye 1962
 • Yazar kitaplarını satın al Sponsorlu

Yazar İstatistikleri

19 okur beğendi.
63 puanlama · 96 alıntı
0 haber · 8.141 gösterim
174 okur kitaplarını okudu.
147 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
19 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Celaleddin Vatandaş'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Celaleddin Vatandaş'ın Biyografisi

Celalettin Vatandaş (d 1962, Kırşehir) Sosyolog İlk ve orta öğrenimini Kırşehirde tamamladı 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü kazandı 1985 yılında Milli Eğitim bünyesinde Felsefe Grubu dersleri öğretmeni olarak çalışmaya başladı Bir süre Besni, Adıyaman ve Bozkır, Konyada öğretmenlik yaptı Öğretmenliği sırasında sosyoloji alanında yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı Yüksek Lisans ve Doktora tezlerini Türk Modernleşmesi üzerine yaptı Yüksek Lisans tezinde Türk Modernleşmesinin Osmanlı dönemini, Doktora tezinde Türk Modernleşmesinin Cumhuriyet dönemini araştırdı Bir süre Kanadada bir toplumsal uyum politakası olarak çokkültürlülük üzerine araştırmalar yaptı Doç Dr Celalettin Vatandaşın yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanısıra Aile ve Şiddet (Türkiyede eşler arası şiddet), Çokkültürlülük ve Ulusal Kimlik (Türk Ulusçuluğunun Doğuşu) isimli kitapları bulunmaktadır

Celaleddin Vatandaş'ın Kitapları Kitap Ekle

6. Modern Çöküş (İnsanın Modern Halleri)
9,3/ 10  (7 Oy) ·  10 Okunma
11. Ulusal Kimlik (Türk Ulusçuluğunun Doğuşu)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  1 Okunma
Afra, bir alıntı ekledi.
 08 Şub 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Abdullah Bin Mes'ud şöyle der;
''Kur'an'ı kum saçar gibi saçmayın, Şiir okunur gibi hızlı hızlı okuyup geçmeyin. Harikaları karşısında durun ve onunla kalpleri harekete geçirin. Sizden hiçbirinizin amacı sûrenin sonuna gelmek olmasın''

Kur'an ve Hayat, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 99)Kur'an ve Hayat, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 99)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
 28 Şub 22:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bu ayet düşünene şartelleri attırır :
Ahzab Suresi/ 33:36
"Allah ve Resulü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi istediklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur "

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 467)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 467)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
28 Şub 16:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hadis i Şerif
Ölüler hakkında müşrik bile olsalar kötü şeyler söylemeyin. Sözleriniz onlara ulaşmaz, fakat yaşayanlar arasında bazılarını incitir.(Hz.Muhammed(s))

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 455 - Pınar Y.)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 455 - Pınar Y.)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
21 Oca 00:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İslam'ın inşa ettiği güvenlik kuşağının temel unsuru 'iman'dı.

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 150)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 150)
..., bir alıntı ekledi.
28 Oca 07:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kur’an, kendisini “ apaçık” ( Yasin, 10/57) bir kitap olarak tanımladı, ama bugün onun sevenleri, onu şifreler kitabı gizemli bir metin olarak düşünüyorlar; onu ancak bazı seçkin kimselerin yolunu bulabileceği karmaşık bir labirent olarak görüyorlar.

Yol Ayrımı, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 26 - Pınar yayınları)Yol Ayrımı, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 26 - Pınar yayınları)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
31 Oca 12:11 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Peygamberimizden haberi olmayan ,Ebu Zerr el-Gıfarî'ye
... birgün Mekke'den gelen bir adam; " Mekke'de senin dediklerine benzer şeyler söyleyen bir adam var . O kendisinin peygamber olduğunu ve Allah’tan başka ilah olmadığını da söylüyor " müjdesini verdi. Bu haber Ebu Zerr için çok önemliydi. Büyük bir sevinç ve umutla doldu. Zira, kendisi gibi olanların çok az bulunduğu bir dünyada , birisinin çıkıp şirki reddediyor olması oldukça önemliydi.

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin VatandaşHz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
18 Oca 22:08 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İlk müslümanalar.
Müminler, dostlarını namazı dikkate alarak belirliyorlardı. Güvenip, zor zamanlarında sırtlarını dönebilecekleri insanları, namazı dikkate alarak tayin ediyorlardı. Çünkü hayatın kitabı olan Kur'an bunu emrediyordu.

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 115 - Pınar Yay.)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 115 - Pınar Yay.)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
01 Mar 13:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Resûlullah, Hristiyan Adiyy'e:
Bir şeyi rabb edinmenin, onu rabb ismiyle isimlendirmek olmadığını; esasen Allah’ın bildiklerini dikkate almaksızın bir kişinin, o kişi her kim olursa olsun, her dediğini ölçü kabul etmenin o kişi veya kişileri rabb kabul etmek olduğunu anlatmıştı.

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 488)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 2, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 488)
Tubarsln, bir alıntı ekledi.
31 Oca 13:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Peygamberimiz, Ebu Zerr el-Gıfarî'ye
"Git kavmini uyar. Benden sana gelenleri kavmine tebliğ et. Benim ortaya çıktığımın haberi sana erişince çık yanıma gel ." (Müslim, Faziletü's Sahabe 28)

Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 414 - Pınar Yay.)Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslam Daveti 1, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 414 - Pınar Yay.)
Afra, bir alıntı ekledi.
08 Şub 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İbn Teymiye şöyle der;
''İslam dinini iyi bilen ve olup bitenleri araştıran herkes bilir ki bu ümmetin adet ve gelenekleri arasına gerek Bizans kültüründen ve gerekse eski İran kültüründen bir çok sözlü ve davranışa dayalı unsurlar karışmıştır.''

Kur'an ve Hayat, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 227)Kur'an ve Hayat, Celaleddin Vatandaş (Sayfa 227)
Bütün Alıntıları Göster

Celaleddin Vatandaş ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.