Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Celalettin Uzuner

Celalettin UzunerHipnoterapi yazarı
Yazar
9.8/10
24 Kişi
48
Okunma
2
Beğeni
3.517
Görüntülenme

Hakkında

İlkokul ve ortaokulu Edirne'de, lise eğitimini Antalya'da tamamlayan NLP ve Hipnoz Eğitmeni Celalettin Uzuner Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe bölümünü bitirdi... Lisede iken klasik dil merakı nedeniyle öğrendiği Osmanlıca, "Manyetizma, Hipnotizma, Somnombolizma" adlı eseri çevirmesini sağladığında hipnozla ilgili yolculuğu başlamış oldu. Ülkemizde NLP ile ilgili verilen Eğitimlere de katılan yazarımız NLP Practitioner Eğitimini INLPTA Master Trainer'ı Debra Wylde'tan aldı. Master Practitioner eğitimini C-NLP Eğitmeni Dirk BANSCH ile gerçekleştirdi. NLP Trainer ve Master Trainer Eğitimini INLPTA Başkanı Dr. Wyatt WOODSMALL ve Debra WYLDE'dan alarak INLPTA'nın kayıtlı uluslararası eğitmenleri arasına katıldı. Ayrıca iki kez NLP Trainer&Master Trainer eğimlerinde Dr. Wyatt WOODSMALL ve Master Trainer Dharma Z. GAYNES ile birlikte eğitmen olarak yer aldı. Çok güçlü bir davranış değişim teknolojisi olan "Advanced Behavioral Modeling" eğitimini; yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL'dan alan Uzuner, MODELLEME UZMANI sertifikasına sahiptir. Ayrıca Karakter Analizi'ne yönelik araştırmalarda uzmanlaşmış olan ULUSLAR ARASI TİPOLOJİK ARAŞTIRMALAR ENSTİTÜSÜ' nün çizdiği çerçevede Dr. Wyatt WOODSMALL'dan Davranış Kalıpları, Enneagram, Myers-Briggs, Claer Graves Modeli gibi çeşitli psikolojik ve eğitimsel tipolojileriyle ilgili eğitimleri tamamlamıştır. NLP'nin kişisel gelişim ve terapi dünyası için yeni bir çığır açan en güçlü tekniklerinden birisi olan TIME LINE THERAPY eğitimini yine tekniğin yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL' dan alan Uzuner, Zaman Çizgisi Terapisti sertifikasına sahiptir. Üniversite 2. sınıf itibarıyla özel eğitim kurumlarında çalışmaya başlayan Uzuner, 18 yıldır aktif olarak eğitim hayatının içinde yer almaktadır. Uzuner, Mersin merkez olmak üzere bireysel ve kurumsal içerikli çalışmalarına çeşitli illerimizde devam etmektedir. Halen St. Clement Universitesi'nde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine devam etmektedir.
Unvan:
NLP ve Hipnoz Eğitmeni

Okurlar

2 okur beğendi.
48 okur okudu.
3 okur okuyor.
59 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Siz de yaşamı uzaktan izlemeyin, yaşamın içimde yer alın. Unutmayın vazgeçmenin özrü yoktur ve kendinize sık sık o iki sihirli sözcüğü fısıldayın: “İnanırsan, başarırsın”
Konfüçyüz, insanın akıllıca hariket etmesi için üç yol olduğu söyler: Birincisi yapacağı şey üzerinde düşünmektir. İkincisi, önceden yapılmış iyi bir şeyi model almaktır. Ki en kolay olanı da budur. Üçüncüsüne gelince, bu en acı yoldur; deneyerek, uğraşarak bulunan yol.
Reklam
Abreksiyon, bir yaşantıya verilen duygusal tepkidir. Danışan sıkışıp kalmış duyguyu aniden bıraktığında görülür.
Sayfa 207
Dünyanızı değiştirmek istiyorsanız, zihninizi değiştirmelisiniz; içten dışa doğru...Sonuçta,hedefler,hayallerimizin ulaşılabilir halleridir.Harekete geçmezseniz başarılı olamazsınız.
Yanında en rahat hissettiğimiz insanlar bize en çok benzediğini düşündüğümüz insanlardır.
Sayfa 84
Görsel düşünme süreçleri kullanırken genellikle yukarı bakarız. İşitsel süreçleri için yana bakarız. Dokunsal süreçleri içinse aşağı bakarız. Sol elini kullananlar için göz hareketleri ters yöndedir.
A’dan Z’ye Hipnoterapi
A’dan Z’ye Hipnoterapi

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
440 syf.
·
Puan vermedi
·
16 günde okudu
Eğer yaptığınız şey olmuyorsa,başka bir şey deneyin.Denemeye devam ettikçe,başarıyı garanti altına alamasak da başarma şansımızı artırırız.Vazgeçerseniz kaybetmiş olursunuz.İşte NLP teknikleri zaten yapabildiğiniz şeyleri daha tutarlı bir şekilde yapabilmenizi ve başarılı düşünme stratejilerini yaşamın başka alanlarına da aktarabilmenizi sağlarSonuçta,hedefler,hayallerimizin ulaşılabilir halleridir.Harekete geçmezseniz başarılı olamazsınız.Dünyanızı değiştirmek istiyorsanız, zihninizi değiştirmelisiniz; içten dışa doğru...Ne yapabilirseniz, ya da neyi yapabileceğinizi düşlerseniz, hemen başlayın. Cesaret, üstün yetenek, güç ve sihirle bezenmiştir. Haydi hemen şimdi başlayın!" Goethe
NLP Teknikleri Koleksiyonu 1
NLP Teknikleri Koleksiyonu 1Celalettin Uzuner · Nar Ağacı Yayınları · 20215 okunma
464 syf.
·
Puan vermedi
·
21 günde okudu
Regresyon terapisi eğitimi aldığım hocamın önerdiği bu kitap terapilerim için farklı teknik bilgiler öğrenmemi sağladı. Farklı trans teknikleri, trans aşamaları, transtan çıkma ile ilgili detaylar, çapa ve NLP tekniklerinin yer aldığı harika bir hipnoterapi kitabı. Seanslarımda sık sık açıp bakmak isteyeceğim el altı kitabım olacak gibi duruyor :) Revifikasyon, kalibrasyon, abreksiyon gibi kavramları daha iyi bir şekilde anlayıp kavramama yardımcı olan bu kitabın yazarına çok teşekkür ediyorum.
A’dan Z’ye Hipnoterapi
A’dan Z’ye HipnoterapiCelalettin Uzuner · Nar Ağacı Yayınları · 05 okunma