Celalettin Uzuner

Hipnoterapi yazarı
Yazar
9.8/10
24 Kişi
48
Okunma
2
Beğeni
3.565
Görüntülenme

Celalettin Uzuner Sözleri ve Alıntıları

Celalettin Uzuner sözleri ve alıntılarını, Celalettin Uzuner kitap alıntılarını, Celalettin Uzuner en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Siz de yaşamı uzaktan izlemeyin, yaşamın içimde yer alın. Unutmayın vazgeçmenin özrü yoktur ve kendinize sık sık o iki sihirli sözcüğü fısıldayın: “İnanırsan, başarırsın”
Abreksiyon, bir yaşantıya verilen duygusal tepkidir. Danışan sıkışıp kalmış duyguyu aniden bıraktığında görülür.
Sayfa 207
Reklam
Konfüçyüz, insanın akıllıca hariket etmesi için üç yol olduğu söyler: Birincisi yapacağı şey üzerinde düşünmektir. İkincisi, önceden yapılmış iyi bir şeyi model almaktır. Ki en kolay olanı da budur. Üçüncüsüne gelince, bu en acı yoldur; deneyerek, uğraşarak bulunan yol.
Yanında en rahat hissettiğimiz insanlar bize en çok benzediğini düşündüğümüz insanlardır.
Sayfa 84
Kötü bir hatırayı sizi mutlu eden bir şeyler yapın. Örneğin, dinlendirici bir müzik dinlerken partnerinizden ayrıldığınızda hissettiğiniz üzüntüyü düşünebilirsiniz. Veya işinizi kaybettiğiniz zamanı düşünürken kokulu mumlar eşliğinde rahat bir banyo yapın. Kötü duyguların üstesinden gelmenin güzel bir yoludur.
Sayfa 74
Hoş şeyler yaparken, hoş olmayan detayları düşünmeyi deneyin. Hatırayla ilişkili kötü duyguların üstesinden gelmenin bir yolu, tatsız hatırayı iyi şeylerle ilişkilendirmeyi öğrenmenizdir. Hedefiniz, bu acı anıları pozitif birliktelik yoluyla daha az üzücü haline getirmektir.
Sayfa 74
Reklam
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.