Celeste Bradley

Celeste Bradley

Yazar
8.1/10
58 Kişi
·
132
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.599
Gösterim
Adı:
Celeste Bradley
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
ABD, 1964
“Dünyada kötülük de var. Bu kötülük sana
değdiğinde seni değiştiriyor. Değerli bir şeyi kaybediyorsun.
Güçlüysen bunun içinden bilgeleşerek çıkabiliyorsun, fakat
çoğu zaman kaybediyorsun.
Simon’ın kadınlarla ilgili bildiği bir şey varsa bu da bazen
bizzat yalan söylüyor olsalar da yalancılara karşı şiddetli bir
alerjilerinin olduğuydu
Agatha tek parmağıyla onun ağzını kapatırken, “Bir çocuk, sevgilim,” dedi. “Senin çocuğun. Küçük. Çoğu zaman gürültülü. Çoğunlukla altı ıslak.”
Carriage Square ve Appleby’nin çalışanları burunlarını çekerek gelinin yanına dizilmişlerdi. Damadın tarafında ise gözyaşlarını saklamadan ağlamakta olan hırsızlar ve katillerden oluşan görülebilecek en tuhaf topluluk durmaktaydı.
Sen hem sonsun hem başlangıç.
Her gece yanında olmak istediğim
Ve her sabah nefesini duymak istediğimsin.
Hiç kalbimde bulunmadın ki
Bana dokunduğunda kalbimin atışını duyasın,
Öldüğüm zaman bu olacak pişmanlığım.
“Merhaba küçük kız,” diyebildi çatlak bir sesle. “Öldük mü biz şimdi?”
“Hayır sevgilim.” Agatha boğuk bir sesle fısıldıyordu. “Ben ölmek için fazla kötüyüm, sen de fazla iyi.”
“Kötü değil,” diye mırıldandı Simon yorgunluktan gözleri kararırken. “Sadece biraz acayip. Ama ben seni böyle seviyorum.”
352 syf.
·8/10
Akıcı ve renkli bir kitaptı. Üç günde bitirmiştim. Ama aynı yazarın Gönlünü Kimseye Kaptırma romanı sanki bu kitaptan daha iyi kurgulanmıştı. Serinin ikinci kitabı olan Hayallere Kapılma romanı da kötü değildi. Zevkle, büyük bir merakla okunabilecek romanlar arasında diyebilirim. Birinci serisi olan, Gönlünü Kimseye Kaptırma romanını okuduysanız bunu da okumalısınız. Serinin üçüncü kitabını da okumayı istiyorum.
432 syf.
·10/10
İradeli bir kadın, kardeşini bulmak uğruna bir sürü yalan... Bu roman sizi hem üzecek, hem de sizi bolca kahkaha tufanına boğacak derecede kaleme alınmıştır. Yazarın kalemiyle tanıştığım ilk romandı. Celeste Bradley olağanüstü olay örgüsüyle ilk defa okuduğum kitabıyla bile beni etkilemeyi başardı. Yalancılar Kulübü serisiyle gönlüme taht kurdu. Siz de kahkaha atmak istiyorsanız, biraz da olsa hüzünlü, duygusal romana ihtiyaç duyuyorsanız, mutlaka okuyun derim. Bu etkileyici, bana iyi zaman geçirten romanı kaleme aldığı için yazara teşekkür ederim ayrıca, Epsilon Yayınevine de kapak tasarımı için sonsuz teşekkürler...
432 syf.
·8/10
Kitap başından sonuna kadar tempoluydu. Aksiyon, macera ve aşk çok iyi şekilde harmanlanmış. Elimden bırakamadım. Simon ve Agatha aşklarını okuyucuya sonuna kadar hissettirebildi. Ayrıca kitaptaki yan karakterler de çok tatlıydı. Özellikle Agatha'nın hizmetlileri. Agatha'nın dik duruşlu, kimsenin ne düşündüğüne takılmayan ,maceracı bir yandan da mantıklı ve sağduyulu bir kadın olması çok hoşuma gitti. Finali güzeldi ancak keşke daha fazla okuyabilseydik evlendikten sonraki hayatlarını.
432 syf.
Liar's Club Serisinin ilk kitabı. Polisiye, aşk ve casusluğu konu alan güzel bi roman. Maceraların ardı arkası kesilmeden kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz zaten..
Okumanızı tavsiye ederim. Yalancılar Kulübü Serisinin tamamı Türkçeye çevrilmedi diye biliyorum, şimdilik Serinin ikinci kitabı olan The Impostor Hayallere Kapılma (2) kitabında buluşmak dileğiyle iyi okumalar.


Alıntı
“Dünyada kötülük de var. Bu kötülük sana
değdiğinde seni değiştiriyor. Değerli bir şeyi kaybediyorsun.
Güçlüysen bunun içinden bilgeleşerek çıkabiliyorsun, fakat
çoğu zaman kaybediyorsun
352 syf.
·Beğendi·9/10
Yalancılar Kulübü serisinin 2. kitabı.serinin ilk kitabı``Gönlünü Kimseye Kaptırma``kadar değilse de, hoş,eğlenceli,yüzümde bir gülümseme ile okuduğum (yer yer o gülümseme kahkahalara döndü). bir roman..yazarın kesinlikle takipçisiyim..
432 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kesinlikle muhteşem bir kitap.
Kaliteli bir historical romance. Bir çok zorluğa rağmen, insanın içini açan mutlu bir hikayesi var. Simon, james ve agatha'yı okumak süperdi. tavsiye ederim :)
454 syf.
·Beğendi·9/10
KURAL-3 : Asla Pişman Olma

Serinin en iyi kitabıydı diyebilirim. Okurken büyük keyif aldım. Heyecanlı, komik , gizemli ve daha bir sürü şey Kesinlikle tavsiye ediyorum.
352 syf.
·Beğendi·8/10
lazkizinkitapligi
#okudumbitti. . #yalancılarkulübüserisi ni tamamlamış bulunuyorum.
.
Artik kulübün başına geçen Dalton kendini dava arkadaşlarına kabullendirme çabasi yolunda epey emek verir. Bu sıralarda da karikatürleri ile Londra gündemini epey meşgul eden bir zat-i muhterem peyda olmuştur. Sör Thorogod çizdiği cesur karakterler ve mizah anlayışıyla anlaşılan birilerinin epey bir damarına basmış, basmış ki yalancılar kulübünün şimdi ki işi bu adamın kimliğini ortaya çıkarmaktır. Dalton bu iş için kendini ortaya atar ve Sör Thorogod kişiliği ile ortaya çıkıp asıl kişinin ilgisini çekmeye çalışacaktır. .
Leydi Clark Simpson dul kaldıktan sonra görümcesinin evinde kalmaktadir.
Oysa ki tek istediği şey kendine ait bir ev bir aile ve çizimlerini özgürce yapabileceği bir çizim odası. Yaptığı karakterlerin gerçekliğini sağlayabilmek için bazı gizli girişimlerde bulunur ve bunun sonucunda öğrendiklerini kağıda dökünce iyi bir miktar para biriktirmeye başlamıştır. .
Bir balo salonunda Sör Thorogod un karşısında görene kadar kendisini saklamaya adamisti Clara . Ama kendi hakkı olan ilgiyi bu yalancının almasına daha fazla dayanamaz ve dizginleri ele almaya karar verir.
.
Okurken aslında eğlenceli idi. Dalton un farklı kişilikleri keza Clara nin da farklı kişiliklerle karşılık vermesi eğlenceliydi.
Ama sanırım şu sıralar okudugum kitaplar yeterince bana doyum hissi vermiyor. Bu yüzden de güzelim kitaplari heba etmek istemiyorum. Şimdilik ara vericem sanırım okumaya. Kendime gelmem lazım acilen hemde en acilinden....
454 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Serinin 3.kitabını zor bitirdim açıkçası hep aynı hikaye gibi " sen kimsin ben kimim" olayı gibi hep bir gizleme hep bir şüphe ve peşinden koşma
Bu 3 kitaptan favori ikilim kesinlikle Agatha ve Simon. Diğer kitaplarda daha çok çıksınlar diye bekledim

Yazarın biyografisi

Adı:
Celeste Bradley
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
ABD, 1964

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 132 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.