Cengiz Açıkgöz

Cengiz Açıkgöz

Yazar
7.4/10
23 Kişi
·
86
Okunma
·
1
Beğeni
·
738
Gösterim
Adı:
Cengiz Açıkgöz
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
300 syf.
·7/10
Küçük hesaplamalar. Kitapta sayılar ve yaşanan olaylar bağlantılar kurulmaya çalışılmış, yazar kendine bir hipotez oluşturuyor ve sürekli bunları ispatlamaya çalışıyor gibi.
308 syf.
·8 günde
Kitapta güzel noktalar olsada yetersiz. Türk Milletinin Allah'ın işaret ettiği millet olması ve bu anlamda Araplarla kıyaslama yapılması mantıklı geliyor. Fakat bir bölümün Araplara ayrılması yersiz olmuş. Ayrıca Allah'ın neden Türkleri işaret ettiği de belirtilmemiş. Bu nedenle beni hayal kırıklığına uğrattı ancak yinede okunmasında fayda var. En azından çarpıtma yok.
300 syf.
·17 günde·Puan vermedi
Kitabı merak içinde okumaya başladım; ancak hayal kırıklığı yaşadım. Yazar,bugüne kadar Atatürk'ün hiç duymadığım bir özelliğini öne sürüyordu;ama bence yazar, ya kehanetin ne olduğunu bilmiyor, ya ileri görüşlülüğü kehanet ile karıştırıyor, ya da her ikisi... Kısacası benim için zaman kaybıydı.
312 syf.
Otobüste canım sıkılmasın düşüncesiyle dinlenme tesisinde ismine kanıp aldığım, yine ismine hürmeten zorla bitirdiğim; içinde başlığı dışında her şeyin anlatıldığı kitap.
382 syf.
·13 günde·Beğendi·6/10
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ,nasıl bu kadar eşsiz ,muhteşem bir kişiliğe sahip olduğunu bizlerle paylaşıyor.Bu eşsiz ve muzaffer devlet adamına minnettarız...
...
Kitabın incelemesine gelecek olursak eğer :
-İlk girişte Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatini kronolojik bir sırada ,tarih ve olayi vererek hazırlanması biz okuyucuları bunalttığını düşünüyorum.
-ikinci olarak da çoğu kişilerin yersiz düşüncelerini çürütmeye çalışıldığını görmekteyiz. Eleştirilere cevap verilebilir lakin bunu her bölümde görmekten bumeranga dönmüş gibi hissediyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cengiz Açıkgöz
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 86 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.