Christian Delacampagne

Christian Delacampagne

Yazar
8.0/10
3 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
423
Gösterim
Sokrates - gerek mahkemeyi küçümsediğinden gerek davasını peşinen kaybedilmiş olarak değerlendirdiğinden - yargıçlarını suçsuzluğuna inandırmayı başaramamış ya da bunu başarmak amacıyla hiçbir çaba sarf etmemiştir.
Kuşkusuz, global olarak daha iyi bir dünya isteriz. Ama, tek tek daha iyi olmak zorunda olacağımız bir dünyaya rıza göstermeyiz.
Bu dünyada örs ya da çekiç olmak zorunda kalınmasından korkarım; ne mutlu bu seçimden kurtulana!
-Voltaire
Ama, “logos”un bir güçlüğü çözmekte yetersiz kaldığı yerde, bu güçlük başka bir yolla da gayet uygun biçimlerde çözülebilir (giderilebilir, çaresi bulunabilir): Zamanla. Kısaca, tarihle. Çünkü, tarih bizi yalnızca ilerlemekle bile, her gün, daha önceki gün çözümsüz gibi görünen birçok sorundan kurtarmayı üstlenmiştir.
367 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Dil biraz karmaşık belki çeviriden ötürü bilemiyorum. Yazar sahsen tanimadigim ancak bir hayli donanımlı bulduğum bir akademisyen. 20. yüzyılda yaşamış filozoflarin görüşlerini karşılaştırmalı olarak derin bir şekilde inceliyor. Felsefe ile yakından ilgilenenlere ve nispeten bilgi sahibi olanlara tavsiye edebilirim.Felsefenin evrimini ve bir bakış acısına göre de yıkımını çok güzel bir şekilde betimleyebilmiş. Biraz daha öze inmek gerekirse klasik felsefi argümanlardan metafizik kavramlardan kurtulmanın öyküsünü farklı görüşte filozoflardan karşılaştırmalı olarak analiz edebileceğiniz derinlikli bir eserdir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Christian Delacampagne
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.