Christine Bell

Christine Bell

Yazar
7.1/10
145 Kişi
·
356
Okunma
·
14
Beğeni
·
2.026
Gösterim
Adı:
Christine Bell
Unvan:
Roman yazarı
Eşi, dört oğlu ve iki köpeğiyle birlikte Pennsylvania, ABD'de yaşamaktadır. Kendine ayırabildiği her anı genç yetişkin romanlarından poker teorisiyle ilgili kitaplara kadar eline ne geçerse okuyarak geçirmektedir. Romantik komedileriyle USA Today Bestseller listesine girmiştir.
Hayat, her değerli anı etrafınızda sevdiğiniz insanlarla geçirmemek için çok kısa.
Christine Bell
Sayfa 192 - Nemesis Kitap
Beni asla bırakma.
Galen onu geriye eğdi ve dudakları dudaklarından sadece birkaç milim uzaktayken Asla bırakmayacağım,
dedi.
Galen neşeyle güldü ve öne çıkarak İzle ve gör, deyip hafifçe gelen dalga kıyıya çarpana kadar bir an bekledi ve bileğini savurarak taşını suyun yüzeyinde sekmesi için fırlattı. Bir, iki, üç, dört kez sekti.
Lacey alçak sesle ıslık çalarak, Fena değil. Şimdi sıra bende, deyip derin bir nefes aldı ve nefes verip taşını suyun yüzeyine fırlattı. Bir, iki, üç, dört, beş Yuh!
Lacey yumruğunu havaya kaldırarak, Yedi! Oley! Ben şampiyonum! diyerek sevinç çığlıkları attı.
Galen güldü ve kafasını sallayarak, Bir kez kazanmak seni
şampiyon yapmaz ufaklık, dedi.
Lacey Evet. Artık yeni şeyler denemeye yönelik her fırsatı değerlendirece deyip durdu. Gözleri kocaman
açıldı. Bir dakika. B-bu düşündüğün şey değil, dedi ama sesi çok alçaktı. Galen, Laceynin onu mu kendisini
mi ikna etmeye çalıştığını anlayamadı. O yüzden sessiz kaldı. İstiyorum. Ne kadar çok istediğimi
bilemezsin, diye hafifçe gülerek ekledi. Ama bu bir sorun olur, çirkin olur. Hem de o kadar zaman hayalini
kurduktan sonra
Mojitosundan bir yudum aldı. Sonra açık kahve gözlerini ona çevirdi.
Bir kez taviz vermeye ne dersin? Tek bir öpücük, burada şelalenin altında. Böylece bu yeri ve seninle
birlikte bu özgürlük anını olduğu gibi hatırlayabilirim. Pişman olmak yok.
Çok basit görünüyor. Ben başlıyorum.
Bekle. Neden sen?
Benim evim, benim içkim.
Lacey dudaklarını büzüp kafasını sallayarak Tanrım! Önce Bayanlara ne oldu? diye sordu.
Ben o zihniyeti yatak odasına saklıyorum. Yatak odasının dışında her yer eşit. Çıt kırıldım olma.
O yoldan bende geçtim. 'Ya öyle olsaydı? Ya böyle olsaydı' yolundan... Bu bir yanılgı; çünkü her şeyi doğru yapmış olsaydın bile başka şeyler sonucu etkilerdi. Ne olacağını bilmenin imkanı yok.
Galen Sözümü bitirmeme izin vermedin, deyip başparmağıyla Laceynin yüzündeki yaşları sildi.
Asıl mesele ne biliyor musun? Seni uzun zamandır tanıyorum ve senin kabus gibi bir arkadaş ya da nişanlı olmadığını çok iyi biliyorum. Sen Becca için harika bir arkadaştın ve Marty gibi bir herifin hayalini kurabileceğinden çok daha öte bir kadındın. Onlar seni hak etmiyorlar. Ne Marty ne de Becca.
Lacey burnunu çekti ve gözlerini eliyle sildi. Böyle söylüyorsun ama sen benden biraz bile hoş
Kes şunu. Ben seni gayet severim. Hatta senin tahmin ettiğinden daha da çok, deyip Laceynin bir tutam saçını kulağının arkasına aldı ama uzunca bir süre tereddüt ederek işaret parmağını alnında gezdirdi. Sadeceo basit dokunuş bile Laceynin ürpermesine neden oldu ve Lacey geri çekildi.
Lacey ben..
Sen yanıldın. O gün, Martynin beni aldattığını yakaladığım günün başıma gelen en güzel şey olduğunu söyledin ya? Başıma gelen en güzel şey şendin. Porto Rikoda birbirimizi severek, konuşarak, boks yaparak geçirdiğimiz o zamandı. Ben, hayatımda daha önce hiç o kadar mutlu olmadım.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Basit bir dille yazılmış, bir solukta okuyacağınız bir aşk romanı.
Kafa dağıtmak, vakit geçirmek için hafif bir kitap, iki üç saatte bitirebilirsiniz. Hüsranla biten bir düğünün arkasından yeni bir aşkın kıvılcımlanmasını konu alıyor.
Eğlence ve tatlı güzel bir kitap. İyi okumalar.....
352 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Romantik bir kitap.
Kitabın adından da anlaşıldığı gibi Lindy gazete gördüğü bir ilana başvurur ve iş 3 haftalık eş rolü oynamadır.
Rol gerçeğe dönüşecek midir acaba? Tabi ki ... Kitabın sonunu tahmin ettiğiniz için yazdım.
Kitap gerçekten eğlenceli ve romantiktir. Okumanı öneririm. Bu tarz sevenler için
352 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Lacey, düğün günü kocasını bir çamaşırhane de en yakın arkadaşlarından biriyle kendisini aldatırken bulur. Yaşadığı şoku atlatamadan da en yakın arkadaşı Cat ve ağabeyi Galen gelirler. Lacey , her şeyi bırakıp kendi balayına en yakın arkadaşının ağabeyi ile gidince de olanlar olur. Ha bu arada Galen, Lacey'nin ilk aşkıdır ^_^ Tipik amerikan tarzı bir iliski yaşamaya başlarlar ve sonunda birbirlerini ne kadar sevdiklerini fark edip, ilişkilerine devam ediyorlar. Güzel, sıcak, çerezlik bir kitap. Keyifli birkaç saat geçirmek için okunabilir.
253 syf.
·3 günde·6/10
Lisedeyken birbirlerine aşık olan Cat ve Shane seneler sonra tekrardan görüşür, ikisi de halen aşıktır. Ama kız karakterimiz Cat ilişkiye hazır değildir ve kaçar. Cat'in sevgilimibuldum.com sitesinden erkek karakterimiz Shane'e sevgili bulmaya çalışması, birlikte daha çok vakit geçirmelerine sebep olur. Ve Amerikan rüyası gerçekleşir, sevgili olurlar. Bir Bestseller kitap daha: aşk var, seneler sonra karşılaşma, zorlukla sevgili olma, mutlu son. Farklı bir şey yazmak isterdim ama hep aynı şey gerçekleşiyor sanki. İyi okumalar.
352 syf.
·9/10
Harika bir romantik komedi. Bir çırpıda okunabilen ve en önemlisi de insanın kafasını dağıtan dinlendirici bir konu. Zevkle ve gülümseyerek okudum.
352 syf.
·2 günde·6/10
Adından da anlaşılacağı üzre birinin birinden, bir süreliğine eşi gibi görünmesi için yaptığı teklifi konu alıyor kitap. Klasik bir ilerleyişi, tatlı bir kurgusu, tatlı karakterleri var.
Bildiğim kadarıyla serisinin ilk kitabı. Bu kitabı da sanırım CNR kitap fuarından almıştım. Anca sıra geldi.
Başlarda komikti, güldürdü ama ilerleyince mizahı kayboldu. Kaybolmasaydı beni daha memnun ederdi ama kısmet işte.
Puntosu büyük, bir kaç saate bitirebileceğiniz türden kısacası.
352 syf.
·1 günde·8/10
Süpriz Balayı
Christine Bell
Hmm hmm yorum yapayım
Şimdi konu eğlenceli değildi başta yani kendi düğününde en yakın arkadaşını yakalayan bir gelin düşünün.
Ama işler arkadaşlarinin onları görmesi ile başka bir boyut kazanıyor ve Galen arkadaşının arkadaşı onu oradan uzaklaştırma görevi ona düşüyor. Gelin ve damadın yerine ikisi balayına gidiyor gerisini siz düşünün.
Oldukça eğlenceli bir kitapti ben beğendim eğlenceli Çerezlik ve ilk aşk durumlarına bayılırım şimdi ikinci kitabı okumak istiyorum
352 syf.
·40 günde·Beğendi·9/10
Kiralık eş'te yazar sizi pazar sineması tadında bir romanla karşılıyor. Elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Kitap keşke bitmese hissi uyandıran, sürükleyici, romantik komedi.
256 syf.
·1 günde·7/10
Cat, başına buyruk, özgürlüğüne düşkün bir kızdır. Lise son sınıftayken abisi evden ayrılınca Cat'i koruma görevini en yakın arkadaşı Shane'e verir. Cat bu durumdan hiç memnun değildir çünkü Shane onun çılgınlık yapmasına hep karşı çıkmaktadır. Bir gün göl kenarına yüzmeye gidince Shane'e yakalanır ve aralarında bir kıvılcım oluşur. Bu olaydan yıllar sonra Shane arama kurtarma ekibinin başı olarak uzaklarda çalışmaktadır. Yaptığı görevin zorluğu sonucu aile kavramını daha benimser ve ailesinin yanına kalıcı olarak dönmeye karar verir. Ama dönüşünün asıl sebebi unutamadığı Cat'tir.

Kitabın ilk 50-60 sayfası beni içine pek çekmedi ama sonrası gayet tatlıydı. Yazar çift yaratma konusunda gayet başarılı. Siz de kendinize bir Shane isteyebilirsiniz. Yalnız Cat çoğu yerde beni sinir etti. Bence yazarın dediğinin aksine fazla sıkıcı biriydi. Yanlış anlaşılmasın sıkıcı olmak kişinin kendi özelliğidir ki ben de eğlenceli biri sayılmam. Ama yazar Cat'e hayat dolu falan deyince ben onda o canlılığı göremedim. Sırf annesi hayatında başka seçim yaptı diye onun gibi olmak istemiyormuş. Bu yüzden yalnız takılmalıymış, özgürlüğü her şeyden önce gelirmiş falan. İnanın bu kadar sıkıcı bir karakter okumadım. Ayrıca yazara göre Cat erkek konusunda seçici olsa da bana Cat çıktığı her erkekle yatmış izlenimi verdi bana. Aslında bu izlenimi bana daha ilk kitapta verdi yazar.
352 syf.
·2 günde·9/10
Normalde günümüzde geçen aşk romanlarını pek okumam. Yayın evinin kitabın reklamını yaptığını ve internet üzerinden yapılan olumlu yorumları görünce bir şansımı deneyim dedim bu kitap için.

Kitapta en sevdiğim yön çiftimizin gayet uyum içinde olmasıydı son zamanlarda başta birbirinden nefret eden veya bir türlü anlaşamayan çiftlerle alakalı o kadar fazla kitap var ki ister istemez siz de onları okuyorsunuz. Bu kitap bu yönden ilaç gibi geldi. Ayrıca baş karakterlerimiz tek başlarına da ayrı bir sevimliler. Kurgusu da gayet güzeldi bir çok kişinin dediği gibi tam kafa dağıtmalık. Alın okuyun derim ben.

Yazarın biyografisi

Adı:
Christine Bell
Unvan:
Roman yazarı
Eşi, dört oğlu ve iki köpeğiyle birlikte Pennsylvania, ABD'de yaşamaktadır. Kendine ayırabildiği her anı genç yetişkin romanlarından poker teorisiyle ilgili kitaplara kadar eline ne geçerse okuyarak geçirmektedir. Romantik komedileriyle USA Today Bestseller listesine girmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 356 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 113 okur okuyacak.