Geri Bildirim
Christophe Andre

Christophe Andre

8.7/10
34 Kişi
·
80
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.104
Gösterim
Adı:
Christophe Andre
Unvan:
Psikoterapi Uzmanı
Cristophe Andre psikoterapi uzmanıdır ve François Lelord ile birlikte Fransa’daki işyerlerinde danışman olarak çalışmaktadırlar.
Kişiliğimizin en temel boyutlarından biri olan kendimize saygı, her zaman bilincinde olamadığımız nazik, soyut, karmaşık bir olgudur.
Aslında kendimize saygının üç unsuru vardır: kendine güven, kendini görme biçimi, kendini sevme.
Niçin kentlerde yaşayan bir çok insan kocaman, cins köpeklere sahip olmakta ısrar ediyorlar? Niçin kenar mahallelerde yaşayan asi gençler pitbull'lara çok meraklı oluyorlar? Büyük,cins bir köpeğe sahip olmak kendine saygıyı olumlu etkiler. Köpek ne kadar büyük ve saldırganlığıyla tanınan bir cins olursa, sahibinin kendine saygı sorunu da o kadar kuşkuludur.En iyisi"yöneticinin kim olduğunun iyice anlatılması koşuluyla "gerçekten zararsız cinslerin olduğunu bilgece açıklamaktır... Küçük köpek sahipleri, yani işkenceci sahipler kategorisi için(" otur! yat! kalk! uslu dur!) aynı durum söz konusudur:"Bu dünyada bana kimse itaat etmediğinden, sahip olacağım bir yaratık buldum". Bunun farklı versiyonları olduğunu da belirtelim;eş, çocuklar,astlar....
Christophe Andre
Sayfa 255 - İletişim Yayıncılık
Bazı araştırmalara göre evlilik, genel olarak kadının kendine saygısından çok erkeğinkine yarar. Niçin? Evlilik her iki tarafında vericilik ve fedakarlıklarına dayanır:Oysa evlilikte kadınlar erkeklerden daha fazla fedakarlığa katlanmayı kabul ediyorlar.
Christophe Andre
Sayfa 134 - İletişim Yayıncılık
Alçalgönüllülük ağırbaşlılığın laik kuzenidir.
Christophe Andre
Sayfa 60 - İletişim Yayıncılık
Her insanın hayatına zor kişiler girmiştir. Bazen bu kimseleri hayatımızda tutmaya devam eder, onları hayatımızın mihenk taşı haline getirebiliriz. Madem onlarla olmak istiyoruz, başetmeninde bir yolunu bulmamız gerekiyor. Zor kişiliklerle yaşamak kitabı hayatımızdaki paranoidlerle, histriyoniklerle, narsistlerle ve daha niceleriyle nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda yardımcı bir kitap. Okurken arkadaşlarımla eşleştirdiğim kişilik problemlerinin çözümlerini yine arkadaşlarım üzerinde deneme fırsatı buldum. Oldukça keyifli bir deneyimdi.
Tam Türk usulü bir kitap.
Kolay okunuyor ve anlaşılıyor.
Çünkü konular karikatürlerle desteklenmiş.
Eğitici, etkili, bilimsel ve neşeli.
Kitap 212 sayfa olmasına rağmen, öğlende okumaya başladım, ara da verdim ve gece 24.00 de bitirdim.
Günümüz insanının, psikolojik sorunları olmasa bile, davranış bozukluğu olanları anlayabilmesi, tahammül edebilmesi, destek olması açısından verimli bir eser.
18-80 yaş arası her bireyin okuması için önerebilirim. Bilimsel tanım, akademik lisan ile anlaşılması zor bir kitap değil.
Toplumdaki biyolojik değil, psikolojik çeşitliliği incelemiş, davranış bozukluklarının nedenlerini araştırmış bir kitap.
Hava durumunu dinleyip, yağmurlu olduğunu öğrenince kızmıyor ve tedbir olarak şemsiyemizi yanımıza almak nasıl doğal bir eylem ise, toplumda psikolojik sorunlu insanları da normal karşılayıp hazırlıklı olmak gerekiyor.
Toplumun velisine hayran olduğumuz gibi, delisine de tahammül gerekiyor.
Kısa bir ömüre hepsini sığdırmak zorundayız.
Başka ne yapabiliriz ki, dünyayı biz döndürmüyoruz ve varoluşa bir müdahalemiz olamıyor.
Zor kişilik tiplerinin kendilerini ve başkalarını nasıl gördüğünü anlatan bu kitapta,onlarla birlikte yaşamanın da yollarından bahsedilmektedir.Bir çok vaka analizleri ile örneklendirilmiş bu eser,size oldukça katkı sağlayacaktır...
Hani bazen deriz ya "şu insanları anlamak zor". Heh işte kitap tam da insanları anlamanın neden zor olduğunu bize gösteriyor. Kitapta başlıca kişilik bozuklukları tek tek ele alınmış. Paranoyak, narsis, bağımlı, depresif vs. Her başlıkta bu kişi tiplerinden örnekler verilerek daha anlaşılır hale getirilmiş. Önce örnek bir olay verip bunun üzerinden bu örnekteki kişinin dünyaya bakış açısını ve hangi kişilik kategorisine dahil olduğu açıklanıyor. Her birinin sonunda da bu kişilik tiplerini fark ettiğimizde onlara nasıl yaklaşmamız gerektiği, nelerden kaçınmamız gerektiği vurgulanıyor. Kitabın sonunda da bu kişiliklerin nasıl oluştuğu şeklinde açıklama yapıp, genel tablo üzerinden kısa bir özetle bitiriyor.

   Elbet hepimizin çevresinde anlaşmakta zorlandığımız insanlar vardır. Bu kitapla onların davranışlarının nedenlerini anlayarak ilişkilerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. *Tabi bunu insanları etiketlemek için değil, onları anlamak için yapmalıyız*

   Ben çok beğendim. Tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir kitap. Kitabın dili yalın fakat bilgi içeriği oldukça yoğun olduğundan bir çırpıda bitecek bir kitap değil. Sabırla, acele etmeden, sindire sindire okumanızı tavsiye ederim.
Gayet anlaşılabilir ve güzel bir kitap.yazarın tarafsızlığı çok güzel.
Zor kişiliklerden şikayet etmenin yağmurun yağmasından veya güneşin doğmasından şikayet etmek gibi olduğunu söylüyor yazar.Zor kişilikler her zaman her vardı ve her zaman var olacaklar diye de ekliyor.Hayattan örnekler vermesi kitabı daha da çekici kılıyor.ve aslında kitabı okurken kendizi de sorguluyorsunuz. Nerden baksan iyi kitap
Puanım:9/10
Uygulanabilir bilgiler içeriyor, sade ve anlasilir. Başucu kitabım. Kişiye kendi davranislarini da anlama olanagi sunuyor. Zor kişilikler 11 ana gruba ayrilmis.
Çevremizdeki insanların kişilikleri hakkında öngörülerimiz olursa nasıl davranacağımızı daha iyi biliriz. Bu doğrultuda yazılmış öğretici bir kitap. Farklı kişilik özelliklerini tanımak ve bunlarla yaşamayı öğrenmek için güzel bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Christophe Andre
Unvan:
Psikoterapi Uzmanı
Cristophe Andre psikoterapi uzmanıdır ve François Lelord ile birlikte Fransa’daki işyerlerinde danışman olarak çalışmaktadırlar.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 80 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 192 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.