Chuck Pfarrer

Chuck Pfarrer

Yazar
7.6/10
24 Kişi
·
81
Okunma
·
0
Beğeni
·
750
Gösterim
Adı:
Chuck Pfarrer
Unvan:
Amerikalı Romancı ve Senarist
Doğum:
Boston , Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Nisan 1957
Durum basitti, asıl acıyan kalbiydi ama bu acı fiziksel ağrılara dönüşmüştü çünkü acının kurbanı, acı çektiğini inkar etmek için tüm gücüyle savaşıyordu.
"Bolivya'da zenginler çok zengin, fakirlerinse hiçbir şeyi yok. Yokluğu hor görüyorum. Tamahı hor görüyorum. Ama en çok da zorbalıktan, zulümden, tiranlıktan nefret ediyorum."
480 syf.
·Beğendi·8/10
Sanırım en sevdiğim edebi dille yazılan Che kitabı bu oldu bende... Bundan daha iyi roman dilinde bir kitap bulamadım... Şahane bir anlatım ve makale dilinden bunalanlara Che'nin hayatını romansal dille okuruna sunan eşsiz bir eser olmuş... Yaşar beyin kitabı gibi ayrıntılı ve kapsamlı, hatta daha ufak detayları bile yakalayabilirsiniz kitapta(başka kitaplarda görmediğiniz) kitap sizi orman içlerindeki kalplerinde devrim çarpan yıllara götürüyor, kitap size hissiyat veriyor... En sevdiğim yanı bu oldu, hissiyat vermesi...

"El Che Vive!"

Okuyun, okutun efendim...
480 syf.
·Beğendi·10/10
Che'nin hayatını, yaşamını, ve sosyalizm uğruna savaşını anlatan şaheser bir kitap.Ki sadece bu değil aynı zamanda Hoyle ve Maria arasındaki aşk da bizi etkilemeye değer.Kitabın başlarını biraz sıkıcı buldum.Aslında bu genel olarak tüm kitapların kusuru diye düşünüyorum.Ama ortalarına geldiğimde ise iyi ki okumayı bırakmamışım diyebildim. Ayrıca yazar bu konuları düz bir biyografi gibi anlatmıyor ve bu olayları romanlaştırarak ve estetik bir dille önümüze koyuyor.Okurken yazarın dil uslübuna hayran kaldığım ve ortalarına geldiğimde ise sayfalarına bakmaksızın okuduğum bir kitap.Okumanızı şiddetle tavsiye ederim...
480 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kübaya devrimi getiren kübayi amerikan emperyalizmine karşı savunan bir önderin halk ile nasıl bütünleştiği ve sosyalist bir sistemin nasıl uygulanacağı 'nin en güzel örneği
480 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Eğer Ernesto CHE Guevara hakkında herhangi bir bilgi birikiminiz yoksa "Che'yi Öldürmek" tercih edeceğiniz bir kitap olmamalı. Amacınız Guevara'nın hayatını, karakterini, ideolojisini öğrenmekse başka kaynaklara başvurmanızda fayda var.
Bu kitap Guevara'nın ideolojisini anlatmaktan ziyade, o ideolojiyi Bolivya'da yaymaya çalışırken yakalanma sürecini ele alıyor. Ancak Guevara ve gerilla yaşantısı değil, daha çok onların çevrelerinde gelişen olaylar merkeze alınmış. CIA, Bolivya yönetimi ve KGB'nin yakalama sürecindeki operasyonlarını merak ediyorsanız gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.
Bu arada şunu da belirtmeden edemeyeceğim; Chuck Pfarrer'ın aslında bir Amerikan askeri olması, yazarlığına hem olumlu yönde hem de olumsuz yönde yansımış. Asker olmanın getirdiği bir donanımla askeri olayları gayet iyi aktarabilmiş ancak Guevara konusunda pek de objektif olduğu söylenemez. CIA ajanı olan Hoyle'un yerden göğe kahramanlaştırılması, Guevera'nın bazı bölümlerde adî bir insanmış gibi yansıtılması ve bunun okuyucuya bu kadar keskin verilmesi rahatsız ediciydi.
Taraflı olduğunu düşündüğüm bu anlatıma rağmen Commandante Ernesto CHE Guevara'nın yakalanış süreci hayli etkileyiciydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Chuck Pfarrer
Unvan:
Amerikalı Romancı ve Senarist
Doğum:
Boston , Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Nisan 1957

Yazar istatistikleri

  • 81 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.