1000Kitap Logosu
Cihan Erdem

Cihan Erdem

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.5
107 Kişi
359
Okunma
24
Beğeni
1.935
Gösterim
312 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
Yaklaşık 6 yıl önce okumuş olduğum bir kitap. Kitapın başlangıçta birkaç kısımı sıkıcı geliyor ve olay akışını kaybediyor. Hastaneden çıkarken sanki orada hiç kimse yok ve tüm herkesi Sami, Bendis ve Ali Kemal öldürmüş gibi görünmesi gereksiz abartılmış. İlerleyen sayfalarda gereksiz hikâyelere yer verilmiş ama kitabın son 6 bölümünde kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz ve akışı çok güzel ilerliyor. 19. Bölüm gerçekten güzel bitti ve tabii 20. Bölümde gerekli öğütsel mesajlar verildi. Soyleyeceklerimin sonuna geldik Daha iyi okuma yorumlarında görüşmek üzere
Aşkın Kusursuz Hamlesi
Okuyacaklarıma Ekle
12
296 syf.
Benden ödünç aldığı kitapları -10 yıl sonra- geri getiren yiğenim, yazarın iki kitabını da benim sanarak pakete eklemiş. Kitapla böyle tanıştım. Fazla bi beklentim yoktu açıkçası. Elimde okuyacak kitap olmadığı için başladım, ve başladığım kitabı bitirmeden bırakamama huyum yüzünden okudum. Bazıları kitabın dilinin sade olduğunu söylemiş, bence bu sadelik değil basitlik, edebi değer yoksunluğu. İkincisi akıcı olduğu söylenmiş. Bence betimleme eksikliği büyüktü. Okurken o sahneyi gözümde canlandırabileceğim içerikten yoksundu. Tarihi bi kitap gibi başladı, günümüze bağladı, sonra da bilim kurguya döndü. Peki hakkını vereyim sonu biraz farklıydı ama kurguda büyük açıklar vardı ve bilim kurgu yazmak için bi bilgi birikimi olması gerektiğini düşünüyorum. Merak uyandırmadı. Hepsi sallama gibi geldi. Konudan konuya atladı. Sonuçta ne tarihi ne roman ne bilim kurgu olmadı. İlk yarısında, tam da dönüm noktasında kalmalıydı kitap. Şimdiye kadar beğenmediğim kitaplara hiç inceleme yapmamıştım ama buna dayanamadım. Okunur mu. Eh Yoklukta çerez niyetine. Okumaya gerek var mı. Sanmıyorum.
Cellat
7.0/10
· 87 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
328 syf.
O kadar kitap okudum hem böylesine akıcı, hem de dibine kadar saçma sapan başka bir kitap görmedim, duymadım.😅 Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aksiyon desen var, din desen var, tarih var, aşk var, paralel evren var, tanrının güçlerini devrettiği insanlar, kıyametler, savaşlar, bilmediği bir ülkede aniden karar verip en iyi korunan müzeyi soyup çıkmak, hiçbir sanat tarih eğitimi olmadan yüzyıllar önce yapılmış resimlerdeki gizleri bir bakışta çözmek, katedraldeki kimsenin göremediği gizli bölmeyi 2 saniyede farketmek, mükemmel casusluk becerileri, ışınlanma becerisi, kanatlanıp uçmalar, yanarak ölüp iki gün sonra morgda uyanma ve bundan bir yıl sonra mükemmel bir fiziğe, okula gitmeden diplomaya, hastaneden çıktığı gün kentsel dönüşümle 4 daireye, doktordan hediye mini Cooper'a sahip olmak... Daha aklıma gelmeyen yüzlerce tesadüf, onlarca kurgunun karması. Gel vatandaş gel. Tarih, aşk, din, felsefe, sanat, aksiyon, bilim kurgu, kuantum ne ararsanız bu kitapta..😒 Söyleyeceklerim bu kadar.
Öfke
7.4/10
· 33 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6