Cihan Erdem

Cihan Erdem

Yazar
7.5/10
57 Kişi
·
162
Okunma
·
15
Beğeni
·
1478
Gösterim
Uzun bir süre rüya olduğu için dua ettim. Eğer gerçek olsaydı dayanamazdım. Fatma benim her şeyimdiİ; onu kaybetmeyi kaldıramazdım
Cihan Erdem
Sayfa 80 - Dokuz yayınları
+ Eğer bir insan kitap okumuyorsa yaşadığını düşünmesin ölüden farkı yoktur.
- Ne demek istiyorsun Selim Amca? Okumayanların hali nasıldır?
+ Kitap okumayan insanlar olaya bakıp görmeyenler, büyük gürültüyle uyanmayanlar ve odaklanamayanlardır.
- Yani hem kör, hem sağır hem de duyarsızdırlar mı demek istiyorsun?
+ Aynen öyledir kızım. Başlarına bir iş geldiğinde işin sadece görünen kısmıyla ilgilenir duyduklarının ötesine geçemez ve kendilerini ifade edemezler. Onlara yaşıyorlar diyebilir miyiz?
342 syf.
·10/10
Bugüne kadar okuduğum ve etkilendiğim romanlardan bir tanesi bu romanda çok zeki olan bir adamdan basediyor bu özelliyi avantaj mı? yoksa dezavantaj mı? Romanın sonunda çook üzüldüm ya kötü sonla bitti. Herkesin okumasını tavsiye ederim :)
342 syf.
Kitap hoş..Olay zincirleri akıllıca tasarlanmış.Sonu ise şaşırtıcı.. Beklemiyordum..Okuduğunuzda merak uyandıracak sayfalara sahip. Okumanızı tavsiye ederim.Ben beğendim.
312 syf.
·6 günde·Puan vermedi
İçinde aşk, cinayetler ve ünlü divan şairi Fuzuli ile ilgili bilgiler bulunduran bir roman. Hikayesi ilk sayfalarda su gibi akıp gidiyor ama 200. sayfa ve sonlarına doğru sıkıcılaşıyor... İyi okumalar
342 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Oxumanizi tovsiye ede bileceyim bir eserdir. Bu movzuda oxudugum ilk kitab idi beyendim. Avcinin xeyal dunyasi ve gercek dunya ile oz xeyal dunyasi arasinda gediwi.. dili sade axici idi.
296 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Esrarengiz bir adam Cellat adında bir kitap satın alır ve okumaya başlar. Kitapta Kara İsa adında bir Cellat Yavuz Sultan Selim'in döneminde Cellat olmuştur ve yaptıklarından dolayı pişman olmaya başlamıştır. Ancak ailesinin katili olan Ferit paşayı zevkle öldürür. Bu kişi de sevgilisi Şaziye'yi öldürmek üzere yola çıkar. Ama başaramaz. Meğer bu kişi İsa'dır ve Beyaz Melekler adasının yöneticisidir. Düşmanı olan Guruka'yı engellemek için tarihte yolculuğa çıkmıştır. Devreleri yanan İsa ortadan kaybolur ve yetkiler Sim lakaplı sevgilisi Esya Simone ve komutan Komte'ye geçer. Bu savaşa Kara Cellat diye biri daha katılır. Guruka ve Sim'den çok daha zeki olan bu adam herkesi yener. Çok gelişmiş teknolojiye sahip olan bu topluluklar yok mu olacaktır? Kara Cellat kimdir? Komte gerçekten ihanet mi etmiştir? Bundan sonra neler olacaktır? Bu siber savaşı kim kazanacaktır? Keyifle okunan bir roman.
342 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Kemal Koçoğlu yaşıtlarından farklı fiziksel problemleri olan bir çocuktur. Annesi ve babası onu bir okula vermiş, taksitleri ödeyemeyince oradan da atılmıştır. Sokakta gezerken Mustafa adında biri ile tanışır ve onunla yaşamaya başlar. Mustafa ona bilgisayar ile ilgili kitaplar okutur. Çok zeki olduğu için hemen işi öğrenen Kemal pek çok siteyi hacklemeye başlar ve büyük para kazanır. Ancak Mustafa öldürülür ve kaçmak zorunda kalır. Bu arada kitap saten Fatma ile tanışır ve onunla kaçar. Bir gün avcılık yaparken Generalin gizlediği üsse gelir. Burada varan hainlerini engellemek için yazılım geliştirir ama Fatma'nın yanında Adnan ve ekibi onu yakalar. Oradan da kaçan Kemal parası ile ortadan kaybolur. Bu arada Fatma da töre yüzünden evden kaçan ve Cüneyt adında biri yüzünden hayatı kasten bir kadındır. Kemal Fatma'nın ajan olduğunu düşünür ama gerçekten öyle midir? Yoksa yüksek IQ sebebiyle şizofren mi olmuştur? Fatma Kemal'in çocuğunu taşıdığını ona söyleyecek midir? Kavuşacaklar mıdır? Bu hikaye nasıl bitecektir? Keyifle soluksuz okunan bir başka roman.
312 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitabı tesadüfen AVM'de gezerken rastladım ve kapağı ve ismi hiç hoşuma gitmedi. Hiç sevmediğim aşk konulu kitaplardan olduğunu düşünerek önyargılı davrandım. Orada çalışan kişiye polisiye kitabı dediğimde bana bunu gösterdi ve aldım tabiki. Kitabı 1 günde bitirdim. Kitap aşk ve polisiye karışık bir kitap ve şifreli parolalı çok müthiş bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.
312 syf.
·1 günde
Çok çok iğrenç bir kitap. Kesinlikle zaman kaybı. Diyologlar, olay, karakterler o kadar amatör ki... Gerçekten hangi kafayla aldım bu kitabı inanın bilmiyorum ama kesinlikle okunmaması gereken bir kitap, şiddetle tavsiye etmiyorum.
312 syf.
·Puan vermedi
yerli polisiye türünde okuduğum ilk kitap. çok başarısız hatta bazı sayfaları aşırı ve gereksiz detaylı. sonu ise hayal kırıklığı. benim için vakit kaybıydı.
312 syf.
·3/10
" Bu kez çok ciddiyim ama o kadar çok ciddiyim ki sadece susuyorum, konuşamıyorum. "
.
.
.
⭐ Puan : 3/5
#kitapyorumu #books #bookstagram #kitap
#tbt #kitaplar #kahvevekitap #kahve #ınstabook
#sorucevaptag #okudumbitti #okumak #maraton
#öneri #kitaponerisi #kitaptavsiyesi #kitapagaci
#okumahalleri #roman #fenomenkitap #fenomenyayınları #cihanerdem #aşkınkusursuzhamlesi

Yazarın biyografisi

Adı:
Cihan Erdem
Unvan:
Roman Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 162 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 47 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.