1000Kitap Logosu
Clifford N. Lazarus

Clifford N. Lazarus

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.2
6 Kişi
31
Okunma
0
Beğeni
806
Gösterim
Unvan
Psikolog
Yaşamı
Dr Clifford N. Lazarus lisanslı psikolog ve Lazarus Enstitüsü Klinik Direktörü. genel psikoterapi uygulamalarına ek olarak, sağlık ve nöropsikoloji alanında uzmanlaşmıştır.
B.Nihat KILIÇ
60 Saniyede Terapi'yi inceledi.
175 syf.
Kişisel gelişim iletişim psikoterapi ile ilgili genel olarak işe yarar öneriler içeren ve önce durum ele alınıp arkasından kısa kısa yapılması gerekenleri anlatan dili anlaşılır akademik jargonu olmayan radyo programında dinleyenlere verilen tavsiyelerden toparlanmış bir kitap. Yeni basımı yok sahaflardan temin edebilirsiniz herkese tavsiye ederim.
60 Saniyede Terapi
Okuyacaklarıma Ekle
50
Elif Altun
60 Saniyede Terapi'yi inceledi.
286 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Kitap iki doktorun radyo programlarindan esinlenerek yazilmis. İki doktor radyo da psikolojik sohbetler ederken bunlarin kayitli kalmasi adina bu kitabi kaleme almislar sahane de olmus. Kitap psikolojinin her alanina deginmis doktorunuzu secerken nelere dikkat etmeniz gerektigini bile anlatmis, her doktor iyi gelmeyebilir. İsteksizlik, uykusuzluk, depresyon, yeme bozukluklari, verimli calismak, evlilik, aile, saldirganlik, pasifik, kaygi bozuklugu, stres bir cok konuda pasajlarla anlatiyorlar muhakkak bir kosesinden yakalar sizi.
60 Saniyede Terapi
Okuyacaklarıma Ekle
1
Hümeyra Üçer
60 Saniyede Terapi'yi inceledi.
175 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
Kişisel gelişim kitaplarını oldum olası seven biriyimdir yalnız bu siteden bu kitabın yorumlarına baktıktan ve okunma sayısının baya düşük olmasından dolayı biraz önyargılı yaklaşmıştım kitaba ama kitabı okudukça önyargım tamamen ortadan kalktı. Kitapta oldukça sade ve anlaşılır bir dil kullanıldığı için okurken anlamıcağınız herhangi bir yer yok. İnsanların birçok duygusundan tutunda, günlük yaşantımızda yaptığımız bir çok hareketin altında yatan sebebe kadar bilgi barındıran bir kitap. Kitabın sonlarına doğru psikologlar, psikiyatrist, psikoanaliz, bir kaç terapi metodu, doğru terapist seçimi gibi bilgiler veriyor. Özellikle yazarın her farklı duygudan yada başka bir konudan bahsederken kısa kısa örnekler vermesi bahsedilen durumların anlaşılmasında baya kolaylık sağlamış. Kişisel gelişim okumayı sevenlere tavsiye edebilirim.
60 Saniyede Terapi
Okuyacaklarıma Ekle
23