Dan Franck

Ayrılmak yazarı
Yazar
7.7/10
21 Kişi
108
Okunma
8
Beğeni
1.644
Görüntülenme

Dan Franck Yorumları ve İncelemeleri

Dan Franck yorumları ve incelemelerini, Dan Franck kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Dan Franck puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
192 syf.
10/10 puan verdi
·
36 saatte okudu
Adam kadının elini tutmak istiyordu, kadın ise buna yanaşmamıştı. Çünkü aklında bir başkası vardı. Evliydiler, iki de çocukları vardı. Kadın öteki bir adama aşık olmuştu. Bunu çekinmeden adama söylemişti. Adam başta ses çıkarmadı, fakat sonradan kadının rahatlığı adamın sinirlerini bozmaya yetmişti bile. Kadın salı geceleri öteki adamla
Ayrılmak
AyrılmakDan Franck · İletişim Yayıncılık · 200650 okunma
110 syf.
6/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Ürpertici Derecede Tuhaf
Ben, sizin işlediğiniz bir suçun suçlusuyum. (S.109) Bu kitap okunmalı ve üzerinde konuşulmalı... Baştan sona tuhaf, gerilim, gizem ve psikoloji içeren bir hikaye.. Kitabı bitirdikten hemen sonra inceleme, alıntı, yorum, makale aradım fakat istediğim ölçüde bulamadım ve bu beni biraz hayrete düşürdü. Neden bu kitabın okunması yok denecek kadar az? Kitap beni yakaladı ve kilitledi, sadece kitap ve ben vardık. Anlamaya çalışıyorum ama hikaye anlamama izin vermiyor, anlaşılmak için bütün çabayı okuyucuya bırakıyor -okuyucunun zihnini altüst ediyor- tamamen senin anlamlandırman üzerine kurulmuş bir hikaye, bir olay örgüsü, tam olarak bunları hissettim. Okurken; hadi sona gelsin bir an önce ve açığa çıksın her şey, ama hayır buna izin verilmiyor ve sen öylece kalıyorsun... Kitap bir adamın başından geçen olayları, -o olayı, iskemlenin üzerine oturmuş- diğer adamlara anlatırken başlıyor. Biraz zor bir dil ve anlatım olsa da kendine özgü gizemi ve bu gizemi, gerilimi, okuyucuya çok iyi yansıttığı için tuhaf mükemmelliğinden ötürü beğendiğim ve kendi alanında başarılı bulduğum bir eser oldu. Gerilimi yüksek tuhaflığı zirvede bir okumaydı.. Bence bir şans vermelisiniz.
Hayat Çizgisi
Hayat ÇizgisiDan Franck · İletişim Yayıncılık · 199516 okunma
Reklam
192 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
İki çocuklu bir ailenin yıkılışını, aşkın bitişini o kadar güzel anlatmış ki…. “Ayrılık” kelimesini ancak bu kadar iyi anlatabilirdi ve ancak bu kadar iyi hissettirebilirdi. Ayrılığın bütün evrelerini, tek tek, en ufak ayrıntısına kadar öyle muazzam anlatmış ki… Fakat iki karakteri de hiç sevmedim. İkisine de ayrı ayrı sinir oldum ama bu kitabı sevmediğim anlamına gelmiyor. Lütfen okuyun!
Ayrılmak
AyrılmakDan Franck · İletişim Yayıncılık · 200650 okunma
192 syf.
·
Puan vermedi
Kısa bir kitap olmasına rağmen beş sayfada bir onar dakikalık aralar verdiğimden olacak kitabı bitirmem üç günümü aldı. Öncelikle yazarın gözlem yeteneğine, duyguları tasvir ederken tercih ettiği kelimelere hayran kaldım. Kitap aldatılan ve boşanma öncesi belirsizliğini yaşayan, çocuklarını kaybetmek üzere olan erkek karakterin perspektifinden yazılmış olsa da ben okurken kendimi " Büyük Çocuk" gibi hissettim. Kadın ile adam arasındaki gerilim beni onların çocuklarıymışçasına etkiledi hatta biraz da sarstı. Bu da eserin dilinin ve biçeminin ne kadar kuvvetli olduğunu açıkça belli ediyor. Kitabı kesinlikle tavsiye ederim fakat travma tetikleyici bir yönü olduğunu da belirtmeliyim.
Ayrılmak
AyrılmakDan Franck · İletişim Yayıncılık · 200650 okunma
192 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
İlişki üzerine yazılmış roman,tavsiye ederim, değişik ,evliliğin ne kadar zor olduğu ve cocuklar üzerindeki etkisi, aldatmanın aileyi nasıl parçaladığı güzel anlatmış
Ayrılmak
AyrılmakDan Franck · İletişim Yayıncılık · 200650 okunma
192 syf.
8/10 puan verdi
·
27 saatte okudu
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Konusuna gelince; Yedi yıldır evli, iki çocuklu bir aile ihanetle sarsılır. İhanet eden kadındır. Hem kocasını hem de öteki adamı sevdiğini söylemektedir. Adamın aileyi dağılmaktan kurtarmak için verdiği mücadele sonucu değiştirmez. Değişik ve güzel bir kitap.
Ayrılmak
AyrılmakDan Franck · İletişim Yayıncılık · 200650 okunma
Reklam