Danell Jones

Yazar 8,3/10 · 8 Oy · 1 kitap · 20 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
8 puanlama · 14 alıntı
1 haber · 569 gösterim
20 okur kitaplarını okudu.
19 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Danell Jones'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Danell Jones'in Biyografisi

Akademisyen Danell Jones yirmi yıldan fazla bir süredir yazarlık dersleri vermektedir. Doktorasını İngiliz Edebiyatı üzerine New York’ta Columbia Üniversitesinden almıştır. Yine aynı üniversitede Virginia Woolf üzerine yaptığı çalışmalardan dolayı çeşitli burs ve ödüller kazanmıştır. Jones’un yazdığı şiir, kısa hikaye ve çeşitli eleştiri yazıları birçok dergide yayınlanmıştır. Bu yayınlardan bazıları şunlardır: Denver Quarterly, British Writers, Beyond Baroque, ve Virginia Woolf: Temalar ve Çeşitlemeler. Son olarak, Jones Virginia Woolf’un Jacob’un Odası isimli romanının en son baskısına bir önsöz yazmıştır. Montana’nın Billings şehrinde yaşayan Danell Jones, kariyerine öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.
Taha, bir alıntı ekledi.
20 Nis 11:54 · Kitabı okuyor

Tek ihtiyacınız yalnız kalmayı başarmak ve üretkenliği sağlamak

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 32 - Timaş 1. Baskı Şubat 2014)Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 32 - Timaş 1. Baskı Şubat 2014)
Salih rhv, bir alıntı ekledi.
11 Kas 2017

Woolf coşku dolu bir sesle, “Sadece yazın…” dedi. “Saçmalayabildiğiniz kadar saçmalayın. Aptal olun, duygusal olun, Shelley’yi taklit edin. İçinizden gelen her sese kulak verin, dizginleri anlık arzulara bırakın. Dilbilgisi kurallarını, edebi ön kabulleri ve söz dizimine dayalı kuralları boş verin. Kırın, dökün, devirin. Kendi keşfiniz olsun olmasın, her türlü kelimeyi kullanın. Nazım veya nesir biçiminde ya da aklınıza gelen abuk sabuk, anlamsız sözlerle oluşturduğunuz gelişigüzel metinlerle öfkelenin, sevin, alay edin. Ta ki yazmayı öğrenene kadar…”

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell JonesVirginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones
Taha, bir alıntı ekledi.
11 Nis 23:37 · Kitabı okuyor

Her kelimenin mükemmel olması zorunluluğuna inanmak yazdıklarınızı iyileştirmez, onları felce uğratır. Birkaç taslak çizin ve onları mümkün olduğunca serbest bırakın. Kendi sınırlarını kendileri çizsinler. Yazdıklarınızı asla sansürlemeyin.

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 21 - Timaş)Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 21 - Timaş)
Taha, bir alıntı ekledi.
11 Nis 23:12 · Kitabı okuyor

"Yazar olarak zihnimizi temizlemek ve hayal gücümüzün bilinçaltı dünyamızın sarp kayalıkları arasındaki boşluk ve çatlakları doldurmasına izin vermek zorundayız."

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 15 - Timaş)Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 15 - Timaş)
Writer, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Bir roman yazarının en temel tutkusu, olabildiğince bilinci dışına çıkmaktır."

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell JonesVirginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones
Writer, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Bir sanatçı sadece bir eser yaratmaz, kendisi de ortaya koyduğu sanat eseriyle yeniden doğar."

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell JonesVirginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones
Taha, bir alıntı ekledi.
 11 Nis 22:58 · Kitabı okuyor

"Zihninizde yarattığınız dünyanın tek bir parçasını, tek bir rengini, elinde gümüş çaydanlığıyla bir başöğretmenin ya da cetvel tutan bir profesörün sözüne uymak adına gözden çıkarmak en aşağılık ihanettir."

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 12 - Timaş)Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 12 - Timaş)
Taha, bir alıntı ekledi.
11 Nis 23:01 · Kitabı okuyor

Çok kapsamlı okumak, düzenli olarak yazmak, sınırlarını aşmaya çalışmak türünden tavsiyeler yazarlık için atılan sağlam temeller demektir.

Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 13 - Timaş)Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri, Danell Jones (Sayfa 13 - Timaş)
Bütün Alıntıları Göster
Aristokrat, Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri'ni inceledi.
16 Eki 2015 · Kitabı okudu · 73 günde · 8/10 puan

Açıkçası daha önce hiç Virginia Woolf okumadım. Ama ününü çok duydum. Bu kitapta bahsedilen bir çok eseri de merak ettim. Doğrusu en kısa zamanda okumak dileğim...
Kitabın sahibi yazarlık derslerini değilde birkaç öğüdü Woolf'un ağzından anlatıyor kurmaca bir kurguyla. Lakin her bir bölümden sonra yazarlıkla ilgili anlamlı,güzel ve kısa ama öz anektodları Woolf'un kitaplarından ve anılarından örnekler vererek sıralıyor. Bu sade, akıcı ve oldukça işe yarar bilgileri bir bir yaparsak iyi bir yazar olunabileceğine inancım tam. Yazarlık hayalleri olanlara ama bunu nasıl yapacağını bilemeyenlere şiddetle tavsiyemdir.
Not: İlk başlar biraz sıkıcı gelebilir ama sabredin! Sabrın sonu selamettir.

Tuğba Bayram, Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri'ni inceledi.
29 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8 günde

Yazmak ve yaratmak üzerine yol gösteren harika bir kitap.

Virginia Woolf der ki : "Takılabilirsiniz, hatta düşebilirsiniz, ama yazmaya devam edin. "

Kitap yazmayı düşünenler için yol gösterici bir kaynak olabilir. Kitabin yazarı Virginia Woolf'un eserlerini, onun hakkında yazılan kitapları, makaleleri inceleyerek onu bir gruba yazarlık üzerine ders veriyormuş gibi kurgulayarak bu kitabı yazmış. Her bölüm sonunda ödevler veriyor ki çok fazla ödev var... Lakin yazmak için bir hedefiniz varsa ve bu ödevleri yerine getirirseniz kitap çok faydali olabilir. Ben hiç bir ödevi yapmadım, çünkü önce tatil yapmalıyım...