Daniel Simons

Daniel Simons

Yazar
8.6/10
13 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
377
Gösterim
Başarılı atletlerin normalde kırka yaklaşırken becerilerinde bir düşme yaşanmasında olduğu gibi bizim de zihinsel yetilerimiz orta yaşta geriye doğru gitmeye başlar.
Dondurma yemenin artığı zamanlar da denizde boğulma oranları da artıyor ancak boğulma ile dondurma arasında bir ilişki kuracak olursak yanılmış ve yanıltmış oluruz çünkü ikisine de sebep olan hava sıcaklığıdır.
Gördüğümüz gibi aramızda ki insanların en beceriksizleri kendine en çok güvenenler ama biz yine de özgüveni yeteneğin göstergesi sayıyoruz
Bilinçaltı telkininin kanıtları olmamasına rağmen, insanlar bu tür zihin kontrolünün mümkün olduğuna inanmaya devam ediyorlar.
Batılı toplumlar bireysel özgüvene olağanüstü değer verir; onlar için özgüvensiz yaşanan hayat, hayat değildir
Özgüven hayattaki pek çok mücadelenin; basit top oyunundan karmaşık girişimlere bireysel icraatlardan ulusal kültüre kadar pekçok şeyin sonucunu biçimlendirir
Hayatınızın her anı son derece değerlidir ve kendinizden şüphe ederek boşa harcamamalıdır. Özgüvenli olma ve hayatı özgüvenle yaşamak ilk önemli adımdır. Bu adımı atmaya hazırsanız kendinizi kutlayın, özgüvene giden yolda ilerlemeye başladınız.
265 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Ünlü yanılsama deneyi olan görünmez goril fenomenini yaratan ekibin hazırladığı, gündelik yanılsamaların neler olduğunu, nasıl işlediğini, bu yanılsamalardan nasıl etkilendiğimizi bilimsel bir şekilde, deney ve araştırmalar eşliğinde ortaya konan bir başucu kitabı.
Okurken sık sık not alma ya da altını çizme ihtiyacı duyacaksınız. Algıların ve zihnin nasıl çalıştığını ve nasıl kolayca yanılabildiğini farkedeceksiniz.

Gündelik yanılsamaların bilincine vararak, bunları gelecekte fark etmenizi sağlayacak, yanılsama tuzaklarına düşmenizi engelleyebilecek bu kitap, algılarınız hakkında eskisi kadar kendinizden emin olmamanızı, ancak zihninizin nasıl çalıştığını farkederek insan davranışlarını daha iyi anlamanızı sağlayacak.
180 syf.
·69 günde·Beğendi·8/10
Algılarımız ve görüşümüz ne kadar iyi olursa olsun zihnimizin bizi nasıl yanıltabileceğini, bu yanılgıların gündelik hayatta karşımıza nasıl çıktığını ve ne tür hatalara sebep olduğunu, bilimsel deneyler eşliğinde sade bir dille anlatıyor bu kitap.
Okunmalı.
180 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Kitap bir bilgi birçok örnek olarak hazırlanmış. Örneklerin çok olması farklı olaylarda ki benzerlikler hakkında farklı bir öngörü kazandırıyor ancak biraz sürükleyiciliğini kaybettirmiş. Kitabın sonunda da anlatılan konuyu ne kadar anladılar diye okuyucuya bir test yapmayı da ihmal etmemişler. Ama bir farklılık kesinlikle kazanıyorsunuz...
180 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Tam anlamıyla zihin açıcı tavsiye olunur. Neleri kaçırdığını anlayacağın ve pek çok istatistikle desteklenmiş ciddi bir kitap.. Banada kısmetmiş okumak..umarım sizede olur..

Yazarın biyografisi

Adı:
Daniel Simons
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.