David Baldacci

David Baldacci

Yazar
8.2/10
270 Kişi
·
558
Okunma
·
47
Beğeni
·
4.219
Gösterim
Adı:
David Baldacci
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Richmond , Virginia , Abd, 5 Ağustos 1960
1960 yılında Virginia'da doğdu ve halen orada yaşıyor. Virginia Commenwealth Üniversitesi'nin Siyasal Bilgiler Fakültesi' nden mezun olduktan sonra Virginia Üniversitesi'nde hukuk doktorası yaptı. Washington D.C.'de dokuz yıl süreyle duruşma ve şirket avukatlığı görevini sürdürdü.
Soruşturma müspet ilim değildir. Bir şeyler akla yatkın gelmeye başlayana dek gayretle çalışmaya devam edersiniz.
578 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitabı uzun bir süre önce okumama rağmen beni şaşırtan kitaplar arasında olduğunu söyleyebilirim.
Baldacci kalemini konuşturmuş, kurgu ilginç ve kendine çekiyor.

Büyük bir silah firmasının başındaki adam daha fazla para kazanmak için ve bir dünya savaşının dünyadaki bozulmuş dengeleri düzelteceğine inandığı için dünya devletlerine karşı akıl almaz bir komplo kurar.

Rusya üzerinden oynanan bu oyun gerçekten de işe yarar ve dünya devletlerinin unuttuğu kızılordu korkusunu yeniden canlandırır.
Sahte propaganda, haberler, ustaca hazırlanmış video, resim ve daha nice argümanlarla bütün dünyayı Rusya'ya karşı kışkırtır. Bütün bunları dünyanın en ünlü algı yönetim şirketiyle yapar. Bütün dünyayı kapsayan bir oyun düşünün.. Ve bu oyunu bozmak için uğraşan bir kaç kişinin dünya için yılmadan çabaladığını.

Kitabın dili ve anlatımına değinecek olursam, dili sade ve anlaşılırdı yani çeviri sıkıntısı yok :) Anlatım şekli kurguya çok güzel uymuştu okurken hiç sıkılmıyorsunuz.

Yani uzun lafın kısası okurken keyif alacağınız bir kitap.
Keyifli okumalar arkadaşlar..
416 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Kaderin, hayatınız üzerinde ters-köşe yapıp yeniden sizi mücadeleye sürüklemesinin konu aldığı bir kitap. Bittim dersiniz, bitmezsiniz. Öldüm dersiniz, ölmezsiniz. İşte böyle bir hikaye. Gayet akıcı ve güzel bir kitap.
416 syf.
·5/10
Hani bazı kitaplar olur ya bittikten sonra şöyle bir kaç dakika bakışırsın ve etkisinden kurtulmaya çalışırsın hah işte bu öyle bir kitap değildi.

Kitabın başında okuyan herkes kitabın bu şekilde ilerlerleyeceğini tahmin etmez ama sadece ılk elli sayfası tahmin edilmezdi aslında o bile tahmin edilebilir. Kitabın elli-altmış sayfa sonrası klasik ilerliyor. Ilk okuduğumda çok beğenmiştim ama kitap bittiğinde öyle çok büyük bir etkisi kalmadı. 'okumasaymışımda olurmuş' dedim.
512 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı, son kitabı olmayacağı kesin. Bundan böyle David Baldacci en favori yazarlarım arasında yer alacak. Zekice kaleme alınmış, aksiyonun hiç azalmadığı muhteşem bir kurgu. Konusuna gelince; Yirmi yıl önce anne babasını öldürmekle suçlanan Melvin Mars, infazına dakikalar kala bir başka mahkumun cinayetleri üstlenmesi sonucu ölümden kurtulur. İşin içine FBI ajanlarından oluşan bir ekibin de katılmasıyla, soluk soluğa bir macera başlar.
416 syf.
·4 günde·8/10
Umuda Uyandığım Gün mucize bir adamın hikayesi. Kitaba ilk başladığınız anda yürekler acısı bir adamın hikayesi yüreğinize işliyor. Hiç beklemediğiniz bir anda gelişen olaylar karşısında empati kuruyor ve üzülüyorsunuz.

Kitap akıcı ve yalın bir dille yazılmış. Sizi yormuyor. Zaten bir senarist olan yazar film tadında yazmış kitabı. Amerikan kasaba filmi olarak tabir ettiğim bir yapıt diyebilirim. Aile kavramı içerikli sıcak bir kitap kısacası.
416 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Sade ve akıcı bir dille yazılmış kolay okunan bir kitap. Konusuna gelince; Çok sevdiği eşi ve üç çocuğu ile birlikte mutlu bir yaşam süren roman kahramanı genç adam, ölümcül bir hastalığa yakalanır. Sayılı günlerinin geçmesini beklerken eşini kaybeder ve bir mucize olur, sağlığına kavuşur. Kendisini amansız bir yaşam mücadelesi beklemektedir. Güzel bir kitap.
578 syf.
·Beğendi·10/10
Gittikçe büyüyen bir tehdit dünyayı etkisi altına alıyor.
Ordular savaş hazırlığında.
Ulusların çatışmaya girmek üzere olduğu bu zamanda gerçeği ortaya çıkarma mücadelesi, mücadelelerin en tehlikelisi olabilir...
Kemerlerinizi bağlayın, bu hız sizi savuracak!
592 syf.
·9/10
Amerika Devlet Başkanın eşinin yeğeninin kaçırılması ile başlayan olaylar, yıllar öncesine dayanan sırların ortaya çıkmasına neden olur. Baştan sona temponun düşmediği, bir solukta okuduğum bir kitap oldu. Aksiyon sevenlere tavsiye ederim.
416 syf.
·10/10
Benim için oldukça duygusal bir hikaye idi. Hayata olan hüzünlü bakışınızı umuda çeviren ve insanlara iyi bir hayat dersi veren etkileyici bir kitap...
416 syf.
·41 günde·8/10
Güzel bir kitaptı. Çok sürükleyici değildi benim açımdan. Tam bir aile kitabı dersem doğru olur sanırım. Biraz daha çerezlik dediğimiz kitaplardan. Çok yoğun, meşgul ya da sınavlara çalışırken okunabilecek ve insanı yormayan bir kitap. Dili sade, konusu dikkat çekici ama boğucu değil.

Yazarın biyografisi

Adı:
David Baldacci
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Richmond , Virginia , Abd, 5 Ağustos 1960
1960 yılında Virginia'da doğdu ve halen orada yaşıyor. Virginia Commenwealth Üniversitesi'nin Siyasal Bilgiler Fakültesi' nden mezun olduktan sonra Virginia Üniversitesi'nde hukuk doktorası yaptı. Washington D.C.'de dokuz yıl süreyle duruşma ve şirket avukatlığı görevini sürdürdü.

Yazar istatistikleri

  • 47 okur beğendi.
  • 558 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 364 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları