David Mitchell

Yazar 7,2/10 · 25 Oy · 7 kitap · 51 okunma ·  3 beğeni

Savaş, ülkeler için açık artırma olabilir. Askerler içinse piyangodur.

Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 159 - Doğan Yayıncılık)Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 159 - Doğan Yayıncılık)

Ölü şeyler sana, bir gün senin de ne olacağını gösterirler.

Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 28 - Doğan Yayıncılık)Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 28 - Doğan Yayıncılık)

"Umarım şiddeti kimin başlattığını, kimin sürdürdüğünü ve şiddetin bedelini kimin ödediğini fark edersiniz. Savaşlar durduk yere çıkmıyor. Savaşlar uzun bir süreç sonunda çıkıyor ve inanın bana, ortada onun kanlı gelişini engellemekte başarısız olan herkesin paylaşmasına yetecek kadar suç oluyor. Umarım kendi hayatınızda da nelerin gerçekten değerli olduğunu, nelerin yalnızca saçma sapan sözlerden... tribüne oynamaktan... boş laflardan... sahte pozlardan... bencillikten ibaret olduğunu görürsünüz."

Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 162 - Doğan Yayıncılık)Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 162 - Doğan Yayıncılık)

"Bayan de Roo, Güney Afrika'da doğmuş ama bir gün devletten ülkeyi yirmi dört saat içinde terketmesi için emir gelmiş, yoksa hapse atılacakmış. Yanlış bir şey yaptığından değil. Eğer siyahi insanların ayrılmış arazilerde, sürü hâlinde, okulsuz, hastanesiz ve işsiz olarak, çamur ve sazdan yapılmış kulübelerde yaşamasına itiraz ederseniz Güney Afrika'da böyle yapıyorlarmış."

Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 45 - Doğan Yayıncılık)Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 45 - Doğan Yayıncılık)
Özüm Çınar, bir alıntı ekledi.
24 Nis 2017

Her canlı, doğar, büyür, ölür;değil mi? Hayatın sözleşmesinde yazar bu. Ama ben buraya, bazı ender durumlarda bu değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddenin...tadil edilebileceğini söylemeye geldim.

Kemik Saatler, David MitchellKemik Saatler, David Mitchell

Dünya, işleri oluruna bırakmıyor. Her zaman başlangıçları bitişlerle zehirliyor.

Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 412 - Doğan Yayıncılık, 1. Baskı, Ağustos 2009)Siyah Kuğu Parkı, David Mitchell (Sayfa 412 - Doğan Yayıncılık, 1. Baskı, Ağustos 2009)
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
12 Tem 2017

Ne kadar insan varsa o kadar da doğru vardır. Zaman zaman, kendi noksan suretlerinin arasına gizlenmiş, daha doğru bir Doğru'yu görür gibi oluyorum ama yaklaştığımda kımıldıyor ve muhalefetin dikenli bataklığının derinlerine iniyor.

Bulut Atlası, David Mitchell (Sayfa 31)Bulut Atlası, David Mitchell (Sayfa 31)
Emre başatlı, bir alıntı ekledi.
13 Nis 18:00 · Kitabı okudu · 9/10 puan

‘Annen seni seviyor olabilir, baban seni seviyor olabilir ama Başkan Mao seni hepsinden fazla seviyor!’”

Hayalet Yazılar, David MitchellHayalet Yazılar, David Mitchell
Fatih DOĞANCI, bir alıntı ekledi.
09 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bu dünyada diye geçiriyor içinden, Tek bir başyapıt var, o da dünyanın ta kendisi.

Jacob De Zoet'in Bin Sonbaharı, David Mitchell (Sayfa 617)Jacob De Zoet'in Bin Sonbaharı, David Mitchell (Sayfa 617)
Emre başatlı, bir alıntı ekledi.
15 Nis 15:45 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Barışı savaştan çok seviyoruz, ama özgürlüğü de kölelikten çok seviyoruz! Gözlerimizi yumamayız! Gözlerimizi yummayacağız! Gözlerimizi yummayacağız!

Hayalet Yazılar, David MitchellHayalet Yazılar, David Mitchell
Minel TALAY, bir alıntı ekledi.
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Gerçeklik değişir.Hayat değişmeseydi hayat olmazdı,fotoğraf olurdu."..."Aslına bakarsan fotoğraflar bile değişir ;solar."

Kemik Saatler, David Mitchell (Sayfa 672)Kemik Saatler, David Mitchell (Sayfa 672)
Emre başatlı, bir alıntı ekledi.
11 Nis 16:50 · Kitabı okudu · 9/10 puan

“Toplum bir dış feragattir. Bazı özgürlüklerimizden feragat eder, karşılığında uygarlığa ulaşırız. Açlıktan, haydut elinden ya da koleradan ölmekten korunmuş oluruz.

Hayalet Yazılar, David MitchellHayalet Yazılar, David Mitchell
Rorschach, bir alıntı ekledi.
09 Nis 11:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hayatlarımız bize ait değildir. Rahimden mezara kadar yaşamış ve yaşayan başka insanlara bağımlıyız. İşlenen her suçla, yapılan her iyilikle kendi geleceğimizi doğururuz.

Bulut Atlası, David MitchellBulut Atlası, David Mitchell
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
12 Tem 2017

Barış, Rabbimiz tarafından ne kadar sevilse de, ancak komşularınız da sizin gibi vicdanlıysa esas erdemlerden biri sayılır.

Bulut Atlası, David Mitchell (Sayfa 29)Bulut Atlası, David Mitchell (Sayfa 29)
Emre başatlı, bir alıntı ekledi.
14 Nis 17:46 · Kitabı okudu · 9/10 puan

eğer kuantum bilinci son beş raporunuzda belirttiğiniz gibi Yapay Zekâ’yla birleşirse, şimdiki nükleer teknoloji ancak insanların kafasına yağan tenis topları kadar tehlike yaratacak

Hayalet Yazılar, David MitchellHayalet Yazılar, David Mitchell
2 /