David Richo

David Richo

Yazar
7.6/10
7 Kişi
·
51
Okunma
·
1
Beğeni
·
836
Gösterim
Adı:
David Richo
Unvan:
Psikoterapist,yazar,öğretmen
Kalbimiz savaş başlamadan önce ne kadar ürkek olursa olsun, savaş bir kez başladıktan sonra “cesur yürek” olabilir.
Allahım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceklerimi kabul için sabır ve ikisini birbirinden ayırmak için ihsan eyle.
Yeni bir mücadelenin ardından gelecek bir rahatlık için, miadını doldurmuş bir rahatlıktan vazgeçmenin zorunlu olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundayız.
David Richo
Sayfa 178 - Kuraldışı Y.
Keder, kayba verdiğimiz içsel yanıtımızdır. Bir çocukluk anısı canlanıp da içimize bir üzüntü, öfke ya da pişmanlık sancısı vurduğunda, anıyı şu üç hissin ıstırabıyla yaşarız: üzüntü, hiddet ve korku.
Otoriteyle ilgili sorunlar ya otomatik olarak tepki gösterme ya da sorgusuz sualsiz boyun eğme şeklinde kendisini gösterir. Bunun sonucunda ya kimselere güvenemeyiz ya da aşırı güveniriz.
Ancak ne kadar kırılmış olduğumuzu kabul ettiğimiz takdirde kendimizi onarmanın bir yolunu bulabiliriz.
Tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için sabır ve ikisini birbirinden ayırmak için akıl ihsan eyle. (Reinhold Niebuhr)
195 syf.
Her şey değişir ve sona erer.
İşler her zaman planlandığı gibi gitmeyebilir.
Hayat daima adil değildir.
Acı hayatın bir parçasıdır.
İnsanlar hep sevecen ve sadık değillerdir.
195 syf.
·9 günde·Puan vermedi
İnsanın nefret etme duygusu yerine sevgiyi getirmesi ve hayatı olduğu gibi ve olanlarla kabul etmeye yönelten bir kitap. Nefret umutsuzluk ve kin dolu bir yaşama düşmekten ise sevgi ve farkındalık dolu hayatı yaşamayı anlatıyor.Geçmişin üzüntülerinin geleceğin umutlarını yok etmemeyi anlatıyor. İntikam almak yerine örnek olup doğruyu göstermeyi söylüyor. Hoş bir kitaptır.
195 syf.
·18 günde·Beğendi·Puan vermedi
Şüphesiz tüm eksikliklerimizi, aradığımız tüm cevapları bulabileceğimiz bir kitap yok. Ama hayatı anlama ve anlamlandırma adına, daha iyi bir seviyeye ulaşmak için bir basamak niteliğinde bir kitap. Hayattaki gerçekleri kabul edince, çözüm bulunuyor. Reddettiğimiz sorunlara çözüm de bulamayız.

Yazarın biyografisi

Adı:
David Richo
Unvan:
Psikoterapist,yazar,öğretmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 70 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.